Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname in nationale rouw; mijnramp kostte tot nu toe 15 levens

Suriname in nationale rouw; mijnramp kostte tot nu toe 15 levens

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname gaan donderdag en vrijdag de vlaggen halfstok. De regering heeft twee dagen van nationale rouw afgekondigd na de ramp in een goudmijn maandag, die tot nu toe aan vijftien goudzoekers het leven heeft gekost. Vermoed wordt dat er nog meer lichamen zullen worden gevonden onder het neergestorte puin.

President Chan Santokhi zei maandag dat er een schacht was ingestort op het terrein van goudmaatschappij Zijin. Nu is duidelijk dat de goudzoekers aan het werk waren in de open lucht, onder het overhangende deel van een bergwand die zij hadden uitgegraven. Dat deel liet los en vermorzelde de mannen.

In interviews met Surinaamse media vertelden overlevenden hoe zij hebben geprobeerd om nog levende slachtoffers uit te graven. Zij moesten hun pogingen staken toen er opnieuw een deel van de bergwand naar beneden kwam. Maandag waren veertien lichamen geborgen en dinsdag werd bekend dat een slachtoffer in het ziekenhuis is overleden.

Condoleances

Vicepresident Ronnie Brunswijk, die maandag naar het rampgebied was gevlogen, condoleerde woensdag via de media de nabestaanden en de samenleving. Hij riep goudzoekers op om het gebied te verlaten en verzocht iedereen dringend om geen beelden te versturen van de doden, uit respect voor de familie.

Uit medeleven met de slachtoffers, hun nabestaanden en de samenleving heeft de regering besloten om donderdag en vrijdag uit te roepen tot dagen van nationale rouw. Op 25 november is Suriname 48 jaar onafhankelijk. Zoals gebruikelijk zijn er een parade en défilé, maar andere feestelijkheden worden mogelijk afgelast of aangepast.

Meer uit Buitenland

NYT: Iran verwachtte Israëlische aanval pas na het weekend

NEW YORK (ANP) - De Iraanse machthebbers waren volledig verrast door de grote Israëlische aanval donderdagnacht op het land. Ze hielden rekening met een aanval, maar niet dat die zou komen voor gepland overleg met de Verenigde Staten over het Iraanse atoomprogramma op zondag. Dat schrijft The New York Times op basis van gesprekken met zes hoge Iraanse regeringsvertegenwoordigers en twee leden van de Revolutionaire Garde.

40 minuten geleden
Israël: tientallen vliegtuigen vielen doelen rond Teheran aan

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische luchtmacht zegt in de nacht van vrijdag op zaterdag met tientallen gevechtsvliegtuigen aanvallen te hebben uitgevoerd op doelen in en rond de Iraanse hoofdstad Teheran. Het was de bedoeling de Iraanse luchtverdediging in het gebied "te ontmantelen" zodat die geen bedreiging meer vormt voor Israëlische vliegtuigen, zei een woordvoerder van de luchtmacht.

1 uur geleden
Dodental vliegtuigongeluk India opgelopen tot 279

AHMEDABAD (ANP/AFP) - Het voorlopige dodental van het vliegtuigongeluk donderdag in de Indiase stad Ahmedabad is opgelopen tot 279. Dat heeft een politiebron zaterdag tegen persbureau AFP gezegd. Eerder waren zeker 265 doden geteld. Het exacte aantal slachtoffers kan pas na DNA-onderzoek worden vastgesteld.

2 uur geleden
Doden en tientallen gewonden na Iraanse raketaanvallen op Israël

TEL AVIV (ANP) - Zeker vier mensen zijn omgekomen door nachtelijke Iraanse raketaanvallen op Israël, melden Israëlische media op basis van hulpverleners. Ook raakten minstens zeventig mensen gewond. Volgens The Times of Israel vielen drie doden in de stad Risjon Letsion, 20 kilometer ten zuidoosten van Tel Aviv. In Tel Aviv overleed een vrouw, aldus The Jerusalem Post.

2 uur geleden
Iran bestookt Israël met nieuwe raketaanval

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft zaterdagochtend opnieuw tientallen raketten afgevuurd op Israël. "In verschillende delen van het land zijn waarschuwingen afgegeven na raketlanceringen vanuit Iran richting Israëlisch grondgebied", meldde het Israëlische leger op X.

3 uur geleden
Museumdirecteur Kim Sajet wacht niet op Trump en stapt zelf op

WASHINGTON (ANP) - Kim Sajet, de directeur van de National Portrait Gallery in Washington, stapt op. Dat meldt onder meer The New York Times op basis van een verklaring van Sajet in een interne e-mail van het Smithsonian, het instituut dat toezicht houdt op het museum. Eind mei deelde president Donald Trump dat hij Sajet wilde ontslaan, omdat hij haar om haar progressieve diversiteitsbeleid niet geschikt vond voor de functie.

8 uur geleden
Netanyahu in videoboodschap aan Iraans volk: er komt meer aan

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.

8 uur geleden