Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname versoepelt coronamaatregelen

Suriname versoepelt coronamaatregelen

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft de maatregelen om het coronavirus buiten de deur te houden versoepeld. Surinamers mogen vanaf zondagavond weer tot 23.00 uur op straat blijven, in plaats van 20.00 uur. Ook mogen ze weer in grotere groepen samenkomen. Het maximum is van 10 naar 50 personen verruimd. Dat heeft president Desi Bouterse zaterdagavond bekendgemaakt.

Suriname is al bijna 7 weken vrij van nieuwe coronabesmettingen, het laatste geval werd op 31 maart geconstateerd. De speciale maatregelen bleven echter van kracht vanwege het relatief grote aantal besmettingen in buurlanden.

De grenzen met Frans-Guyana, Guyana en Brazilië blijven gesloten en in de omgeving daarvan blijft een strenger regime in stand. Ook zullen de speciale corona-controleposten overal in het land voorlopig blijven bestaan. Hiermee kunnen de autoriteiten het reizigersverkeer goed in beeld houden.

De regering wil de komende weken de maatregelen verder versoepelen. Voor de scholen is het streven de examenklassen vanaf 1 juni weer te starten. Ook komt er vanaf 17 mei een versoepeling van de bezoekregels voor instellingen van jongeren en bejaarden.

De verplichte quarantaine van 14 dagen voor mensen die uit het buitenland naar Suriname komen, blijft van kracht. Er zal wel een uitzondering gelden voor Surinamers die op 25 mei hun stem tijdens de parlementsverkiezingen willen uitbrengen.

Bouterse maakte bekend dat de regering 400 miljoen Surinaamse dollar (een kleine 30 miljoen euro) gereserveerd heeft voor ondersteuningsmaatregelen voor bedrijven en personen die het financieel moeilijk hebben door de coronacrisis. Het land heeft ook internationale steun toegezegd gekregen, zei Bouterse.

Meer uit Buitenland

Ebolabesmettingen Congo opgelopen tot meer dan 1900

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal vastgestelde ebolabesmettingen in Congo is opgelopen tot 1926. Dat meldt de republiek, die eveneens melding maakt van 702 sterfgevallen door ebola.

17 minuten geleden
Brussel wil na de zomer plan voor leeftijdsgrens sociale media

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen herhaalt dat zij wil dat er leeftijdsbeperkingen voor sociale media voor kinderen komen. Een voorstel daarover wil ze namens het dagelijks bestuur van de EU na de zomer presenteren.

29 minuten geleden
Frankrijk ontbiedt Russische ambassadeur om spionage en sabotage

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat "in de komende dagen" de Russische ambassadeur ontbieden, meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot aan de Franse zender BFMTV. De minister beschuldigt Rusland van spionage en sabotage in zo'n tien Europese landen, waaronder Frankrijk.

50 minuten geleden
Bedwingen natuurbrand nabij Parijs kan nog dagen tot weken duren

FONTAINEBLEAU (ANP) - De grote natuurbrand bij Fontainebleau, ten zuidoosten van Parijs, kan mogelijk nog dagen, misschien zelfs weken aanhouden. Dat zegt de brandweer ter plaatse in het bijzijn van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Die is daar maandagochtend gearriveerd om de hulpdiensten moed in te spreken.

59 minuten geleden
Cel voor Koreaanse oud-president om schenden financieringswet

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is in eerste aanleg veroordeeld tot twee jaar cel voor het schenden van wetgeving rond de financiering van politieke partijen. Ook is er beslag gelegd op onder diezelfde wet onrechtmatig verkregen geld.

1 uur geleden
Doden en gewonden bij droneaanval in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Bij Oekraïense droneaanvallen op de regio rond Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen en vijf gewond geraakt. Dat heeft het plaatselijke bewind maandag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Nog steeds geen akkoord over 21e EU-sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben nog steeds geen overeenstemming over het 21e EU-sanctiepakket tegen Rusland. De ambassadeurs van de lidstaten hebben daar de afgelopen week, inclusief zondag, zonder resultaat over vergaderd. Maandag wordt er tijdens de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel verder over gesproken, maar er wordt geen overeenkomst verwacht.

2 uur geleden