Suriname versoepelt coronamaatregelen
PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft de maatregelen om het coronavirus buiten de deur te houden versoepeld. Surinamers mogen vanaf zondagavond weer tot 23.00 uur op straat blijven, in plaats van 20.00 uur. Ook mogen ze weer in grotere groepen samenkomen. Het maximum is van 10 naar 50 personen verruimd. Dat heeft president Desi Bouterse zaterdagavond bekendgemaakt.
Suriname is al bijna 7 weken vrij van nieuwe coronabesmettingen, het laatste geval werd op 31 maart geconstateerd. De speciale maatregelen bleven echter van kracht vanwege het relatief grote aantal besmettingen in buurlanden.
De grenzen met Frans-Guyana, Guyana en Brazilië blijven gesloten en in de omgeving daarvan blijft een strenger regime in stand. Ook zullen de speciale corona-controleposten overal in het land voorlopig blijven bestaan. Hiermee kunnen de autoriteiten het reizigersverkeer goed in beeld houden.
De regering wil de komende weken de maatregelen verder versoepelen. Voor de scholen is het streven de examenklassen vanaf 1 juni weer te starten. Ook komt er vanaf 17 mei een versoepeling van de bezoekregels voor instellingen van jongeren en bejaarden.
De verplichte quarantaine van 14 dagen voor mensen die uit het buitenland naar Suriname komen, blijft van kracht. Er zal wel een uitzondering gelden voor Surinamers die op 25 mei hun stem tijdens de parlementsverkiezingen willen uitbrengen.
Bouterse maakte bekend dat de regering 400 miljoen Surinaamse dollar (een kleine 30 miljoen euro) gereserveerd heeft voor ondersteuningsmaatregelen voor bedrijven en personen die het financieel moeilijk hebben door de coronacrisis. Het land heeft ook internationale steun toegezegd gekregen, zei Bouterse.
Meer uit Buitenland
ASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
32 minuten geledenKRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.
37 minuten geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.
46 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".
3 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - In verschillende Franse steden wordt voor het vierde weekend op rij gedemonstreerd tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Bronnen bij het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zeggen tegen de zender BFMTV dat het aantal demonstranten "aanzienlijk is afgenomen", vergeleken met eerdere zaterdagen.
4 uur geleden