Suriname wil hulp van Nederland en VS bij corruptie-onderzoek
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering heeft de hulp ingeroepen van Nederland en de Verenigde Staten bij het onderzoek naar vermeende gevallen van corruptie op alle Surinaamse ministeries. Dat heeft president Chan Santokhi gezegd na afloop van een bijeenkomst van zijn regering.
Volgens Santokhi zijn de meeste (mogelijke) corruptiezaken bij de Centrale Landsaccountantsdienst, een interne overheidswaakhond, onder de aandacht gebracht. Enkele andere kwesties zijn al op het bureau van het Openbaar Ministerie (OM) beland, zo schrijft de lokale nieuwssite Starnieuws.
Santokhi, vicepresident Ronnie Brunswijk, ministers en politieke leiders waren bij elkaar gekomen om de afgelopen drie maanden van de regering te evalueren. In zijn algemeenheid is er sprake van tevredenheid, zo zei Santokhi tijdens een briefing aan de pers. Zo is het volgens hem gelukt de financiële huishouding onder controle te krijgen en hebben sociale instellingen geld gekregen om te gebruiken voor de sociaal zwakkeren. Ook de coronacrisis is zo goed als onder controle.
Wat betreft zijn door de samenleving fel bekritiseerde benoemingsbeleid zei Santokhi dat het tijdens de bijeenkomst duidelijk is geworden dat er voor dat benoemingsbeleid breed draagvlak moet zijn. De afgelopen weken was er vooral veel kritiek op de vele functies die Santokhi aan zijn vrouw heeft toebedeeld.
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
4 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
11 uur geleden