Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname draait versoepeling coronamaatregelen deels terug

Suriname draait versoepeling coronamaatregelen deels terug

CORONAVIRUSPARAMARIBO (ANP) - Omdat het aantal besmettingen met het coronavirus ook in Suriname weer oploopt, heeft de president Chan Santokhi besloten de versoepeling van de maatregelen gedeeltelijk terug te draaien. Hij zei dat zaterdagavond in zijn eerste televisietoespraak gericht aan het Surinaamse volk.

De belangrijkste aanscherpingen zijn het verlengen van het uitgaansverbod met een uur en het terugbrengen van het samenscholingsverbod naar maximaal vijf mensen. Een andere verandering is dat de drie algemene coronamaatregelen, zoals het dragen van een mondkapje, de 1,5 meter afstand-regel en regelmatig handen wassen, verplicht gesteld zullen worden, aldus Santokhi. De kersverse president benadrukte wel dat hij wil dat Suriname teruggaat naar de normale manier van leven.

Het indammen van de verspreiding van het virus is nu vooral belangrijk omdat er een tekort aan isolatie- en quarantainecapaciteit dreigt. De vrees voor te weinig ic-plekken is kleiner omdat het aantal mensen op de ic-afdeling aan de lage kant blijft, momenteel zijn het er zeven. Het aantal positief geteste mensen staat nu op 1381 waarvan 501 actieve gevallen. 853 mensen zijn genezen en 23 overleden. Ruim 900 mensen zitten in isolatie of quarantaine.

Meer uit Buitenland

Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

1 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

2 uur geleden
Afghanistan meldt burgerdoden door Pakistaanse aanval aan grens

SPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.

3 uur geleden
Bondskanselier Merz belt met president Abbas voor bezoek Israël

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.

4 uur geleden
Veel doden en gewonden bij schietpartij Pretoria

ATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.

5 uur geleden
Evacuaties om bosbrand ten noorden van Sydney

SYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".

7 uur geleden
Merz erkent zorgen België over Russisch geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

17 uur geleden