Suriname verwacht flinke stijging aantal coronagevallen
PARAMARIBO (ANP) - Het aantal Covid-19 positief geteste personen in Suriname zal de komende twee weken stijgen naar rond de honderd tot honderdtwintig gevallen per dag. Daarna zal een daling inzetten. Dat is althans de verwachting van de Surinaamse autoriteiten, zo maakten ze zondagavond tijdens een persconferentie in Paramaribo bekend.
Om deze prognose werkelijkheid te maken is het volgens minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid belangrijk dat de Surinamers zich de komende weken goed aan de coronamaatregelen houden. Alleen dan is er een kans op een daling van het aantal gevallen, zo zei de minister. Om dit doel te bereiken zullen de huidige maatregelen, zoals onder andere de avondklok tussen 19.00 en 05.00 uur, nog zeker een week gelden. Hoewel het aantal besmettingen de komende weken dus zeker zal stijgen, zal het volgens de minister geen gevolgen hoeven te hebben voor andere patiënten. De reguliere zorg zal gewoon door kunnen gaan.
De afgelopen weken lag het aantal positieve gevallen in Suriname tussen de tachtig en de honderd per dag. De verwachte stijging voor de komende twee weken is volgens Ramadhin direct terug te leiden naar de afgelopen kerstdagen en oud en nieuw. Veel mensen hebben zich volgens de minister die dagen niet aan de coronamaatregelen gehouden, maar juist volop gefeest.
Op dit moment kent Suriname 619 actieve besmettingen. In de afgelopen 24 uur zijn zestig van de 238 geteste personen positief gebleken voor Covid-19. Het aantal mensen dat op de intensive care ligt is dertien, terwijl de teller voor de overlijdensgevallen in Suriname op 133 staat. Het totaal aantal positieve gevallen sinds het begin van de corona-uitbraak staat nu op 7008.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
11 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
12 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
12 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
13 uur geleden