Suriname bereikt 50 procent vaccinatie
PARAMARIBO (ANP) - Het heeft even geduurd, maar Suriname heeft donderdag de 50 procent vaccinatiegraad overschreden en staat nu op een percentage van ruim 51 procent. Dit komt overeen met ruim 247.000 mensen die minstens één prik hebben gehad. Dat heeft Soenita Nannan Panday-Gopisingh, voorzitter van de Stuurgroep Covid-Communicatie, bekendgemaakt.
"We hebben de 50 procent gedeeltelijk gevaccineerden gehaald. We gaan gestaag door. Elke dag zijn er plekken waar mensen terecht kunnen om te vaccineren, vooral bij de twee grote vaccinatiesites in de stad’’, aldus Nannan Panday-Gopisingh. Bijna 41 procent van de Surinamers is volledig gevaccineerd.
Toch zijn de deskundigen nog niet tevreden over de vaccinatiesnelheid. Daarom gaan ze vanaf deze week meer de wijken en buurten in, vertelt Javier Asin. Hij is hoofd van het Nationaal Coördinatie Team. "Er is een drukte waar te nemen bij de vaccinatiepunten, maar dit is nog niet voldoende. De strategie is nu om de vaccinatie en vooral de informatie naar de mensen toe te brengen en niet meer passief in centra en poliklinieken te wachten totdat mensen zich komen vaccineren."
Ook kan er volgens Asin nog veel verbeterd worden om de vaccinatiegraad omhoog te krijgen. Zo blijkt bijna de helft van de verpleegkundigen in de ziekenhuizen niet tegen Covid-19 ingeënt te zijn. "Dit is verbazingwekkend, ze zien het leed van de Covid-patiënten iedere dag om zich heen. We zullen de informatievoorziening hierover opvoeren. Deze mensen zijn geen anti-vaxxers, want de verplichte hepatitis-prik hebben ze wel gewoon geaccepteerd’’, zo redeneert het hoofd van het vaccinatieteam.
Asin heeft zich de afgelopen dagen geërgerd aan uitingen van mensen die tegen vaccinatie zijn en mensen afraden zich in te enten. "Het is smakeloos. Het is een misdaad om misinformatie te geven omdat je daarmee moedwillig de volksgezondheid in gevaar brengt."
Ondertussen zet de daling van het aantal positief geteste mensen door. Woensdag waren dat er 122, dinsdag ging het nog om 214 positief geteste personen. Vijf mensen zijn woensdag overleden, het totale aantal doden deze maand staat op 190. In Suriname zijn sinds vorig jaar april 1074 mensen overleden aan de longziekte.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
5 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
9 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
12 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
12 uur geleden