Suriname versoepelt coronamaatregelen
PARAMARIBO (ANP) - Hoewel het coronavirus nog steeds actief is in Suriname en het aantal besmettingen langzaam daalt, durft president Chan Santokhi het toch aan de coronamaatregelen te versoepelen. Dat heeft hij zondagavond tijdens een tv-toespraak bekendgemaakt.
Een welkome versoepeling voor de Surinamers is het intrekken van de weekend-lockdown. De afgelopen twee weekenden gold een uitgaansverbod van vrijdagavond tot en met maandagochtend. De doordeweekse lockdown van 20.00 uur tot 05.00 uur blijft wel van kracht. Ook blijven de grenzen gesloten. Het luchtruim blijft dicht, met de mogelijkheid voor uitzonderingen.
In het kader van toegroeien naar het ‘nieuwe’ normaal mag een groot aantal sectoren weer aan de slag. De versoepeling geldt onder andere voor recreatieoorden, casino’s, sportscholen en contactberoepen zoals fysiotherapeuten, kapsalons en markten. Voorwaarde voor heropening is wel dat bedrijven zich houden aan de afgesproken regels en protocollen, aldus Santokhi.
Het totaal aantal positief geteste mensen in Suriname staat nu op 4579, hiervan zijn er 3788 genezen en 93 overleden. Ook liggen nog 93 mensen in ziekenhuizen en zeven op intensive care-afdelingen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.
1 uur geledenLJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
13 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
15 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
16 uur geleden