Suriname schaft visumplicht af voor Nederlanders
PARAMARIBO (ANP) - Om meer bezoekers naar Suriname te halen, schaft het land per 1 mei de visumplicht af voor meer dan twintig landen, waaronder Nederland. Wel moeten de reizigers nog vijftig euro betalen om het land in te mogen komen. Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken sluit niet uit dat er uiteindelijk nog meer landen bij de groep van niet-visumplichtige landen komen.
Behalve voor Nederland wordt de visumplicht ook afgeschaft voor reizigers uit onder andere België, Frankrijk, Engeland, Aruba, Curaçao, Rusland, China, de Verenigde Staten en Canada. Ook wil Suriname af van de visumplicht voor Surinamers die naar het buitenland gaan. Ramdin laat weten hierover in gesprek te zijn met de Europese Unie.
Toerisme is een belangrijke bron van inkomsten voor Suriname. De meeste toeristen die het land bezoeken, komen uit Nederland. Extra geld is hard nodig omdat de regering nog steeds bezig is de zware schuldenlast terug te betalen die de vorige regering van oud-president Desi Bouterse heeft achtergelaten. Net als in de rest van de wereld zijn ook in Suriname veel producten duurder geworden, onder andere als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Daarnaast drukken de maatregelen die de regering heeft moeten doorvoeren om financiële steun van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te krijgen, zwaar op de samenleving.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
5 uur geleden