Suriname bereikt 50 procent vaccinatie
PARAMARIBO (ANP) - Het heeft even geduurd, maar Suriname heeft donderdag de 50 procent vaccinatiegraad overschreden en staat nu op een percentage van ruim 51 procent. Dit komt overeen met ruim 247.000 mensen die minstens één prik hebben gehad. Dat heeft Soenita Nannan Panday-Gopisingh, voorzitter van de Stuurgroep Covid-Communicatie, bekendgemaakt.
"We hebben de 50 procent gedeeltelijk gevaccineerden gehaald. We gaan gestaag door. Elke dag zijn er plekken waar mensen terecht kunnen om te vaccineren, vooral bij de twee grote vaccinatiesites in de stad’’, aldus Nannan Panday-Gopisingh. Bijna 41 procent van de Surinamers is volledig gevaccineerd.
Toch zijn de deskundigen nog niet tevreden over de vaccinatiesnelheid. Daarom gaan ze vanaf deze week meer de wijken en buurten in, vertelt Javier Asin. Hij is hoofd van het Nationaal Coördinatie Team. "Er is een drukte waar te nemen bij de vaccinatiepunten, maar dit is nog niet voldoende. De strategie is nu om de vaccinatie en vooral de informatie naar de mensen toe te brengen en niet meer passief in centra en poliklinieken te wachten totdat mensen zich komen vaccineren."
Ook kan er volgens Asin nog veel verbeterd worden om de vaccinatiegraad omhoog te krijgen. Zo blijkt bijna de helft van de verpleegkundigen in de ziekenhuizen niet tegen Covid-19 ingeënt te zijn. "Dit is verbazingwekkend, ze zien het leed van de Covid-patiënten iedere dag om zich heen. We zullen de informatievoorziening hierover opvoeren. Deze mensen zijn geen anti-vaxxers, want de verplichte hepatitis-prik hebben ze wel gewoon geaccepteerd’’, zo redeneert het hoofd van het vaccinatieteam.
Asin heeft zich de afgelopen dagen geërgerd aan uitingen van mensen die tegen vaccinatie zijn en mensen afraden zich in te enten. "Het is smakeloos. Het is een misdaad om misinformatie te geven omdat je daarmee moedwillig de volksgezondheid in gevaar brengt."
Ondertussen zet de daling van het aantal positief geteste mensen door. Woensdag waren dat er 122, dinsdag ging het nog om 214 positief geteste personen. Vijf mensen zijn woensdag overleden, het totale aantal doden deze maand staat op 190. In Suriname zijn sinds vorig jaar april 1074 mensen overleden aan de longziekte.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.
9 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
8 uur geleden