Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname loopt plaatsing WK voetbal mis na nederlaag tegen Canada

Suriname loopt plaatsing WK voetbal mis na nederlaag tegen Canada

BRIDGEVIEW (ANP) - Het is Suriname niet gelukt deelname aan het WK voetbal af te dwingen. De ploeg van bondscoach Dean Gorré was in de beslissende poulewedstrijd tegen Canada kansloos: 4-0. Het duel werd gespeeld in het Amerikaanse Chicago.

Jonathan David van de Franse topclub Lille was drie keer trefzeker voor de Canadezen, Bayern München-speler Alphonso Davies had Canada vlak voor rust aan de leiding gebracht.

Suriname, met onder anderen Ridgeciano Haps in de gelederen, had moeten winnen om kans te blijven houden op plaatsing voor het WK van 2022 in Qatar. Naast Haps hadden ook Ryan Donk en Kelvin Leerdam, die in het verleden ook in de Eredivisie uitkwamen, een basisplaats.

Groepswinnaar

Curaçao, waar Patrick Kluivert tijdelijk bondscoach is, maakt nog wel kans op deelname aan het WK. De ploeg van Kluivert speelde in de laatste groepswedstrijd met 0-0 gelijk tegen concurrent Guatemala. Door het doelpuntloze gelijkspel eindigde Curaçao op basis van een beter doelsaldo als groepswinnaar. Beide landen hadden na drie wedstrijden 9 punten en een doelsaldo van +14, maar Curaçao maakte één doelpunt meer dan Guatemala (15-1 tegenover 14-0).

Guus Hiddink ontbreekt deze interlandperiode bij Curaçao vanwege de naweeën van een besmetting met het coronavirus. De oud-bondscoach van Oranje vroeg Kluivert, hoofd van de jeugdopleiding bij FC Barcelona, om hem te vervangen. De 44-jarige voormalige topspits was eerder al een tijdje technisch adviseur en bondscoach van Curaçao.

Dubbele confrontatie

In de tweede ronde van de WK-kwalificatie neemt Curaçao het op tegen Panama. Die duels worden op 12 en 15 juni gespeeld. Mocht de dubbele confrontatie gewonnen worden, dan begint na de zomer de derde en beslissende ronde van de WK-kwalificatiereeks. Dan worden drie WK-tickets verdeeld.

Suriname en Curaçao hebben nooit eerder hun opwachting gemaakt op een WK. Beide landen hebben een flinke kwaliteitsinjectie ondergaan, omdat ze de beschikking hebben gekregen over spelers die in de Eredivisie uitkomen of gespeeld hebben.

Meer uit Voetbal

Trainer Slot ziet winnend Liverpool eindelijk weer geluk hebben

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool had het geluk eindelijk weer eens aan zijn zijde bij de welkome overwinning op Aston Villa (2-0). Dat zei trainer Arne Slot na de eerste zege in vijf competitieduels.

3 uur geleden
Middenvelder Moder nog maanden aan de kant bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Jakub Moder ontbreekt nog maanden bij Feyenoord. De Poolse international, die vlak voor het seizoen geblesseerd raakte aan zijn rug, heeft afgelopen week een operatie ondergaan. Dat zei trainer Robin van Persie tijdens zijn persconferentie na het gewonnen competitieduel met FC Volendam (3-1).

4 uur geleden
Real Madrid verspilt geen krachten in aanloop naar Liverpool

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen voor de wedstrijd in de Champions League bij Liverpool geen krachten hoeven verspillen tegen Valencia. De Spaanse koploper won in Madrid met 4-0.

14 uur geleden
Gravenberch helpt Liverpool na vier competitienederlagen aan zege

LIVERPOOL (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Ryan Gravenberch heeft Liverpool na vier competitienederlagen op rij weer een zege geboekt in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot was thuis met 2-0 te sterk voor Aston Villa.

14 uur geleden
Feyenoord neemt koppositie weer over na zege op FC Volendam

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft met de nodige moeite de koppositie in de Eredivisie weer overgenomen van PSV. De formatie van trainer Robin van Persie boekte een 3-1-zege op FC Volendam, net genoeg om de Eindhovenaren op doelsaldo te passeren.

15 uur geleden
Godts legt zich niet neer bij een verloren seizoen voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts legt zich niet neer bij een verloren seizoen voor Ajax. "We moeten gewoon door", zei hij na een gelijkspel tegen sc Heerenveen (1-1). "Woensdag spelen we weer een mooie wedstrijd tegen Galatasaray. Natuurlijk heb ik daar zin in. Voetballen in de Champions League is het mooiste wat er is."

16 uur geleden
NAC wint na bekeruitschakeling van Go Ahead Eagles

BREDA (ANP) - NAC heeft zich na de bekeruitschakeling van eerder deze week herpakt in de Eredivisie door thuis met 1-0 van Go Ahead Eagles te winnen. Voor de club uit Breda is het de eerste zege in zes weken tijd.

17 uur geleden