Suriname verwacht flinke stijging aantal coronagevallen
PARAMARIBO (ANP) - Het aantal Covid-19 positief geteste personen in Suriname zal de komende twee weken stijgen naar rond de honderd tot honderdtwintig gevallen per dag. Daarna zal een daling inzetten. Dat is althans de verwachting van de Surinaamse autoriteiten, zo maakten ze zondagavond tijdens een persconferentie in Paramaribo bekend.
Om deze prognose werkelijkheid te maken is het volgens minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid belangrijk dat de Surinamers zich de komende weken goed aan de coronamaatregelen houden. Alleen dan is er een kans op een daling van het aantal gevallen, zo zei de minister. Om dit doel te bereiken zullen de huidige maatregelen, zoals onder andere de avondklok tussen 19.00 en 05.00 uur, nog zeker een week gelden. Hoewel het aantal besmettingen de komende weken dus zeker zal stijgen, zal het volgens de minister geen gevolgen hoeven te hebben voor andere patiënten. De reguliere zorg zal gewoon door kunnen gaan.
De afgelopen weken lag het aantal positieve gevallen in Suriname tussen de tachtig en de honderd per dag. De verwachte stijging voor de komende twee weken is volgens Ramadhin direct terug te leiden naar de afgelopen kerstdagen en oud en nieuw. Veel mensen hebben zich volgens de minister die dagen niet aan de coronamaatregelen gehouden, maar juist volop gefeest.
Op dit moment kent Suriname 619 actieve besmettingen. In de afgelopen 24 uur zijn zestig van de 238 geteste personen positief gebleken voor Covid-19. Het aantal mensen dat op de intensive care ligt is dertien, terwijl de teller voor de overlijdensgevallen in Suriname op 133 staat. Het totaal aantal positieve gevallen sinds het begin van de corona-uitbraak staat nu op 7008.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."
5 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
7 uur geleden