Suriname eert voetbalbondscoach Gorré
PARAMARIBO (ANP) - Oud-profvoetballer Dean Gorré, tegenwoordig bondscoach van het Surinaamse elftal, is door president Desi Bouterse onderscheiden. Dit gebeurde in het kader van de 44e Onafhankelijkheidsdag die Suriname maandag viert.
Gorré werd benoemd tot officier in de Orde van de Gele Ster, een van de onderscheidingen die aan niet-Surinamers verleend kan worden. De oud-speler van onder andere Feyenoord, Ajax en FC Groningen, kreeg de onderscheiding vanwege de prestaties van 'Natio', zoals het Surinaamse elftal wordt genoemd. Suriname plaatste zich voor het eerst sinds 1985 voor het voetbalkampioenschap van Noord- en Centraal-Amerika en het Caribisch gebied.
De prestaties van Natio hebben sinds twee weken ook een Nederlands tintje omdat Nederlandse voetballers met Surinaams wortels nu ook voor Suriname mogen uitkomen. De Surinaamse regering heeft dit mogelijk gemaakt door een speciaal sportpaspoort in het leven te roepen.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo (41) heeft als eerste voetballer ooit op zes verschillende wereldkampioenschappen gescoord. Dat deed de Portugees door dinsdag in de zesde minuut 1-0 te maken in het tweede groepsduel van zijn land met Oezbekistan op het WK in de VS, Canada en Mexico.
3 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal mag langer in de VS verblijven rond de derde groepswedstrijd op het WK. Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender NBC News op basis van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid.
4 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Portugal begint dinsdag met Cristiano Ronaldo en João Félix in de basis aan het WK-duel met Oezbekistan. Portugal speelde in de eerste groepswedstrijd gelijk met Congo en staat op 1 punt. Oezbekistan verloor van Colombia (1-3).
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vier oefenduels toegevoegd aan de kalender ter voorbereiding op het seizoen 2026/2027. Dat maakte de club dinsdag bekend. Eerder werd al bekend dat Ajax aan de oefencampagne begint met een duel met Panathinaikos (4 juli), daar komen duels met AEK Larnaca (10 juli), VfL Bochum (15 juli), Olympiakos (18 juli) en Burnley (26 juli) bij.
6 minuten geledenROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.
3 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
12 uur geleden