Surinaamse president stopt riante lonen en toeslagen commissies
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi heeft voor duizenden ambtenaren salarissen en speciale toelages stopgezet. Dat heeft hij in het Surinaamse parlement gezegd. Hij grijpt naar eigen zeggen in op advies van een speciaal ingestelde presidentiële commissie voor personeelszaken. Die heeft geconstateerd dat er in de afgelopen jaren honderden commissies en werkgroepen zijn ingesteld waarvan niet duidelijk is wat hun taak en werkzaamheden zijn.
Wel is gebleken dat de leden van deze commissies vaak hoge salarissen kregen, soms ook nog aangevuld met toelages en andere voordelen zoals gratis telefoneren. "Dit drukt zwaar op ons budget. Moeten we als regering blijven zitten en niks doen?", vroeg Santhoki zich hardop af. Dit alleen levert al 2 miljoen Surinaamse dollar (bijna 150.000 euro) per maand op’’, zo berekende Santokhi. Ook krijgen alle ministeries de opdracht om 15 procent te bezuinigen.
Santokhi benadrukte nog eens hoe belabberd de financiële situatie van Suriname op dit moment is. En hoe het had kunnen zijn als de vorige regering van Desi Bouterse niet zoveel geld geleend had en het land had opgescheept met een schuld van bijna 2,5 miljard euro. ‘’Dan was er minder armoede’’, volgens de half juli geïnstalleerde president.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Nog steeds is er geen oplossing in zicht voor het opheffen van de blokkade van Hongarije voor de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. EU-buitenlandchef Kaja Kallas hoopt dat de EU-leiders de Hongaarse premier Viktor Orbán kunnen bewegen zich aan de gemaakte afspraak te houden, zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nieuwe "grootschalige" aanvallen uit te voeren op verschillende steden in Iran. Doelwitten zijn Teheran, Shiraz en Tabriz. In meerdere steden zijn explosies gehoord.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO betrekt het verzoek van de Verenigde Staten om hulp bij het openen van de Straat van Hormuz niet op zichzelf, maar verwijst voorlopig door naar de individuele NAVO-landen. De Amerikaanse president Donald Trump maant de bondgenoten om te komen assisteren bij het doorbreken van de Iraanse blokkade en waarschuwt dat "het heel slecht voor de toekomst van de NAVO" zou zijn als ze dat niet doen.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Duitsland ziet geen rol voor de NAVO in de Straat van Hormuz, zei de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken maandag bij aankomst in Brussel. "Ik zie niet dat de NAVO een besluit in deze richting heeft genomen of verantwoordelijk zou kunnen worden voor de Straat van Hormuz. Als dat het geval was, zouden de NAVO-organen zich daarmee bezighouden", zei Wadephul voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
29 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Een hulpverlener van de Iraanse Rode Halve Maan is omgekomen tijdens een zoek- en reddingsoperatie in de provincie Isfahan, meldt koepelorganisatie IFRC waar ook het Rode Kruis onder valt. Het incident gebeurde op 8 maart. Sinds het uitbreken van de oorlog in Iran hebben volgens de organisatie meerdere hulpverleners verwondingen opgelopen tijdens het uitvoeren van hun taken.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.
1 uur geleden