Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname wil hulp van Nederland en VS bij corruptie-onderzoek

Suriname wil hulp van Nederland en VS bij corruptie-onderzoek

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering heeft de hulp ingeroepen van Nederland en de Verenigde Staten bij het onderzoek naar vermeende gevallen van corruptie op alle Surinaamse ministeries. Dat heeft president Chan Santokhi gezegd na afloop van een bijeenkomst van zijn regering.

Volgens Santokhi zijn de meeste (mogelijke) corruptiezaken bij de Centrale Landsaccountantsdienst, een interne overheidswaakhond, onder de aandacht gebracht. Enkele andere kwesties zijn al op het bureau van het Openbaar Ministerie (OM) beland, zo schrijft de lokale nieuwssite Starnieuws.

Santokhi, vicepresident Ronnie Brunswijk, ministers en politieke leiders waren bij elkaar gekomen om de afgelopen drie maanden van de regering te evalueren. In zijn algemeenheid is er sprake van tevredenheid, zo zei Santokhi tijdens een briefing aan de pers. Zo is het volgens hem gelukt de financiële huishouding onder controle te krijgen en hebben sociale instellingen geld gekregen om te gebruiken voor de sociaal zwakkeren. Ook de coronacrisis is zo goed als onder controle.

Wat betreft zijn door de samenleving fel bekritiseerde benoemingsbeleid zei Santokhi dat het tijdens de bijeenkomst duidelijk is geworden dat er voor dat benoemingsbeleid breed draagvlak moet zijn. De afgelopen weken was er vooral veel kritiek op de vele functies die Santokhi aan zijn vrouw heeft toebedeeld.

Meer uit Buitenland

Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

27 minuten geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

30 minuten geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

1 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

1 uur geleden
Iran staakt communicatie met VS om situatie in Libanon

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.

2 uur geleden
Recordaantal Russische langeafstandsdrones op Oekraïne in mei

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft Oekraïne afgelopen maand bestookt met een recordaantal langeafstandsdrones. Het waren er volgens berekeningen van persbureau AFP meer dan 8000, bijna een kwart meer dan in april. Dat terwijl in mei nog een kortstondige wapenstilstand gold.

2 uur geleden
Rusland: nog geen reactie van Boekarest over droneonderzoek

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft nog geen antwoord ontvangen op het aanbod de wrakstukken te onderzoeken van de drone die afgelopen week neerkwam in Roemenië. Dat meldt staatspersbureau Tass op gezag van Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Het voorval leidde tot brand in een flat in Galați, niet ver van de grens met Oekraïne. Daarbij raakten twee mensen lichtgewond.

3 uur geleden