Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse verontwaardiging over uitspraken in Tweede Kamer

Surinaamse verontwaardiging over uitspraken in Tweede Kamer

PARAMARIBO (ANP) - De regering van Suriname is niet te spreken over uitspraken die de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Stef Blok en PVV-Kamerlid Raymond de Roon onlangs hebben gedaan over de vicepresident van Suriname, Ronnie Brunswijk. De uitspraken zouden denigrerend zijn. Bloks Surinaamse collega Albert Ramdin heeft zijn ongenoegen hierover laten blijken aan de Nederlandse regering, aldus Ramdin in een persbericht.

De Roon deed zijn uitspraken eind januari tijdens een vergadering in de Tweede Kamer. Hij zou gezegd hebben dat Brunswijk een ‘cocaïnecrimineel’ is. Ook zou Brunswijks politieke partij ABOP een sterke greep op de regering van president Chan Santokhi hebben, aldus De Roon. Minister Blok zei tijdens hetzelfde overleg dat Nederland alleen 'functionele' gesprekken voert met de vicepresident.

Brunswijk is in Nederland bij verstek veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf voor cocaïnehandel. Minister Ramdin van Buitenlandse Zaken heeft in zijn reactie aan Nederland laten weten dat Brunswijk democratisch is gekozen en daarmee een 'integraal en ondeelbaar' onderdeel is van de Surinaamse regering. Hij roept Nederland daarom op respect en erkenning te hebben voor de democratische instituten en politici in functie.

Eerder deze week was er een andere rimpeling in de relatie tussen Nederland en Suriname. Ramdin riep de Nederlandse ambassadeur in Suriname toen op het matje vanwege een verkeerde landkaart van Suriname op de Nederlandse overheidswebsite.

Meer uit Binnenland

Politiechef: zorg ernstig verwarde mensen moet structureel beter

UTRECHT (ANP) - De zorg voor en opvang van mensen met complexe psychische problemen die overlast veroorzaken moet beter. Dat zegt Michel de Roos, plaatsvervangend chef van de politie Midden-Nederland in de Volkskrant. De Roos doet zijn oproep nadat in Nieuwegein een 11-jarig meisje werd doodgestoken. De verdachte was al jaren in beeld bij de zorg en de politie.

43 minuten geleden
Politie pakt 'belangrijke' verdachte op voor ontvoering in Breda

BREDA (ANP) - De politie heeft vrijdag een vierde aanhouding verricht voor de ontvoering en mishandeling in Breda van afgelopen weekend. Het gaat om een 25-jarige man uit de Brabantse stad. De politie en het OM denken met zijn aanhouding een belangrijke stap te hebben gezet "om het conflict en verdere escalatie te stoppen".

11 uur geleden
Man (68) verdacht van ontucht met verstandelijk beperkte

VOORNE AAN ZEE (ANP) - Een 68-jarige man uit het Zuid-Hollandse Brielle is aangehouden op verdenking van ontucht met een bewoner van een woonvoorziening voor mensen met een verstandelijke beperking. Het wooncomplex is gevestigd in de gemeente Voorne aan Zee (Zuid-Holland).

15 uur geleden
OM in eerwraakzaak: Ryan uit Joure stierf door verdrinking

LELYSTAD (ANP) - Ryan Al Najjar (18) is vorig jaar levend in het water terechtgekomen en verdronken. Ze was vastgebonden met achttien meter tape, met daarop DNA van haar vader. Dit maakte het Openbaar Ministerie vrijdag bekend op een derde inleidende zitting in de zaak tegen de broers Mohamed Al N. (23) en Muhanad Al N. (25), die met hun vader worden verdacht van moord. Justitie gaat ervan uit dat Ryan slachtoffer is geworden van eerwraak.

17 uur geleden
Bijna 2000 asielzoekers in Ter Apel, verhoogde dwangsom dreigt

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht naar vrijdag 1998 asielzoekers overnacht, meldt het COA. Dat is net onder het maximumaantal van 2000 dat het orgaan op het terrein mag opvangen volgens afspraak met de gemeente waarin het centrum ligt, Westerwolde. Het COA moet bij overschrijding van de overeenkomst per keer een nieuwe verhoogde boete van 50.000 euro betalen aan de gemeente.

19 uur geleden
Geen schikking met massadonor, rechter moet uitspraak doen

DEN HAAG (ANP) - 'Massadonor' Jonathan, de biologische vader van honderden kinderen, is niet tot een schikking gekomen met de tegenstanders van zijn YouTube-kanaal. Die eisten in een kort geding dat het kanaal zou worden verboden, maar de rechter stuurde tijdens de behandeling nadrukkelijk aan op nader overleg tussen de partijen. Ze moesten afspreken wat Jonathan wel en niet zou zeggen via genoemd medium. Nu moet de rechter toch met een uitspraak komen over het kanaal.

20 uur geleden
Rechters bang voor verdere overbelasting door asielplannen

DEN HAAG (ANP) - Ook rechters en officieren van justitie zijn kritisch over de asielplannen van asielminister Marjolein Faber. Zij wil onder meer asielzoekers opdelen in twee groepen, waarbij het ene deel meer rechten zou krijgen dan het andere deel. Ook wil ze de mogelijkheden van nareizigers beperken.

20 uur geleden