Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse president wil dat Rutte en Willem-Alexander langskomen

Surinaamse president wil dat Rutte en Willem-Alexander langskomen

PARAMARIBO (ANP) - Als het aan de Surinaamse president Chan Santokhi ligt, komt er de komende maanden veel bezoek uit Nederland naar Suriname. Naast een uitnodiging voor koning Willem-Alexander en premier Mark Rutte heeft de president ook enkele ministers, burgemeesters Femke Halsema van Amsterdam en Ahmed Aboutaleb van Rotterdam en topmensen uit het Nederlandse bedrijfsleven uitgenodigd naar Suriname te komen. Dat zei Santokhi maandagmiddag (lokale tijd) in Paramaribo.

De Tweede Kamer nam in februari een motie van partij Denk aan, waarin om een staatsbezoek van de koning aan Suriname werd gevraagd. Volgens Rutte kan dat jaren voorbereiding kosten, maar hij zei verder geen belemmeringen te zien.

Santokhi, die maandag terugkeerde van een vijfdaags bezoek aan Nederland, kijkt tevreden terug op zijn werkbezoek. Doel van zijn reis was om de relatie tussen Nederland en Suriname weer nieuw leven in te blazen en daarmee ook de economie een injectie te geven. "Ik ben naar Nederland gegaan om de samenwerking en de handel over en weer te stimuleren, om kapitaal aan te trekken en het toerisme te promoten. Daardoor zal er een opleving komen en dus ook meer werkgelegenheid", zo legde de president uit.

Santokhi zei verder dat Rutte op zijn verzoek een goed woordje voor Suriname heeft gedaan bij de directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Dit gebeurde in het kader van de herschikking van de schulden waar Suriname middenin zit, zo vertelde Santokhi.

Meer uit Buitenland

President Milei wint tussentijdse verkiezingen

BUENOS AIRES (ANP/AFP/RTR) - De partij van de Argentijnse president Javier Milei heeft de tussentijdse parlementsverkiezingen gewonnen, melden lokale media. 90 procent van de stemmen is inmiddels geteld en de partij van Milei, La Libertad Avanza, komt op 40,8 procent van de stemmen. De peronistische oppositie won 24,5 procent van de stemmen.

2 uur geleden
Venezuela: oorlogsschip VS militaire provocatie

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Venezuela heeft de komst van een Amerikaans oorlogsschip in Trinidad en Tobago veroordeeld als "militaire provocatie" die "erop gericht is een oorlog in het Caribisch gebied uit te lokken". Dat schrijft de regering van president Nicolás Maduro in een verklaring.

2 uur geleden
Zittende president Ivoorkust hard op weg naar verkiezingswinst

YAMOUSSOUKRO (ANP/AFP) - Zoals verwacht is zittend president Alassane Ouattara op weg de presidentsverkiezingen in Ivoorkust met overmacht te winnen. De eerste resultaten die de kiescommissie heeft bekendgemaakt, geven de 83-jarige Ouattara in sommige departementen meer dan 90 procent van de stemmen.

5 uur geleden
Opnieuw dodelijke Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Door nieuwe Israëlische luchtaanvallen in Libanon zijn drie doden gevallen, melden Libanese autoriteiten. Het Israëlische leger beweert met de aanvallen twee Hezbollah-leden te hebben gedood in het oosten en zuiden van het land. Het zou gaan om een "wapensmokkelaar" voor Hezbollah en een functionaris van de Libanese beweging in de zuidelijke plaats Ras al-Bayada.

9 uur geleden
Oekraïne: Russische troepen zijn Pokrovsk binnengetrokken

KYIV (ANP/DPA) - Russische troepen zijn na maandenlange gevechten de oostelijke Oekraïense stad Pokrovsk binnengetrokken, melden de Oekraïense strijdkrachten. Verschillende kleine gevechtseenheden zouden de Oekraïense verdedigingslinies hebben omzeild en zich nu in de stad bevinden.

9 uur geleden
Orkaan Melissa op weg naar zwaarste categorie

KINGSTON (ANP) - Orkaan Melissa ontwikkelt zich maandagochtend naar verwachting tot een orkaan van de vijfde, en zwaarste, categorie. Op dit moment trekt de orkaan langzaam richting Jamaica, waar deze volgens Weerplaza dinsdagochtend aan land zal komen. Orkaan Melissa is nu geclassificeerd als een zware orkaan ('major hurricane') van de vierde categorie, met windsnelheden van 225 kilometer per uur.

11 uur geleden
Rode Kruis zoekt samen met Hamas naar overleden gijzelaars

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het Rode Kruis werkt samen met Hamas bij het zoeken naar de lichamen van overleden gijzelaars, meldden Israëlische media. Dat zou de hulporganisatie onder andere doen in een gebied in Gaza dat onder controle staat van het Israëlische leger.

13 uur geleden