Suriname meldt eerste coronadode
PARAMARIBO (ANP) - Het coronavirus heeft nu ook in Suriname een dodelijk slachtoffer geëist. Dat maakte de Surinaamse overheid bekend. Het slachtoffer was besmet geraakt via zijn vrouw, die geldt als het eerste positieve geval in Suriname.
Het aantal besmette personen in Suriname staat op tien. Drie van de positief geteste personen zijn enkele dagen op de ic-afdeling verpleegd, maar zodanig hersteld dat ze die konden verlaten.
President Desi Bouterse liet weten bedroefd te zijn over de eerste dode. "We moeten ons voorbereiden op datgene wat ons nog te wachten staat. Weest u alstublieft voorzichtig", aldus de president in een reactie die via de coronawebsite van de overheid is verspreid.
Verplichte quarantaine
Volgens de jongste cijfers van de overheid zijn 490 personen in verplichte quarantaine gesteld. 318 van hen mogen die thuis uitzitten, zij het onder controle van de overheid. 172 andere personen zijn in quarantaine-locaties van de overheid ondergebracht. Het gaat hier vooral om personen die uit andere landen zijn teruggekeerd naar Suriname.
De komende weken zullen nog ruim duizend personen vanuit Nederland teruggebracht moeten worden naar Suriname. Deze repatriëring laat nog even op zich wachten omdat Suriname de quarantainelocaties eerst in gereedheid moet brengen.
Avondklok
Een andere maatregel van de regering om verspreiding van het virus te voorkomen, is een avondklok. Deze geldt tussen 20.00 uur ’s avonds en 06.00 uur in de ochtend. Alleen mensen die voor hun werk of andere noodzakelijke bezigheden de straat op moeten, krijgen ontheffing.
De overheid is ook bezig met de voorbereiding van een wet waarmee de noodtoestand kan worden afgekondigd.
Surinaamse bedrijven en bedrijven die in Suriname zaken doen hebben inmiddels ruim 1 miljoen dollar bij elkaar gebracht om de gezondheidszorg in Suriname op een hoger peil te krijgen. Het geld zal vooral worden gebruikt voor verbetering van de intensivecarevoorzieningen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
12 uur geledenRABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.
14 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."
14 uur geleden