Sutalo en Perisic winnen met Kroatië in Nations League
ZAGREB (ANP) - Kroatië heeft ook de tweede thuiswedstrijd in de Nations League gewonnen. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalic was in Zagreb met 2-1 te sterk voor Schotland. Ajacied Josip Sutalo en PSV'er Ivan Perisic hadden een basisplaats bij de Kroaten.
De Schotten namen na ruim een half uur spelen nog wel de leiding. Na een fout van Luka Susic werkte Duje Caleta-Car de bal achter zijn eigen doelman. Perisic stelde kort daarna met een mooie assist Igor Matanovic in staat de 1-1 te maken.
Andrej Kramaric kopte Kroatië in de 70e minuut van dichtbij op 2-1. Perisic stond met een voorzet ook aan de basis van die treffer. Schotland dacht in blessuretijd de 2-2 te maken, maar die treffer ging niet door omdat er sprake was van buitenspel.
Kroatië heeft in groep 1 van divisie A van de Nations League na drie duels 6 punten. Schotland is nog puntloos. Polen en Portugal spelen later tegen elkaar.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
37 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
3 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
4 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
4 uur geleden