Surinaamse president stopt riante lonen en toeslagen commissies
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi heeft voor duizenden ambtenaren salarissen en speciale toelages stopgezet. Dat heeft hij in het Surinaamse parlement gezegd. Hij grijpt naar eigen zeggen in op advies van een speciaal ingestelde presidentiële commissie voor personeelszaken. Die heeft geconstateerd dat er in de afgelopen jaren honderden commissies en werkgroepen zijn ingesteld waarvan niet duidelijk is wat hun taak en werkzaamheden zijn.
Wel is gebleken dat de leden van deze commissies vaak hoge salarissen kregen, soms ook nog aangevuld met toelages en andere voordelen zoals gratis telefoneren. "Dit drukt zwaar op ons budget. Moeten we als regering blijven zitten en niks doen?", vroeg Santhoki zich hardop af. Dit alleen levert al 2 miljoen Surinaamse dollar (bijna 150.000 euro) per maand op’’, zo berekende Santokhi. Ook krijgen alle ministeries de opdracht om 15 procent te bezuinigen.
Santokhi benadrukte nog eens hoe belabberd de financiële situatie van Suriname op dit moment is. En hoe het had kunnen zijn als de vorige regering van Desi Bouterse niet zoveel geld geleend had en het land had opgescheept met een schuld van bijna 2,5 miljard euro. ‘’Dan was er minder armoede’’, volgens de half juli geïnstalleerde president.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
4 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
5 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
6 uur geledenBERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.
7 uur geleden