Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse president wil dat Rutte en Willem-Alexander langskomen

Surinaamse president wil dat Rutte en Willem-Alexander langskomen

PARAMARIBO (ANP) - Als het aan de Surinaamse president Chan Santokhi ligt, komt er de komende maanden veel bezoek uit Nederland naar Suriname. Naast een uitnodiging voor koning Willem-Alexander en premier Mark Rutte heeft de president ook enkele ministers, burgemeesters Femke Halsema van Amsterdam en Ahmed Aboutaleb van Rotterdam en topmensen uit het Nederlandse bedrijfsleven uitgenodigd naar Suriname te komen. Dat zei Santokhi maandagmiddag (lokale tijd) in Paramaribo.

De Tweede Kamer nam in februari een motie van partij Denk aan, waarin om een staatsbezoek van de koning aan Suriname werd gevraagd. Volgens Rutte kan dat jaren voorbereiding kosten, maar hij zei verder geen belemmeringen te zien.

Santokhi, die maandag terugkeerde van een vijfdaags bezoek aan Nederland, kijkt tevreden terug op zijn werkbezoek. Doel van zijn reis was om de relatie tussen Nederland en Suriname weer nieuw leven in te blazen en daarmee ook de economie een injectie te geven. "Ik ben naar Nederland gegaan om de samenwerking en de handel over en weer te stimuleren, om kapitaal aan te trekken en het toerisme te promoten. Daardoor zal er een opleving komen en dus ook meer werkgelegenheid", zo legde de president uit.

Santokhi zei verder dat Rutte op zijn verzoek een goed woordje voor Suriname heeft gedaan bij de directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Dit gebeurde in het kader van de herschikking van de schulden waar Suriname middenin zit, zo vertelde Santokhi.

Meer uit Buitenland

Iran spreekt met Pakistan over Israëlische aanvallen op Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, heeft gesproken met de commandant van de Pakistaanse strijdkrachten over de "schendingen van het staakt-het-vuren" door Israël. Pakistan meldde in de nacht van dinsdag op woensdag dat de wapenstilstand tussen de VS en Iran ook voor Libanon geldt. Israël ontkende dit later en voert naar eigen zeggen de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog.

33 minuten geleden
Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag tientallen doden en honderden gewonden gevallen, meldt de Libanese overheid. Volgens de Libanese premier Nawaf Salam hebben de aanvallen dichtbevolkte gebieden geraakt.

1 uur geleden
Hegseth: VS behaalde in Iran victorie met hoofdletter V

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".

2 uur geleden
Hezbollah roept Libanezen op nog niet terug te keren naar huis

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.

2 uur geleden
Turkse media: tien mensen vast voor aanval Israëlisch consulaat

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.

2 uur geleden
Israël meldt grootste aanvallen op Libanon tot nu toe

BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.

2 uur geleden
Thailand bevestigt 3 doden door beschieting op Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.

3 uur geleden