Suriname houdt prijs broodjes stabiel met subsidie op meel
PARAMARIBO (ANP) - De prijs voor een broodje zal de komende maanden in Suriname niet extreem stijgen. De regering gaat de importeurs van meel subsidie geven om de prijs stabiel te houden.
Als er geen subsidie zou komen, zou de prijs fors omhoog gaan, vooral vanwege de aanpassing van de wisselkoers die de Centrale Bank van Suriname enkele maanden geleden doorvoerde. Daardoor moeten Surinaamse importeurs bijna twee keer zoveel Surinaamse dollars (Srd) neertellen om aan Amerikaanse dollars te komen. Het meel moet in deze valuta worden gekocht.
Deze handreiking aan de bevolking kost de staat rond de 9 miljoen Surinaamse dollar per kwartaal (ruim 555.000 euro). De prijs voor een zak met acht broodjes is nu elf Srd (bijna 70 cent), terwijl een heel brood 15 Srd (bijna 1 euro) kost.
Het besluit van de regering om het meel te subsidiëren, valt niet in goede aarde bij de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA). De organisatie vindt het niet verstandig om de importen te subsidiëren. ASFA ziet liever dat de overheid financiële steun geeft aan Surinaamse productiebedrijven zodat zij het graan in Suriname zelf kunnen verwerken tot meel, aldus de ASFA in een artikel op de lokale nieuwssite Starnieuws.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.
21 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.
53 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australië toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.
1 uur geleden