Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname versoepelt coronamaatregelen

Suriname versoepelt coronamaatregelen

PARAMARIBO (ANP) - Hoewel het coronavirus nog steeds actief is in Suriname en het aantal besmettingen langzaam daalt, durft president Chan Santokhi het toch aan de coronamaatregelen te versoepelen. Dat heeft hij zondagavond tijdens een tv-toespraak bekendgemaakt.

Een welkome versoepeling voor de Surinamers is het intrekken van de weekend-lockdown. De afgelopen twee weekenden gold een uitgaansverbod van vrijdagavond tot en met maandagochtend. De doordeweekse lockdown van 20.00 uur tot 05.00 uur blijft wel van kracht. Ook blijven de grenzen gesloten. Het luchtruim blijft dicht, met de mogelijkheid voor uitzonderingen.

In het kader van toegroeien naar het ‘nieuwe’ normaal mag een groot aantal sectoren weer aan de slag. De versoepeling geldt onder andere voor recreatieoorden, casino’s, sportscholen en contactberoepen zoals fysiotherapeuten, kapsalons en markten. Voorwaarde voor heropening is wel dat bedrijven zich houden aan de afgesproken regels en protocollen, aldus Santokhi.

Het totaal aantal positief geteste mensen in Suriname staat nu op 4579, hiervan zijn er 3788 genezen en 93 overleden. Ook liggen nog 93 mensen in ziekenhuizen en zeven op intensive care-afdelingen.

Meer uit Buitenland

Trump teleurgesteld in VK om blokkeren gebruik militaire bases

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is "heel teleurgesteld" in de Britse premier Keir Starmer, omdat die in eerste instantie weigerde om de Amerikanen gebruik te laten maken van Britse militaire bases bij de aanvallen op Iran. Het Verenigd Koninkrijk besloot pas op zondag dat de Amerikanen de bases mochten gebruiken, maar dan wel alleen voor "defensieve" acties.

2 minuten geleden
Israël verbiedt samenkomsten voor joodse feestdag Poerim

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de inwoners verboden om bijeen te komen voor de joodse feestdag Poerim, die maandagavond begint. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Het is traditie dat joden tijdens Poerim samenkomen om te luisteren naar een rabbijn die voorleest uit de Tenach, het heilige joodse boek. Maar door de oorlog met Iran is dat dit jaar niet toegestaan.

14 minuten geleden
Scholen in Iran weken dicht om aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De scholen in Iran blijven de komende weken gesloten, door de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Het onderwijs zal volledig online doorgaan, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

18 minuten geleden
Israël voert nieuwe aanvallen op Teheran uit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël is maandag een nieuwe "brede aanval" op de Iraanse hoofdstad Teheran begonnen, zei het leger. Ooggetuigen meldden zware bombardementen in de stad, die ongeveer 15 miljoen inwoners kent. Er zou onder meer in de buurt van het parlementsgebouw zijn gebombardeerd.

1 uur geleden
Griekenland stuurt marine en luchtmacht naar Cyprus om drones

NICOSIA (ANP/RTR) - Griekenland stuurt twee fregatten en twee gevechtstoestellen naar Cyprus om het eiland te beschermen tegen droneaanvallen. Dat meldt het Griekse ministerie van Defensie. Het ministerie zegt erbij Cyprus "met alle mogelijke middelen" te zullen beschermen. Cyprus huisvest onder meer de door de VS gebruikte Britse luchtmachtbasis Akrotiri.

1 uur geleden
Libanon verbiedt militaire activiteiten van Hezbollah

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese regering heeft een "onmiddellijk verbod" ingesteld op de militaire activiteiten van Hezbollah. De groep moet haar wapens overdragen aan de staat, zei premier Nawaf Salam maandag.

1 uur geleden
VS: drie Amerikaanse gevechtstoestellen neergehaald door Koeweit

TAMPA (ANP) - Drie Amerikaanse gevechtstoestellen in Koeweit zijn maandagochtend uit de lucht geschoten door wat lijkt op eigen vuur van bondgenoot Koeweit. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM. Het gaat om drie McDonnell Douglas F-15E Strike Eagles.

1 uur geleden