Suriname verwacht flinke stijging aantal coronagevallen
PARAMARIBO (ANP) - Het aantal Covid-19 positief geteste personen in Suriname zal de komende twee weken stijgen naar rond de honderd tot honderdtwintig gevallen per dag. Daarna zal een daling inzetten. Dat is althans de verwachting van de Surinaamse autoriteiten, zo maakten ze zondagavond tijdens een persconferentie in Paramaribo bekend.
Om deze prognose werkelijkheid te maken is het volgens minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid belangrijk dat de Surinamers zich de komende weken goed aan de coronamaatregelen houden. Alleen dan is er een kans op een daling van het aantal gevallen, zo zei de minister. Om dit doel te bereiken zullen de huidige maatregelen, zoals onder andere de avondklok tussen 19.00 en 05.00 uur, nog zeker een week gelden. Hoewel het aantal besmettingen de komende weken dus zeker zal stijgen, zal het volgens de minister geen gevolgen hoeven te hebben voor andere patiënten. De reguliere zorg zal gewoon door kunnen gaan.
De afgelopen weken lag het aantal positieve gevallen in Suriname tussen de tachtig en de honderd per dag. De verwachte stijging voor de komende twee weken is volgens Ramadhin direct terug te leiden naar de afgelopen kerstdagen en oud en nieuw. Veel mensen hebben zich volgens de minister die dagen niet aan de coronamaatregelen gehouden, maar juist volop gefeest.
Op dit moment kent Suriname 619 actieve besmettingen. In de afgelopen 24 uur zijn zestig van de 238 geteste personen positief gebleken voor Covid-19. Het aantal mensen dat op de intensive care ligt is dertien, terwijl de teller voor de overlijdensgevallen in Suriname op 133 staat. Het totaal aantal positieve gevallen sinds het begin van de corona-uitbraak staat nu op 7008.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
6 uur geleden