Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname versoepelt coronamaatregelen

Suriname versoepelt coronamaatregelen

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft de maatregelen om het coronavirus buiten de deur te houden versoepeld. Surinamers mogen vanaf zondagavond weer tot 23.00 uur op straat blijven, in plaats van 20.00 uur. Ook mogen ze weer in grotere groepen samenkomen. Het maximum is van 10 naar 50 personen verruimd. Dat heeft president Desi Bouterse zaterdagavond bekendgemaakt.

Suriname is al bijna 7 weken vrij van nieuwe coronabesmettingen, het laatste geval werd op 31 maart geconstateerd. De speciale maatregelen bleven echter van kracht vanwege het relatief grote aantal besmettingen in buurlanden.

De grenzen met Frans-Guyana, Guyana en Brazilië blijven gesloten en in de omgeving daarvan blijft een strenger regime in stand. Ook zullen de speciale corona-controleposten overal in het land voorlopig blijven bestaan. Hiermee kunnen de autoriteiten het reizigersverkeer goed in beeld houden.

De regering wil de komende weken de maatregelen verder versoepelen. Voor de scholen is het streven de examenklassen vanaf 1 juni weer te starten. Ook komt er vanaf 17 mei een versoepeling van de bezoekregels voor instellingen van jongeren en bejaarden.

De verplichte quarantaine van 14 dagen voor mensen die uit het buitenland naar Suriname komen, blijft van kracht. Er zal wel een uitzondering gelden voor Surinamers die op 25 mei hun stem tijdens de parlementsverkiezingen willen uitbrengen.

Bouterse maakte bekend dat de regering 400 miljoen Surinaamse dollar (een kleine 30 miljoen euro) gereserveerd heeft voor ondersteuningsmaatregelen voor bedrijven en personen die het financieel moeilijk hebben door de coronacrisis. Het land heeft ook internationale steun toegezegd gekregen, zei Bouterse.

Meer uit Buitenland

Nepal staakt zoektocht naar vermisten overstromingen

KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.

1 uur geleden
Omstreden oud-Congresvoorzitter Dennis Hastert (84) overleden

WASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.

2 uur geleden
Meloni wil stem registreren tegen deepfakes en AI

ROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).

4 uur geleden
Brussel maakt 130 miljoen extra vrij voor drones bij EU-grenzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.

5 uur geleden
15-jarige zwaargewond geraakt bij Franse onderwijsprotesten

PARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.

5 uur geleden
Duitse diensten verwachten gewapende aanvallen op Oekraïne-hulp

BERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".

6 uur geleden
Opnieuw een dag van protest op veel Franse onderwijsinstellingen

PARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.

7 uur geleden