Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname loopt plaatsing WK voetbal mis na nederlaag tegen Canada

Suriname loopt plaatsing WK voetbal mis na nederlaag tegen Canada

BRIDGEVIEW (ANP) - Het is Suriname niet gelukt deelname aan het WK voetbal af te dwingen. De ploeg van bondscoach Dean Gorré was in de beslissende poulewedstrijd tegen Canada kansloos: 4-0. Het duel werd gespeeld in het Amerikaanse Chicago.

Jonathan David van de Franse topclub Lille was drie keer trefzeker voor de Canadezen, Bayern München-speler Alphonso Davies had Canada vlak voor rust aan de leiding gebracht.

Suriname, met onder anderen Ridgeciano Haps in de gelederen, had moeten winnen om kans te blijven houden op plaatsing voor het WK van 2022 in Qatar. Naast Haps hadden ook Ryan Donk en Kelvin Leerdam, die in het verleden ook in de Eredivisie uitkwamen, een basisplaats.

Groepswinnaar

Curaçao, waar Patrick Kluivert tijdelijk bondscoach is, maakt nog wel kans op deelname aan het WK. De ploeg van Kluivert speelde in de laatste groepswedstrijd met 0-0 gelijk tegen concurrent Guatemala. Door het doelpuntloze gelijkspel eindigde Curaçao op basis van een beter doelsaldo als groepswinnaar. Beide landen hadden na drie wedstrijden 9 punten en een doelsaldo van +14, maar Curaçao maakte één doelpunt meer dan Guatemala (15-1 tegenover 14-0).

Guus Hiddink ontbreekt deze interlandperiode bij Curaçao vanwege de naweeën van een besmetting met het coronavirus. De oud-bondscoach van Oranje vroeg Kluivert, hoofd van de jeugdopleiding bij FC Barcelona, om hem te vervangen. De 44-jarige voormalige topspits was eerder al een tijdje technisch adviseur en bondscoach van Curaçao.

Dubbele confrontatie

In de tweede ronde van de WK-kwalificatie neemt Curaçao het op tegen Panama. Die duels worden op 12 en 15 juni gespeeld. Mocht de dubbele confrontatie gewonnen worden, dan begint na de zomer de derde en beslissende ronde van de WK-kwalificatiereeks. Dan worden drie WK-tickets verdeeld.

Suriname en Curaçao hebben nooit eerder hun opwachting gemaakt op een WK. Beide landen hebben een flinke kwaliteitsinjectie ondergaan, omdat ze de beschikking hebben gekregen over spelers die in de Eredivisie uitkomen of gespeeld hebben.

Meer uit Voetbal

Inter knokt zich tegen Pisa terug van achterstand en wint ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.

34 minuten geleden
Drie stewards van FC Utrecht gewond na rellen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.

7 uur geleden
Trainer Slot rekent niet op versterkingen voor Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."

9 uur geleden
PSV mist geblesseerden Til en Salah-Eddine tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."

10 uur geleden
Feyenoord bevestigt vertrek Timber naar Marseille

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.

12 uur geleden
Vertrekkende Timber zal Feyenoord nooit vergeten

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.

12 uur geleden
Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

14 uur geleden