Suriname versoepelt coronamaatregelen
PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft de maatregelen om het coronavirus buiten de deur te houden versoepeld. Surinamers mogen vanaf zondagavond weer tot 23.00 uur op straat blijven, in plaats van 20.00 uur. Ook mogen ze weer in grotere groepen samenkomen. Het maximum is van 10 naar 50 personen verruimd. Dat heeft president Desi Bouterse zaterdagavond bekendgemaakt.
Suriname is al bijna 7 weken vrij van nieuwe coronabesmettingen, het laatste geval werd op 31 maart geconstateerd. De speciale maatregelen bleven echter van kracht vanwege het relatief grote aantal besmettingen in buurlanden.
De grenzen met Frans-Guyana, Guyana en Brazilië blijven gesloten en in de omgeving daarvan blijft een strenger regime in stand. Ook zullen de speciale corona-controleposten overal in het land voorlopig blijven bestaan. Hiermee kunnen de autoriteiten het reizigersverkeer goed in beeld houden.
De regering wil de komende weken de maatregelen verder versoepelen. Voor de scholen is het streven de examenklassen vanaf 1 juni weer te starten. Ook komt er vanaf 17 mei een versoepeling van de bezoekregels voor instellingen van jongeren en bejaarden.
De verplichte quarantaine van 14 dagen voor mensen die uit het buitenland naar Suriname komen, blijft van kracht. Er zal wel een uitzondering gelden voor Surinamers die op 25 mei hun stem tijdens de parlementsverkiezingen willen uitbrengen.
Bouterse maakte bekend dat de regering 400 miljoen Surinaamse dollar (een kleine 30 miljoen euro) gereserveerd heeft voor ondersteuningsmaatregelen voor bedrijven en personen die het financieel moeilijk hebben door de coronacrisis. Het land heeft ook internationale steun toegezegd gekregen, zei Bouterse.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump Jr. is afgelopen augustus in Mongolië op een jachttrip geweest met een zakenman die banden heeft met het Kremlin. Dat achterhaalde zakenkrant Financial Times, die zich onder meer baseerde op lokale bronnen en berichten op sociale media.
27 minuten geledenNYALA (ANP/AFP) - Zeker 21 mensen zijn om het leven gekomen bij een droneaanval op een markt in het Soedanese Nyala. Dat melden een medische bron en getuigen aan persbureau AFP. Een veertigtal personen raakte gewond.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Meerdere mensen zijn in Duitsland gewond geraakt toen een auto inreed op mensen. De politie nam het voertuig onder vuur, meldt een woordvoerster.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelde voor om nog voor verkiezingsdag aanvallen op Iran uit te voeren. Drie hooggeplaatste Israëlische defensiefunctionarissen melden dat aan The New York Times. Volgens de bronnen stuitte Netanyahu op weerstand van de Israëlische legerchef Eyal Zamir, waardoor de aanval er niet kwam.
3 uur geledenPARIJS/MARSEILLE/LYON (ANP) - In meerdere Franse steden zijn mensen maandagavond de straat opgegaan om te demonstreren tegen racisme na een schietpartij in twee voorsteden van Parijs vrijdag. Daarbij viel een dode en raakten vijf mensen gewond. President Emmanuel Macron sprak van een racistische terreurdaad.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië zegt in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen van de Houthi-rebellen in Jemen te hebben afgeslagen. Er zouden drie ballistische raketten en vier drones zijn onderschept die onderweg waren naar gebieden in respectievelijk het oosten en zuiden van Saudi-Arabië.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rond de Oekraïense stad Olesjky is in de nacht van maandag op dinsdag om 02.00 uur (Nederlandse tijd) een humanitair bestand ingegaan. In de Oekraïense hoofdstad Kyiv klonken rond dat tijdstip juist explosies na een eerdere dodelijke aanval, aldus verslaggevers van Reuters. De aanvallen richtten op meerdere plekken schade aan.
3 uur geleden