Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse president weer beter, woensdag aan het werk

Surinaamse president weer beter, woensdag aan het werk

PARAMARIBO (ANP) - Na vorige week zondag positief getest te zijn op het coronavirus, is de Surinaamse president Chan Santokhi weer gezond verklaard. Zijn artsen hebben hem onderzocht en vastgesteld dat hij geen klachten meer heeft en helemaal hersteld is. Dat hebben de autoriteiten zondagavond via een persbericht bekendgemaakt.

Hoewel de president zich goed voelt, blijft hij toch nog enkele dagen thuiswerken. Dit besluit is genomen op basis van vastgestelde voorschriften over hoe om te gaan met net herstelde Covid-19-patiënten. De bedoeling is dat Santokhi vanaf woensdag zijn werk weer op de normale manier uitvoert. Eventuele spoedontmoetingen zullen online afgehandeld worden.

De Surinaamse samenleving werd de afgelopen week door Santokhi zelf op de hoogte gehouden over zijn gezondheidstoestand. Zo stuurde hij vanuit zijn huis via diverse sociale media-kanalen foto’s en filmpjes de wereld in waarin te zien was hoe hij aan zijn conditie werkte.

Of er nog andere mensen uit de directe omgeving van de president besmet zijn geraakt, is nog niet duidelijk. Slechts van drie ministers, van Financiën, Ruimtelijke Ordening en Buitenlandse Zaken, is vorige week maandag bekendgemaakt dat ze geen Covid-19 onder de leden hadden.

In oktober vorig jaar moest Santokhi zijn excuses aan de Surinaamse samenleving aanbieden voor het niet naleven van de coronaregels. Via foto’s op sociale media was duidelijk geworden dat de president, de vicepresident, enkele ministers en parlementsleden het niet zo nauw namen met de regels. Ook ex-president Desi Bouterse moest vorig jaar door het stof toen bekend werd dat hij met meer dan tien mensen bij elkaar had gezeten en de anderhalve meter afstand niet in acht had genomen. In diezelfde periode bleken vier ministers uit de regering Santokhi-Brunswijk besmet te zijn. Brunswijk zelf was in juli vorig jaar slachtoffer van het virus.

Meer uit Buitenland

Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

28 minuten geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

1 uur geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

1 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

2 uur geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

3 uur geleden
Europarlement kiest voor strengere terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.

3 uur geleden
Israël noemt nieuwe Iraanse ayatollah een tiran en doelwit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.

3 uur geleden