Surinaamse president heeft corona
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi is zondag positief getest op het coronavirus. De 61-jarige Santokhi kreeg zaterdagochtend last van lichte klachten en zegde al zijn geplande afspraken voor zaterdag en zondag af. Op advies van zijn arts heeft hij zich laten testen.
Nu hij besmet blijkt, gaat Santokhi in isolatie. Hij voelt zich goed en zal zich strikt aan de medische voorschriften houden, meldt de Communicatie Dienst Suriname (CDS). Tot zondagmiddag waren er nog geen andere mensen in de omgeving van de president positief getest, inclusief zijn vrouw.
In oktober bood Santokhi zijn excuses aan de Surinaamse samenleving aan voor het niet netjes naleven van de coronaregels. Via foto’s op sociale media was duidelijk geworden dat de president, de vicepresident, enkele ministers en parlementsleden het niet zo nauw namen met de voorschriften.
Ook ex-president Desi Bouterse moest vorig jaar door het stof toen bekend werd dat hij met meer dan tien mensen bij elkaar had gezeten en de anderhalve meter afstand niet in acht had genomen. In diezelfde periode bleken vier ministers uit de regering Santokhi-Brunswijk besmet te zijn. Brunswijk zelf werd in juli vorig jaar slachtoffer van het virus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft donderdag een website gelanceerd met klassieke arcadevideogames, waarin onder meer spelers migranten kunnen uitzetten en een grensmuur kunnen bouwen. Mensenrechtenorganisaties uiten kritiek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De werkzaamheden voor de bouw van de monumentale triomfboog die de Amerikaanse president Donald Trump in Washington wil laten oprichten, zullen "binnen twee weken" van start gaan. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het beperken van het poststemmen. Een lagere rechter blokkeerde zijn plannen, maar Trump wil dat het hoogste hof die beperking toch toestaat, voor de tussentijdse verkiezingen van november.
4 uur geledenNICOSIA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben voor de kust van Noord-Cyprus nog een lichaam geborgen nadat afgelopen weekend een hogesnelheidsveer was gezonken. Daardoor staat het dodental nu op tien. Nog achttien mensen worden vermist.
6 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk beleefde afgelopen maanden de heetste zomer sinds het begin van de metingen in 1900, meldt weerdienst Météo France. Het was dag en nacht gemiddeld 24 graden. De maximumtemperaturen lagen 4,8 graden hoger dan normaal in dit seizoen.
8 uur geleden