Suriname bereikt 50 procent vaccinatie
PARAMARIBO (ANP) - Het heeft even geduurd, maar Suriname heeft donderdag de 50 procent vaccinatiegraad overschreden en staat nu op een percentage van ruim 51 procent. Dit komt overeen met ruim 247.000 mensen die minstens één prik hebben gehad. Dat heeft Soenita Nannan Panday-Gopisingh, voorzitter van de Stuurgroep Covid-Communicatie, bekendgemaakt.
"We hebben de 50 procent gedeeltelijk gevaccineerden gehaald. We gaan gestaag door. Elke dag zijn er plekken waar mensen terecht kunnen om te vaccineren, vooral bij de twee grote vaccinatiesites in de stad’’, aldus Nannan Panday-Gopisingh. Bijna 41 procent van de Surinamers is volledig gevaccineerd.
Toch zijn de deskundigen nog niet tevreden over de vaccinatiesnelheid. Daarom gaan ze vanaf deze week meer de wijken en buurten in, vertelt Javier Asin. Hij is hoofd van het Nationaal Coördinatie Team. "Er is een drukte waar te nemen bij de vaccinatiepunten, maar dit is nog niet voldoende. De strategie is nu om de vaccinatie en vooral de informatie naar de mensen toe te brengen en niet meer passief in centra en poliklinieken te wachten totdat mensen zich komen vaccineren."
Ook kan er volgens Asin nog veel verbeterd worden om de vaccinatiegraad omhoog te krijgen. Zo blijkt bijna de helft van de verpleegkundigen in de ziekenhuizen niet tegen Covid-19 ingeënt te zijn. "Dit is verbazingwekkend, ze zien het leed van de Covid-patiënten iedere dag om zich heen. We zullen de informatievoorziening hierover opvoeren. Deze mensen zijn geen anti-vaxxers, want de verplichte hepatitis-prik hebben ze wel gewoon geaccepteerd’’, zo redeneert het hoofd van het vaccinatieteam.
Asin heeft zich de afgelopen dagen geërgerd aan uitingen van mensen die tegen vaccinatie zijn en mensen afraden zich in te enten. "Het is smakeloos. Het is een misdaad om misinformatie te geven omdat je daarmee moedwillig de volksgezondheid in gevaar brengt."
Ondertussen zet de daling van het aantal positief geteste mensen door. Woensdag waren dat er 122, dinsdag ging het nog om 214 positief geteste personen. Vijf mensen zijn woensdag overleden, het totale aantal doden deze maand staat op 190. In Suriname zijn sinds vorig jaar april 1074 mensen overleden aan de longziekte.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
34 minuten geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij een explosie in een bar in het Zwitserse wintersportoord Crans-Montana zijn zeker tien doden gevallen, meldt Sky News op basis van de Zwitserse politie. Ook zijn er tien gewonden. Media in Zwitserland schrijven dat er mogelijk tientallen doden zijn gevallen.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft in zijn nieuwjaarstoespraak beloofd de soevereiniteit van Taiwan te beschermen, kort na de grote militaire oefeningen van China rondom het eiland. Vanuit Beijing werd daarna verklaard dat de speech leugens en vijandigheid bevatte.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Zohran Mamdani is donderdagochtend vlak na middernacht (plaatselijke tijd) beëdigd als de nieuwe burgemeester van New York. De 34-jarige Democraat, een rijzende ster op de linkerflank van zijn partij, is de eerste moslim die de leiding krijgt over de grootste stad van de Verenigde Staten.
7 uur geleden