Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname versoepelt coronamaatregelen

Suriname versoepelt coronamaatregelen

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft de maatregelen om het coronavirus buiten de deur te houden versoepeld. Surinamers mogen vanaf zondagavond weer tot 23.00 uur op straat blijven, in plaats van 20.00 uur. Ook mogen ze weer in grotere groepen samenkomen. Het maximum is van 10 naar 50 personen verruimd. Dat heeft president Desi Bouterse zaterdagavond bekendgemaakt.

Suriname is al bijna 7 weken vrij van nieuwe coronabesmettingen, het laatste geval werd op 31 maart geconstateerd. De speciale maatregelen bleven echter van kracht vanwege het relatief grote aantal besmettingen in buurlanden.

De grenzen met Frans-Guyana, Guyana en Brazilië blijven gesloten en in de omgeving daarvan blijft een strenger regime in stand. Ook zullen de speciale corona-controleposten overal in het land voorlopig blijven bestaan. Hiermee kunnen de autoriteiten het reizigersverkeer goed in beeld houden.

De regering wil de komende weken de maatregelen verder versoepelen. Voor de scholen is het streven de examenklassen vanaf 1 juni weer te starten. Ook komt er vanaf 17 mei een versoepeling van de bezoekregels voor instellingen van jongeren en bejaarden.

De verplichte quarantaine van 14 dagen voor mensen die uit het buitenland naar Suriname komen, blijft van kracht. Er zal wel een uitzondering gelden voor Surinamers die op 25 mei hun stem tijdens de parlementsverkiezingen willen uitbrengen.

Bouterse maakte bekend dat de regering 400 miljoen Surinaamse dollar (een kleine 30 miljoen euro) gereserveerd heeft voor ondersteuningsmaatregelen voor bedrijven en personen die het financieel moeilijk hebben door de coronacrisis. Het land heeft ook internationale steun toegezegd gekregen, zei Bouterse.

Meer uit Buitenland

VS leggen sancties op tegen protestbeweging Palestine Action

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties opgelegd tegen de actiegroep Palestine Action. Dat staat in een besluit van het ministerie van Financiën, waarin de groep wordt getypeerd als 'transnationale terroristische organisatie'.

24 minuten geleden
Premier Nepal vraagt om eenheid en geduld na overstromingen

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese premier Balendra Shah heeft opgeroepen tot eenheid na de dodelijke overstromingen in zijn land. Hij verzekert het volk dat hulp van de staat onderweg is, maar vraagt ook om geduld zodat de hulpverlening goed op gang kan komen.

56 minuten geleden
Trump bagatelliseert zeldzaam bezoek CIA-baas aan Moskou

WASHINGTON (ANP) - Het zeldzame bezoek van de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA aan Moskou dinsdag had niets te maken met mogelijke Russische plannen om de verdediging van Europa te testen, zegt president Donald Trump. Over de onverwachte visite werd druk gespeculeerd, omdat Amerikaanse inlichtingendiensten volgens meerdere media juist zouden hebben gewaarschuwd dat Rusland op zoiets broedt.

58 minuten geleden
Rode Kruis: gevaar van overstromingen Nepal nog niet geweken

KATHMANDU (ANP) - De overstromingen in de Nepalese regio Rasuwa zijn nog niet voorbij, waarschuwt het Rode Kruis. Volgens de hulporganisatie is het gevaar nog niet geweken voor de mensen die stroomafwaarts aan de overstroomde rivieren wonen.

1 uur geleden
Rusland zet Duitse journalist op internationale opsporingslijst

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft de Duitse journalist Michael Martens op een internationale opsporingslijst geplaatst. Dat melden Russische en Oekraïense media, waaronder TASS. Een rechter in Moskou vaardigde eerder al bij verstek een arrestatiebevel uit tegen de correspondent Zuidoost-Europa voor de Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), om aantijgingen van haatzaaien.

1 uur geleden
Dodental na overstroming in Nepal blijft oplopen

KATHMANDU (ANP/RTR) - Het dodental na de overstroming in Nepal blijft oplopen. De politie meldt dat er zeker 95 doden zijn gevallen door de plotselinge overstroming van woensdag.

1 uur geleden
Nederland telt tienduizenden meer AOW'ers, meldt SVB

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland heeft er het afgelopen jaar tienduizenden AOW'ers bijgekregen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) meldt woensdag dat ruim 3,7 miljoen mensen eind juni een AOW-uitkering ontvingen. Dat zijn 78.569 mensen meer dan eind juni vorig jaar.

2 uur geleden