Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname loopt plaatsing WK voetbal mis na nederlaag tegen Canada

Suriname loopt plaatsing WK voetbal mis na nederlaag tegen Canada

BRIDGEVIEW (ANP) - Het is Suriname niet gelukt deelname aan het WK voetbal af te dwingen. De ploeg van bondscoach Dean Gorré was in de beslissende poulewedstrijd tegen Canada kansloos: 4-0. Het duel werd gespeeld in het Amerikaanse Chicago.

Jonathan David van de Franse topclub Lille was drie keer trefzeker voor de Canadezen, Bayern München-speler Alphonso Davies had Canada vlak voor rust aan de leiding gebracht.

Suriname, met onder anderen Ridgeciano Haps in de gelederen, had moeten winnen om kans te blijven houden op plaatsing voor het WK van 2022 in Qatar. Naast Haps hadden ook Ryan Donk en Kelvin Leerdam, die in het verleden ook in de Eredivisie uitkwamen, een basisplaats.

Groepswinnaar

Curaçao, waar Patrick Kluivert tijdelijk bondscoach is, maakt nog wel kans op deelname aan het WK. De ploeg van Kluivert speelde in de laatste groepswedstrijd met 0-0 gelijk tegen concurrent Guatemala. Door het doelpuntloze gelijkspel eindigde Curaçao op basis van een beter doelsaldo als groepswinnaar. Beide landen hadden na drie wedstrijden 9 punten en een doelsaldo van +14, maar Curaçao maakte één doelpunt meer dan Guatemala (15-1 tegenover 14-0).

Guus Hiddink ontbreekt deze interlandperiode bij Curaçao vanwege de naweeën van een besmetting met het coronavirus. De oud-bondscoach van Oranje vroeg Kluivert, hoofd van de jeugdopleiding bij FC Barcelona, om hem te vervangen. De 44-jarige voormalige topspits was eerder al een tijdje technisch adviseur en bondscoach van Curaçao.

Dubbele confrontatie

In de tweede ronde van de WK-kwalificatie neemt Curaçao het op tegen Panama. Die duels worden op 12 en 15 juni gespeeld. Mocht de dubbele confrontatie gewonnen worden, dan begint na de zomer de derde en beslissende ronde van de WK-kwalificatiereeks. Dan worden drie WK-tickets verdeeld.

Suriname en Curaçao hebben nooit eerder hun opwachting gemaakt op een WK. Beide landen hebben een flinke kwaliteitsinjectie ondergaan, omdat ze de beschikking hebben gekregen over spelers die in de Eredivisie uitkomen of gespeeld hebben.

Meer uit Voetbal

Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

1 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

1 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

3 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

3 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

3 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

3 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

6 uur geleden