Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse president weer beter, woensdag aan het werk

Surinaamse president weer beter, woensdag aan het werk

PARAMARIBO (ANP) - Na vorige week zondag positief getest te zijn op het coronavirus, is de Surinaamse president Chan Santokhi weer gezond verklaard. Zijn artsen hebben hem onderzocht en vastgesteld dat hij geen klachten meer heeft en helemaal hersteld is. Dat hebben de autoriteiten zondagavond via een persbericht bekendgemaakt.

Hoewel de president zich goed voelt, blijft hij toch nog enkele dagen thuiswerken. Dit besluit is genomen op basis van vastgestelde voorschriften over hoe om te gaan met net herstelde Covid-19-patiënten. De bedoeling is dat Santokhi vanaf woensdag zijn werk weer op de normale manier uitvoert. Eventuele spoedontmoetingen zullen online afgehandeld worden.

De Surinaamse samenleving werd de afgelopen week door Santokhi zelf op de hoogte gehouden over zijn gezondheidstoestand. Zo stuurde hij vanuit zijn huis via diverse sociale media-kanalen foto’s en filmpjes de wereld in waarin te zien was hoe hij aan zijn conditie werkte.

Of er nog andere mensen uit de directe omgeving van de president besmet zijn geraakt, is nog niet duidelijk. Slechts van drie ministers, van Financiën, Ruimtelijke Ordening en Buitenlandse Zaken, is vorige week maandag bekendgemaakt dat ze geen Covid-19 onder de leden hadden.

In oktober vorig jaar moest Santokhi zijn excuses aan de Surinaamse samenleving aanbieden voor het niet naleven van de coronaregels. Via foto’s op sociale media was duidelijk geworden dat de president, de vicepresident, enkele ministers en parlementsleden het niet zo nauw namen met de regels. Ook ex-president Desi Bouterse moest vorig jaar door het stof toen bekend werd dat hij met meer dan tien mensen bij elkaar had gezeten en de anderhalve meter afstand niet in acht had genomen. In diezelfde periode bleken vier ministers uit de regering Santokhi-Brunswijk besmet te zijn. Brunswijk zelf was in juli vorig jaar slachtoffer van het virus.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

5 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

5 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

5 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

6 uur geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

6 uur geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

8 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

9 uur geleden