Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname in nationale rouw; mijnramp kostte tot nu toe 15 levens

Suriname in nationale rouw; mijnramp kostte tot nu toe 15 levens

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname gaan donderdag en vrijdag de vlaggen halfstok. De regering heeft twee dagen van nationale rouw afgekondigd na de ramp in een goudmijn maandag, die tot nu toe aan vijftien goudzoekers het leven heeft gekost. Vermoed wordt dat er nog meer lichamen zullen worden gevonden onder het neergestorte puin.

President Chan Santokhi zei maandag dat er een schacht was ingestort op het terrein van goudmaatschappij Zijin. Nu is duidelijk dat de goudzoekers aan het werk waren in de open lucht, onder het overhangende deel van een bergwand die zij hadden uitgegraven. Dat deel liet los en vermorzelde de mannen.

In interviews met Surinaamse media vertelden overlevenden hoe zij hebben geprobeerd om nog levende slachtoffers uit te graven. Zij moesten hun pogingen staken toen er opnieuw een deel van de bergwand naar beneden kwam. Maandag waren veertien lichamen geborgen en dinsdag werd bekend dat een slachtoffer in het ziekenhuis is overleden.

Condoleances

Vicepresident Ronnie Brunswijk, die maandag naar het rampgebied was gevlogen, condoleerde woensdag via de media de nabestaanden en de samenleving. Hij riep goudzoekers op om het gebied te verlaten en verzocht iedereen dringend om geen beelden te versturen van de doden, uit respect voor de familie.

Uit medeleven met de slachtoffers, hun nabestaanden en de samenleving heeft de regering besloten om donderdag en vrijdag uit te roepen tot dagen van nationale rouw. Op 25 november is Suriname 48 jaar onafhankelijk. Zoals gebruikelijk zijn er een parade en défilé, maar andere feestelijkheden worden mogelijk afgelast of aangepast.

Meer uit Buitenland

Verenigde Staten steunen Israël in genocidezaak ICJ

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.

18 minuten geleden
Bekende Uruguayaanse drugskartelbaas Marset opgepakt in Bolivia

SANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz.

24 minuten geleden
Franse president Macron benadrukt defensieve rol in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.

39 minuten geleden
Macron meent dat Iranoorlog Rusland geen verlichting biedt

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.

1 uur geleden
Israël dropt pamfletten boven Beiroet, inwoners in paniek

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische vliegtuigen hebben voor paniek gezorgd onder de inwoners van Beiroet. Ze vlogen laag over de Libanese hoofdstad en verspreidden pamfletten over meerdere wijken. Correspondenten van persbureau AFP hoorden harde knallen voordat de papieren naar beneden kwamen.

1 uur geleden
Europese Commissie: EU heeft Polen nodig voor veiligheid Europa

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt dat Polen gebruik gaat maken van de EU-lening voor defensieprojecten, die het land zelf heeft aangevraagd. "De EU heeft Polen nodig voor de veiligheid van Europa en Polen is de ruggengraat van de oostflankbewaking", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag.

1 uur geleden
Hegseth: opperste leider Iran vermoedelijk verminkt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De onlangs verkozen opperste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, is gewond en vermoedelijk verminkt. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vrijdag in een persconferentie.

1 uur geleden