Suriname draait versoepeling coronamaatregelen deels terug
CORONAVIRUSPARAMARIBO (ANP) - Omdat het aantal besmettingen met het coronavirus ook in Suriname weer oploopt, heeft de president Chan Santokhi besloten de versoepeling van de maatregelen gedeeltelijk terug te draaien. Hij zei dat zaterdagavond in zijn eerste televisietoespraak gericht aan het Surinaamse volk.
De belangrijkste aanscherpingen zijn het verlengen van het uitgaansverbod met een uur en het terugbrengen van het samenscholingsverbod naar maximaal vijf mensen. Een andere verandering is dat de drie algemene coronamaatregelen, zoals het dragen van een mondkapje, de 1,5 meter afstand-regel en regelmatig handen wassen, verplicht gesteld zullen worden, aldus Santokhi. De kersverse president benadrukte wel dat hij wil dat Suriname teruggaat naar de normale manier van leven.
Het indammen van de verspreiding van het virus is nu vooral belangrijk omdat er een tekort aan isolatie- en quarantainecapaciteit dreigt. De vrees voor te weinig ic-plekken is kleiner omdat het aantal mensen op de ic-afdeling aan de lage kant blijft, momenteel zijn het er zeven. Het aantal positief geteste mensen staat nu op 1381 waarvan 501 actieve gevallen. 853 mensen zijn genezen en 23 overleden. Ruim 900 mensen zitten in isolatie of quarantaine.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
17 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
27 minuten geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
34 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
42 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.
1 uur geleden