Suriname loopt plaatsing WK voetbal mis na nederlaag tegen Canada
BRIDGEVIEW (ANP) - Het is Suriname niet gelukt deelname aan het WK voetbal af te dwingen. De ploeg van bondscoach Dean Gorré was in de beslissende poulewedstrijd tegen Canada kansloos: 4-0. Het duel werd gespeeld in het Amerikaanse Chicago.
Jonathan David van de Franse topclub Lille was drie keer trefzeker voor de Canadezen, Bayern München-speler Alphonso Davies had Canada vlak voor rust aan de leiding gebracht.
Suriname, met onder anderen Ridgeciano Haps in de gelederen, had moeten winnen om kans te blijven houden op plaatsing voor het WK van 2022 in Qatar. Naast Haps hadden ook Ryan Donk en Kelvin Leerdam, die in het verleden ook in de Eredivisie uitkwamen, een basisplaats.
Groepswinnaar
Curaçao, waar Patrick Kluivert tijdelijk bondscoach is, maakt nog wel kans op deelname aan het WK. De ploeg van Kluivert speelde in de laatste groepswedstrijd met 0-0 gelijk tegen concurrent Guatemala. Door het doelpuntloze gelijkspel eindigde Curaçao op basis van een beter doelsaldo als groepswinnaar. Beide landen hadden na drie wedstrijden 9 punten en een doelsaldo van +14, maar Curaçao maakte één doelpunt meer dan Guatemala (15-1 tegenover 14-0).
Guus Hiddink ontbreekt deze interlandperiode bij Curaçao vanwege de naweeën van een besmetting met het coronavirus. De oud-bondscoach van Oranje vroeg Kluivert, hoofd van de jeugdopleiding bij FC Barcelona, om hem te vervangen. De 44-jarige voormalige topspits was eerder al een tijdje technisch adviseur en bondscoach van Curaçao.
Dubbele confrontatie
In de tweede ronde van de WK-kwalificatie neemt Curaçao het op tegen Panama. Die duels worden op 12 en 15 juni gespeeld. Mocht de dubbele confrontatie gewonnen worden, dan begint na de zomer de derde en beslissende ronde van de WK-kwalificatiereeks. Dan worden drie WK-tickets verdeeld.
Suriname en Curaçao hebben nooit eerder hun opwachting gemaakt op een WK. Beide landen hebben een flinke kwaliteitsinjectie ondergaan, omdat ze de beschikking hebben gekregen over spelers die in de Eredivisie uitkomen of gespeeld hebben.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
11 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
12 uur geleden