Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname onderschept 9,5 kilo drugs bij 65-jarige Nederlander

Suriname onderschept 9,5 kilo drugs bij 65-jarige Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Een 65-jarige Nederlander heeft geprobeerd vanuit Suriname 9,5 kilo cocaïne naar Nederland te smokkelen. Agenten van een speciaal antidrugsteam ontdekten de drugs tijdens het scannen van bagage op het vliegveld in Suriname. Dit heeft het hoofd van de afdeling zware criminaliteit van de Surinaamse politie, Judith Dragtenstein, aan het ANP bevestigd.

De drugskoerier zat in een rolstoel toen hij ontmaskerd werd. De drugs zaten in zijn handbagage verstopt tussen zakjes melkpoeder, oerdi (een erwtensoort) en agar agar-poeder, een soort gelatine. Volgens Dragtenstein was het de tweede keer dat deze man heeft geprobeerd drugs naar Nederland te smokkelen. Hij is daar eerder voor veroordeeld, maar de politie kon niet zeggen welke straf hij daarvoor kreeg.

Meer uit Binnenland

Bevolkingsonderzoek biedt na datalek in nieuwe brief excuses aan

DEN HAAG (ANP) - Bevolkingsonderzoek Nederland heeft in een nieuwe brief aan gedupeerden of mogelijk gedupeerden van de datadiefstal excuses aangeboden. "We vinden het verschrikkelijk dat er persoonsgegevens en testuitslag(en) zijn gelekt. Wij bieden u hiervoor onze excuses aan", is in de brief te lezen.

6 minuten geleden
Panden van De Pizzabakkers in Amsterdam gesloten

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn vier panden voor een halfjaar gesloten, daartoe besloot de locoburgemeester vrijdag. Het gaat om filialen van De Pizzabakkers, twee op de Plantage Kerklaan, een op de Overtoom en een op de Haarlemmerdijk. De pizzaketen is de laatste tijd meerdere keren doelwit geweest van explosies.

1 uur geleden
Man (20) opgepakt voor opruiing, rust in Beverwijk en Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Een 20-jarige man uit Heemskerk is vrijdagavond aangehouden voor het verspreiden van valse informatie en opruiing via sociale media, meldt de politie zaterdag. Hij zit vast. De politie zegt niet te kunnen delen wat de verdachte precies heeft geplaatst.

3 uur geleden
Turkse gemeenschap: veel onrust door haatbrieven aan moskeeën

UTRECHT (ANP) - In de Turkse gemeenschap in Nederland is veel onrust ontstaan door haatbrieven die de afgelopen periode naar meerdere moskeeën zijn gestuurd. Dat laat het Inspraakorgaan Turken in Nederland (IOT) zaterdag weten. Voorzitter Zeki Baran spreekt van "walgelijke brieven", met daarin "dreigende en discriminerende teksten en besmeurd met zogenaamde bloedvlekken".

3 uur geleden
Politie arresteert klimaatactivisten die A12 blokkeren

DEN HAAG (ANP) - De politie is begonnen met het aanhouden van klimaatactivisten op de A12. Zo'n honderd demonstranten van klimaatactiegroep Extinction Rebellion bezetten om 12.00 uur de weg in Den Haag omdat zij willen dat er een streep door zogenoemde fossiele subsidies gaat.

3 uur geleden
Het addergebroed van Slot Thetinga wint Thea Beckmanprijs

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het addergebroed van Slot Thetinga van Margaretha van Andel is uitgeroepen tot beste historische jeugdroman in 2025. Dat is besloten door de jury van de Thea Beckmanprijs, die jaarlijks wordt uitgereikt door themapark Archeon. De auteur wint een geldbedrag van 1500 euro.

3 uur geleden
Franse anonieme protestbeweging wil weer acties dit weekend

PARIJS (ANP) - De op sociale media ontstane Franse protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) zint op nieuwe acties dit weekend, melden Franse media. Er zijn weer oproepen gedaan tot blokkades en betogingen, vooral voor zaterdagmiddag. Het is net als op de dag dat de beweging het land wilde lamleggen, afgelopen woensdag, moeilijk te voorspellen hoeveel manifestanten komen opdagen en waar precies.

5 uur geleden