Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname viert 46e verjaardag zonder publiek

Suriname viert 46e verjaardag zonder publiek

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft donderdag de 46e verjaardag van het land zonder publiek gevierd. De gebruikelijke militaire parade en het defilé in Paramaribo gingen wel door, maar door de coronaregels was publiek langs de wegen niet welkom. Lokale omroepen deden live verslag van de activiteiten.

Rond de 1200 militairen liepen of reden mee. Het grootste deel bestond uit Surinamers, maar daarnaast waren ook Nederlandse, Braziliaanse en Frans-Guyanese militairen aanwezig. Het gebied waar de parade werd gehouden was niet toegankelijk. Om 14.00 uur werd de gehele stad weer vrijgegeven. Er was dus geen sprake van een lockdown, zoals gebruikelijk is op nationale feestdagen. De avondklok geldt wel.

President Chan Santokhi zei in zijn toespraak dat het de goede kant op gaat met Suriname. Ondanks de schuld van 4 miljard dollar waar zijn regering mee is opgescheept, verwacht hij voor volgend jaar economisch herstel. Volgens de president bezit Suriname veel veerkracht. Hij riep de bevolking op samen te werken omdat het ook anders kan aflopen met het land. "Er zijn landen die eens onafhankelijk waren en het nu niet meer zijn, en er zijn landen die in harmonie zijn begonnen, maar door burgeroorlogen vrijwel verwoest zijn. Ook wij hebben hoogtepunten en dieptepunten gekend, maar we hebben het samen overleefd en daarom mogen we elkaar feliciteren."

Suriname werd op 25 november 1975 onafhankelijk van Nederland.

Meer uit Buitenland

Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

6 minuten geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke.

10 minuten geleden
Kindercommissariaat België: steeds meer kinderen slapen op straat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.

44 minuten geleden
7 mannen vervolgd voor moord op uiterst rechtse activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.

1 uur geleden
Belarus laat oppositieleider Statkevitsj opnieuw vrij

MINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.

2 uur geleden
Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan Vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.

2 uur geleden
Poolse president doorkruist hervorming Raad voor de Rechtspraak

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.

3 uur geleden