Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse president wil onderzoek naar uitspraken Bouterse

Surinaamse president wil onderzoek naar uitspraken Bouterse

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi heeft het Openbaar Ministerie (OM) gevraagd onderzoek te doen naar uitspraken die ex-president Desi Bouterse afgelopen maandag deed. Hij zei toen dat de huidige regering bezig is het Surinaamse volk vijftig jaar terug te werpen en "dat er toen wapens aan te pas zijn gekomen".

Bouterse deed deze uitspraken direct nadat hij maandag voor de Surinaamse krijgsraad een verklaring had afgelegd over zijn kijk op de gebeurtenissen in december 1982 toen vijftien tegenstanders van het toenmalige militaire regime vermoord werden. Bouterse was tijdens de zogenoemde Decembermoorden opperbevelhebber van het leger.

De uitspraken over het gebruik van wapens hebben bij een deel van de Surinaamse samenleving voor geschokte reacties gezorgd. Het herinnert hen aan de jaren tachtig toen Bouterse aan de macht was en er geen sprake was van een democratische rechtstaat. Andere Surinamers menen dat de soep niet zo heet gegeten hoeft te worden en een onderzoek niet nodig is.

Meer uit Buitenland

Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

39 minuten geleden
Deense koningin Margrethe in ziekenhuis met pijn op borst

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.

41 minuten geleden
Britse minister stapt op: vertrouwen in Starmer verloren

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.

1 uur geleden
Abbas belooft op partijcongres nieuwe verkiezingen

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.

1 uur geleden
Trump en Xi spreken bij staatsbanket van hoop op goede contacten

BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.

2 uur geleden
Letse premier stapt op na crisis rond Oekraïense drones

RIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.

3 uur geleden
Dodental Kyiv loopt op na massale Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.

4 uur geleden