Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname schaft visumplicht af voor Nederlandse bezoekers

Suriname schaft visumplicht af voor Nederlandse bezoekers

PARAMARIBO (ANP) - Nederlandse bezoekers aan Suriname hoeven vanaf 1 juli geen visum meer te hebben. Wel moeten ze voor aankomst 25 euro betalen, de zogenoemde entry fee. Dat heeft het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt.

Suriname kondigde half april aan dat de visumplicht voor Nederlanders en inwoners van ruim twintig andere landen zou verdwijnen. Twee weken later werd dit bericht ingetrokken omdat nog niet alle noodzakelijke puntjes op de i stonden.

Met de afschaffing van de visumplicht hoopt Suriname het toerisme te stimuleren. Toerisme is een belangrijke bron van inkomsten. Bovendien komen de meeste toeristen in Suriname uit Nederland. Het extra geld is hard nodig, omdat de regering nog een zware schuldenlast moet betalen die de vorige regering van toenmalig president Desi Bouterse heeft achtergelaten. Bovendien heeft het land, net als veel andere landen in de wereld, last van de prijsstijgingen van producten.

Behalve voor Nederland werd de visumplicht afgeschaft voor reizigers uit onder andere België, Frankrijk, Engeland, Aruba, Curaçao, Rusland, China, de Verenigde Staten en Canada.

Meer uit Buitenland

Zelensky klaar voor onderhandelingen op leidersniveau

KYIV (ANP) - Oekraïne is klaar voor onderhandelingen met Rusland op staatshoofdniveau. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky in een lang bericht op X. Volgens Zelensky kan dergelijk overleg "de doorslag" geven aan de onderhandeltafel. Ook schrijft hij dat nog afspraken gemaakt moeten worden over "humanitaire onderwerpen" en dat het uitwisselen van (krijgs)gevangenen moet blijven doorgaan. Een gevangenenruil tussen de twee landen acht hij "zeer snel mogelijk".

28 minuten geleden
Frankrijk staat toe dat zo'n 200 wolven worden afgeschoten

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk staat toe dat zo'n 200 wolven in het land worden afgeschoten. Dat zei minister van Landbouw Annie Genevard in een radio-interview bij FranceInter. Maandag werd al aangekondigd dat de regels rond het afschieten van de dieren worden versoepeld. 21 procent van de populatie mag nu worden afgeschoten, naar Europese maatstaven veel.

1 uur geleden
VN-experts vragen Iran om transparantie over lot demonstranten

GENÈVE (ANP) - Experts van de Verenigde Naties hebben Iran gevraagd om transparant te zijn over wat er is gebeurd met de mensen die tijdens de grootschalige protesten zijn opgepakt of verdwenen. Ook roepen ze op tot het stoppen van het uitvoeren van executies. Amnesty International deelt die oproep en zegt dat tot nu toe acht mensen ter dood zijn veroordeeld voor hun rol bij de protesten in januari. Nog 22 anderen riskeren diezelfde straf.

1 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider heeft twijfels over amnestiewet

MADRID/CARACAS (ANP/AFP) - De uit Venezuela gevluchte oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft gewaarschuwd dat er "geen duurzame verzoening komt zonder geheugen en verantwoordelijkheid". Hij reageerde zo met bedenkingen op een donderdag in Caracas aangenomen algemene amnestiewet, waarmee mogelijk veel politieke gevangenen vrij kunnen komen. "Een legitieme amnestie" moet gepaard gaan met "waarheidsvinding, erkenning en genoegdoening".

1 uur geleden
Tienduizenden moslims bij vrijdaggebed Al-Aqsamoskee

JERUZALEM (ANP/DPA) - Zo'n 80.000 moslims zijn bij de Al-Aqsamoskee in Jeruzalem geweest voor het eerste vrijdaggebed van de ramadan. Dat schat de Jordaanse stichting Waqf, die het dagelijks bestuur van het gebedshuis voert.

2 uur geleden
Iran: VS eisen niet dat Iran verrijken uranium volledig stopt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Iran tijdens de onderhandelingen van dinsdag niet gevraagd volledig te stoppen met het verrijken van uranium. Dat zegt buitenlandminister Abbas Aragchi in een interview met MSNBC.

2 uur geleden
Duitse minister oppert samenwerking Europese inlichtingendiensten

KRAKAU (ANP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Europese inlichtingendiensten mogelijk beter zouden kunnen gaan samenwerken. Hij opperde een Europese variant van de zogenoemde Five Eyes, de inlichtingenalliantie tussen de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk, Australië en Nieuw-Zeeland.

2 uur geleden