Surinaamse president stopt riante lonen en toeslagen commissies
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi heeft voor duizenden ambtenaren salarissen en speciale toelages stopgezet. Dat heeft hij in het Surinaamse parlement gezegd. Hij grijpt naar eigen zeggen in op advies van een speciaal ingestelde presidentiële commissie voor personeelszaken. Die heeft geconstateerd dat er in de afgelopen jaren honderden commissies en werkgroepen zijn ingesteld waarvan niet duidelijk is wat hun taak en werkzaamheden zijn.
Wel is gebleken dat de leden van deze commissies vaak hoge salarissen kregen, soms ook nog aangevuld met toelages en andere voordelen zoals gratis telefoneren. "Dit drukt zwaar op ons budget. Moeten we als regering blijven zitten en niks doen?", vroeg Santhoki zich hardop af. Dit alleen levert al 2 miljoen Surinaamse dollar (bijna 150.000 euro) per maand op’’, zo berekende Santokhi. Ook krijgen alle ministeries de opdracht om 15 procent te bezuinigen.
Santokhi benadrukte nog eens hoe belabberd de financiële situatie van Suriname op dit moment is. En hoe het had kunnen zijn als de vorige regering van Desi Bouterse niet zoveel geld geleend had en het land had opgescheept met een schuld van bijna 2,5 miljard euro. ‘’Dan was er minder armoede’’, volgens de half juli geïnstalleerde president.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
20 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
1 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
4 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
9 uur geleden