Suriname meldt eerste coronadode
PARAMARIBO (ANP) - Het coronavirus heeft nu ook in Suriname een dodelijk slachtoffer geëist. Dat maakte de Surinaamse overheid bekend. Het slachtoffer was besmet geraakt via zijn vrouw, die geldt als het eerste positieve geval in Suriname.
Het aantal besmette personen in Suriname staat op tien. Drie van de positief geteste personen zijn enkele dagen op de ic-afdeling verpleegd, maar zodanig hersteld dat ze die konden verlaten.
President Desi Bouterse liet weten bedroefd te zijn over de eerste dode. "We moeten ons voorbereiden op datgene wat ons nog te wachten staat. Weest u alstublieft voorzichtig", aldus de president in een reactie die via de coronawebsite van de overheid is verspreid.
Verplichte quarantaine
Volgens de jongste cijfers van de overheid zijn 490 personen in verplichte quarantaine gesteld. 318 van hen mogen die thuis uitzitten, zij het onder controle van de overheid. 172 andere personen zijn in quarantaine-locaties van de overheid ondergebracht. Het gaat hier vooral om personen die uit andere landen zijn teruggekeerd naar Suriname.
De komende weken zullen nog ruim duizend personen vanuit Nederland teruggebracht moeten worden naar Suriname. Deze repatriëring laat nog even op zich wachten omdat Suriname de quarantainelocaties eerst in gereedheid moet brengen.
Avondklok
Een andere maatregel van de regering om verspreiding van het virus te voorkomen, is een avondklok. Deze geldt tussen 20.00 uur ’s avonds en 06.00 uur in de ochtend. Alleen mensen die voor hun werk of andere noodzakelijke bezigheden de straat op moeten, krijgen ontheffing.
De overheid is ook bezig met de voorbereiding van een wet waarmee de noodtoestand kan worden afgekondigd.
Surinaamse bedrijven en bedrijven die in Suriname zaken doen hebben inmiddels ruim 1 miljoen dollar bij elkaar gebracht om de gezondheidszorg in Suriname op een hoger peil te krijgen. Het geld zal vooral worden gebruikt voor verbetering van de intensivecarevoorzieningen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De 87-jarige vrouw die vorige week uit haar woning in Madrid werd gezet, kan door een akkoord met de verhuurder toch in het huis blijven wonen. De advocaat van de hoogbejaarde Maricarmen Abascal heeft dat maandagavond laat aan verslaggevers laten weten. Abascal moet de nieuwe huurovereenkomst volgens de Spaanse omroep RTVE zelf nog wel ondertekenen.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij niet openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran. Nieuwssite Axios schreef maandag dat Trump Iran economisch zou willen ontzien in ruil voor "concrete stappen" van Iraanse kant met betrekking tot het nucleaire programma. Dat is "nepnieuws", aldus Trump op Truth Social.
3 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.
7 uur geledenBAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.
7 uur geledenSAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.
8 uur geledenDOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.
9 uur geleden