Suriname verwacht flinke stijging aantal coronagevallen
PARAMARIBO (ANP) - Het aantal Covid-19 positief geteste personen in Suriname zal de komende twee weken stijgen naar rond de honderd tot honderdtwintig gevallen per dag. Daarna zal een daling inzetten. Dat is althans de verwachting van de Surinaamse autoriteiten, zo maakten ze zondagavond tijdens een persconferentie in Paramaribo bekend.
Om deze prognose werkelijkheid te maken is het volgens minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid belangrijk dat de Surinamers zich de komende weken goed aan de coronamaatregelen houden. Alleen dan is er een kans op een daling van het aantal gevallen, zo zei de minister. Om dit doel te bereiken zullen de huidige maatregelen, zoals onder andere de avondklok tussen 19.00 en 05.00 uur, nog zeker een week gelden. Hoewel het aantal besmettingen de komende weken dus zeker zal stijgen, zal het volgens de minister geen gevolgen hoeven te hebben voor andere patiƫnten. De reguliere zorg zal gewoon door kunnen gaan.
De afgelopen weken lag het aantal positieve gevallen in Suriname tussen de tachtig en de honderd per dag. De verwachte stijging voor de komende twee weken is volgens Ramadhin direct terug te leiden naar de afgelopen kerstdagen en oud en nieuw. Veel mensen hebben zich volgens de minister die dagen niet aan de coronamaatregelen gehouden, maar juist volop gefeest.
Op dit moment kent Suriname 619 actieve besmettingen. In de afgelopen 24 uur zijn zestig van de 238 geteste personen positief gebleken voor Covid-19. Het aantal mensen dat op de intensive care ligt is dertien, terwijl de teller voor de overlijdensgevallen in Suriname op 133 staat. Het totaal aantal positieve gevallen sinds het begin van de corona-uitbraak staat nu op 7008.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
4 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
6 uur geleden