Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse president stopt riante lonen en toeslagen commissies

Surinaamse president stopt riante lonen en toeslagen commissies

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi heeft voor duizenden ambtenaren salarissen en speciale toelages stopgezet. Dat heeft hij in het Surinaamse parlement gezegd. Hij grijpt naar eigen zeggen in op advies van een speciaal ingestelde presidentiële commissie voor personeelszaken. Die heeft geconstateerd dat er in de afgelopen jaren honderden commissies en werkgroepen zijn ingesteld waarvan niet duidelijk is wat hun taak en werkzaamheden zijn.

Wel is gebleken dat de leden van deze commissies vaak hoge salarissen kregen, soms ook nog aangevuld met toelages en andere voordelen zoals gratis telefoneren. "Dit drukt zwaar op ons budget. Moeten we als regering blijven zitten en niks doen?", vroeg Santhoki zich hardop af. Dit alleen levert al 2 miljoen Surinaamse dollar (bijna 150.000 euro) per maand op’’, zo berekende Santokhi. Ook krijgen alle ministeries de opdracht om 15 procent te bezuinigen.

Santokhi benadrukte nog eens hoe belabberd de financiële situatie van Suriname op dit moment is. En hoe het had kunnen zijn als de vorige regering van Desi Bouterse niet zoveel geld geleend had en het land had opgescheept met een schuld van bijna 2,5 miljard euro. ‘’Dan was er minder armoede’’, volgens de half juli geïnstalleerde president.

Meer uit Buitenland

Litouwen roept opnieuw noodsituatie uit om smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land.

50 minuten geleden
RSF: afgelopen jaar 67 journalisten gedood, bijna helft in Gaza

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.

2 uur geleden
Klimaatdienst EU: 2025 evenaart vermoedelijk een na warmste jaar

BONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.

3 uur geleden
Cambodja voert 'tegenaanvallen' uit in grensgebied met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.

3 uur geleden
Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

5 uur geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

5 uur geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

5 uur geleden