Suriname schaft visumplicht af voor Nederlanders
PARAMARIBO (ANP) - Om meer bezoekers naar Suriname te halen, schaft het land per 1 mei de visumplicht af voor meer dan twintig landen, waaronder Nederland. Wel moeten de reizigers nog vijftig euro betalen om het land in te mogen komen. Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken sluit niet uit dat er uiteindelijk nog meer landen bij de groep van niet-visumplichtige landen komen.
Behalve voor Nederland wordt de visumplicht ook afgeschaft voor reizigers uit onder andere België, Frankrijk, Engeland, Aruba, Curaçao, Rusland, China, de Verenigde Staten en Canada. Ook wil Suriname af van de visumplicht voor Surinamers die naar het buitenland gaan. Ramdin laat weten hierover in gesprek te zijn met de Europese Unie.
Toerisme is een belangrijke bron van inkomsten voor Suriname. De meeste toeristen die het land bezoeken, komen uit Nederland. Extra geld is hard nodig omdat de regering nog steeds bezig is de zware schuldenlast terug te betalen die de vorige regering van oud-president Desi Bouterse heeft achtergelaten. Net als in de rest van de wereld zijn ook in Suriname veel producten duurder geworden, onder andere als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Daarnaast drukken de maatregelen die de regering heeft moeten doorvoeren om financiële steun van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te krijgen, zwaar op de samenleving.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
8 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
9 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
12 uur geleden