Suriname vraagt uitstel betaling van schulden
PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft haar schuldeisers gevraagd de betaling van rente en aflossing van enkele grote leningen op te schorten. Dit moet de regering van Chan Santokhi de gelegenheid geven andere belangrijke financiële problemen op te lossen. Dit staat in een verklaring die het ministerie van Financiën en Planning heeft uitgegeven.
De leningen waar het om gaat zijn de zogenaamde Oppenheimer obligatieleningen van omgerekend ruim 105 miljoen en een kleine 465 miljoen euro. Suriname had al een maand uitstel gekregen, maar heeft dus nu een verzoek voor een ‘standstill’ ingediend. Als de obligatiehouders het verzoek goedkeuren, komt er uitstel voor de betaling van rente- en aflossingsbedragen die in 2020 en 2021 betaald zouden moeten worden. Hoewel het uitstel van betaling formeel nog niet is goedgekeurd, gaat de regering er wel vanuit dat dat zal gebeuren, zo staat in de verklaring.
De financiële ademruimte die ontstaat, geeft de regering de kans om noodzakelijke maatregelen te nemen, zoals het terugbrengen van het begrotingstekort. Dit zal moeten zorgen voor meer economische stabiliteit. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn steun hiervoor toegezegd, aldus de verklaring.
Suriname wil de betalingspauze ook gebruiken om met een voorstel voor het aflossen van de schulden te komen en dat te bespreken met alle schuldeisers. Een ander groot voordeel van uitstel van betalingen is dat er nu meer dollars in het land blijven. Daarmee kan de regering de economische crisis beter onder controle krijgen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
51 minuten geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
7 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
10 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
11 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
11 uur geleden