Surinaamse president volgende maand op bezoek bij Rutte
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi brengt in de tweede helft van februari een werkbezoek aan premier Mark Rutte. Dat hebben beide leiders woensdag per telefoon afgesproken.
Santokhi is door Rutte uitgenodigd, meldt de Surinaamse voorlichtingsdienst. Tijdens het bezoek zal Santokhi gesprekken voeren met de Surinaamse gemeenschap in Nederland en het Nederlandse bedrijfsleven.
De betrekkingen tussen Nederland en Suriname zijn sinds het aantreden van de regering Santokhi/Brunswijk geïntensiveerd. Een belangrijk bewijs daarvan is dat beide landen een ambassadeur hebben benoemd. Sinds november vorig jaar is ook de ambtelijke samenwerking nieuw leven ingeblazen.
Verdragsmiddelen
"Eerder vandaag heb ik een warm gesprek gehad met de Surinaamse president Chan Santokhi, over onder meer de stand van zaken rond de aanpak van het coronavirus in onze landen en de ontwikkelingen in de Surinaamse economie en rechtstaat", twitterde Rutte over het gesprek.
In het telefonisch overleg is volgens de Surinaamse voorlichtingsdienst afgesproken dat Nederland Suriname zal ondersteunen bij besprekingen met het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Ook zijn afspraken gemaakt over de besteding van het laatste deel van de zogeheten verdragsmiddelen waar Suriname nog recht op heeft.
Bouterse
De relatie tussen Nederland en de voormalige kolonie Suriname was in de afgelopen tien jaar verslechterd. De belangrijkste reden hiervoor was het presidentschap van ex-legerleider Desi Bouterse, die in Nederland is veroordeeld voor de handel in cocaïne. Het herstel van de relatie werd mogelijk nadat Santokhi in mei vorig jaar de verkiezingen won en het roer van Bouterse als president kon overnemen.
In november bracht minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) als eerste Nederlandse bewindsman in tien jaar een bezoek aan Suriname.
Meer uit Binnenland
RITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
29 minuten geledenRITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Elk jaar komen minstens 38 kinderen op de spoedeisende hulp terecht doordat ze een batterij hebben ingeslikt, meldt het Emma Kinderbuikcentrum van het Amsterdam UMC op basis van eigen onderzoek. Vooral bij jonge kinderen kan dit ernstige gevolgen hebben en zelfs leiden tot overlijden, melden de onderzoekers.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
7 uur geleden