
Suriname: reputatie geschaad door kwestie onderschepte euro's
PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland overleggen over de omstreden afwikkeling van een in 2018 door Nederland onderschept bedrag van 19,5 miljoen euro. Dit is belangrijk omdat Suriname in een penibele financiële situatie zit en het land door deze kwestie reputatieschade opgelopen zou kunnen hebben, aldus minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken tegen het ANP.
De vermeende schade voor Suriname ontstond in mei 2018 toen het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) een zending van 19,5 miljoen euro van Suriname naar Nederland onderschepte. Het zou volgens het OM om een zending van zwart geld zijn gegaan. Afgelopen week pas is duidelijk geworden dat de inbeslagname door de Nederlandse autoriteiten onterecht was. Omdat het geld vanuit de Centrale Bank van Suriname was gestuurd, was er sprake van onschendbaarheid voor de bank en had het OM anders moeten optreden, vindt Suriname.
Ramdin wil op dit moment niet veder ingaan op de vraag of en hoe Nederland Suriname zou kunnen compenseren voor de imagoschade die het land heeft opgelopen. "Beide landen spreken elkaar regelmatig de laatste tijd. We zijn immers bezig de relatie tussen Nederland en Suriname te herstellen. Dit onderwerp komt in die gesprekken aan de orde", aldus Ramdin.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zich voorstander verklaard van het houden van meerdere referenda op één dag, zodat kiezers kunnen beslissen over "belangrijke" sociale en economische hervormingen. Dat zei hij dinsdagavond laat tegen televisiezender TF1.
3 uur geledenPITTSBURGH (ANP) - Een rechter in de Amerikaanse staat Pennsylvania heeft geoordeeld dat de regering de Alien Enemies Act, een oorlogswet uit 1798, kan gebruiken om de deportatie van vermeende Venezolaanse bendeleden in de staat te versnellen. Dat melden Amerikaanse media.
3 uur geledenNEW YORK/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De noodhulpcoördinator van de Verenigde Naties heeft een Israëlisch plan voor de distributie van hulp in de Palestijnse Gazastrook gehekeld als een "cynische bijzaak, een opzettelijke afleiding, een vijgenblad voor verder geweld en ontheemding". Volgens de Britse diplomaat Tom Fletcher wil Israël het gebied liever ontvolken.
6 uur geledenCANNES (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert De Niro heeft op de openingsavond van het Filmfestival van Cannes hard uitgehaald naar de Amerikaanse president Donald Trump en de manier waarop die de democratie en de kunstwereld bedreigt. De Niro kreeg het podium omdat hij een ere-Palm in ontvangst mocht nemen voor zijn volledige oeuvre. De prijs werd hem overhandigd door Leonardo DiCaprio.
7 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ook Luxemburg, een van de hekkensluiters in de NAVO, wil nog dit jaar aan de NAVO-afspraken over defensiebudgetten voldoen. Het kleine NAVO-land wilde daarvoor eigenlijk tot 2030 de tijd nemen.
7 uur geledenCAIRO/GAZA (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische luchtaanval op een ziekenhuis in de Gazastrook is een bekende Palestijnse journalist gedood die door Israël ervan werd beschuldigd samen te werken met de Palestijnse beweging Hamas. Hij lag gewond in een ziekenhuis in het zuidelijke Khan Younis na een eerdere aanval, aldus het gezondheidsministerie in het gebied.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische socialistische vakbond ACOD heeft dinsdag herhaaldelijk een campagnefilmpje Speak up for Palestine uitgezonden op VRT 1, waar ook het Eurovisie Songfestival wordt uitgezonden. De bond deed dat uit protest tegen de deelname van Israël aan het muziekevenement, meldde het Belgische VRT NWS.
9 uur geleden