Surinaamse president heeft corona
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi is zondag positief getest op het coronavirus. De 61-jarige Santokhi kreeg zaterdagochtend last van lichte klachten en zegde al zijn geplande afspraken voor zaterdag en zondag af. Op advies van zijn arts heeft hij zich laten testen.
Nu hij besmet blijkt, gaat Santokhi in isolatie. Hij voelt zich goed en zal zich strikt aan de medische voorschriften houden, meldt de Communicatie Dienst Suriname (CDS). Tot zondagmiddag waren er nog geen andere mensen in de omgeving van de president positief getest, inclusief zijn vrouw.
In oktober bood Santokhi zijn excuses aan de Surinaamse samenleving aan voor het niet netjes naleven van de coronaregels. Via foto’s op sociale media was duidelijk geworden dat de president, de vicepresident, enkele ministers en parlementsleden het niet zo nauw namen met de voorschriften.
Ook ex-president Desi Bouterse moest vorig jaar door het stof toen bekend werd dat hij met meer dan tien mensen bij elkaar had gezeten en de anderhalve meter afstand niet in acht had genomen. In diezelfde periode bleken vier ministers uit de regering Santokhi-Brunswijk besmet te zijn. Brunswijk zelf werd in juli vorig jaar slachtoffer van het virus.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Er is zeker één dode gevallen na een explosie vrijdag in de binnenstad van de Griekse hoofdstad Athene, meldt de Griekse brandweer. Een gebouw van twee verdiepingen stortte vrijdagochtend in. Reddingswerkers hebben het lichaam van een jonge vrouw aangetroffen tussen het puin. Er worden nog vijf mensen vermist.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De overstromingen in de Thaise hoofdstad Bangkok zijn gestabiliseerd. Dat meldt de lokale gouverneur. Autoriteiten riepen zaterdag een officiële overstromingsramp uit, vanwege aanhoudende regen.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Bosbranden in de tropische wouden van het Indonesische deel van het eiland Borneo hebben de druk op de ernstig bedreigde orang-oetans verder opgevoerd. Dat meldt de internationale natuurbeschermingsorganisatie IUCN.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Sinds donderdagmiddag regent het zo hard in de Thaise hoofdstad Bangkok dat de autoriteiten een officiële overstromingsramp hebben uitgeroepen. De rampenstatus geldt voor alle vijftig districten van Bangkok, waar onophoudelijke regen hevige overstromingen veroorzaakt.
4 uur geledenMONTGOMERY (ANP/AFP/RTR) - TikTok heeft een schikking getroffen in een rechtszaak in de Amerikaanse staat Alabama over beschuldigingen rond de veiligheid van kinderen op het sociale mediaplatform. TikTok stemt in met beperkingen voor kinderen die het platform gebruiken en zal minstens 100 miljoen dollar betalen aan de staat Alabama. De rechtszaak die maandag zou beginnen is daarmee van de baan.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.
9 uur geleden