Suriname draait versoepeling coronamaatregelen deels terug
CORONAVIRUSPARAMARIBO (ANP) - Omdat het aantal besmettingen met het coronavirus ook in Suriname weer oploopt, heeft de president Chan Santokhi besloten de versoepeling van de maatregelen gedeeltelijk terug te draaien. Hij zei dat zaterdagavond in zijn eerste televisietoespraak gericht aan het Surinaamse volk.
De belangrijkste aanscherpingen zijn het verlengen van het uitgaansverbod met een uur en het terugbrengen van het samenscholingsverbod naar maximaal vijf mensen. Een andere verandering is dat de drie algemene coronamaatregelen, zoals het dragen van een mondkapje, de 1,5 meter afstand-regel en regelmatig handen wassen, verplicht gesteld zullen worden, aldus Santokhi. De kersverse president benadrukte wel dat hij wil dat Suriname teruggaat naar de normale manier van leven.
Het indammen van de verspreiding van het virus is nu vooral belangrijk omdat er een tekort aan isolatie- en quarantainecapaciteit dreigt. De vrees voor te weinig ic-plekken is kleiner omdat het aantal mensen op de ic-afdeling aan de lage kant blijft, momenteel zijn het er zeven. Het aantal positief geteste mensen staat nu op 1381 waarvan 501 actieve gevallen. 853 mensen zijn genezen en 23 overleden. Ruim 900 mensen zitten in isolatie of quarantaine.
Meer uit Buitenland
HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
26 minuten geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
57 minuten geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
5 uur geleden