Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse president blij met herstelde relatie met Nederland

Surinaamse president blij met herstelde relatie met Nederland

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi is blij dat het zijn regering het afgelopen jaar is gelukt bekoelde relaties met verschillende landen te herstellen. Dat zei hij vrijdag tijdens zijn jaarrede die hij uitsprak in het Surinaamse parlement. Het gaat daarbij onder andere om de relatie met Nederland.

Santokhi noemde het een "succesvolle inhaalslag’" waarmee zijn regering de aangetaste reputatie van Suriname heeft hersteld en verbeterd. De president heeft zich voorgenomen volgend jaar door te gaan op dit pad. "2022 zal een bijzonder jaar worden in onze buitenlandse politiek, waarbij niet alleen het imago zal zijn verbeterd, maar waar wij als land en als Surinamers de vruchten kunnen plukken van de verbeterde internationale betrekkingen", aldus Santokhi.

Dat die slechte reputatie veroorzaakt is door het beleid van zijn voorganger Desi Bouterse benoemde hij deze keer niet. In andere toespraken in het afgelopen jaar deed hij dat veelvuldig.

Santokhi kondigde verder aan dat hij internationale hulp wil inroepen voor de verbetering van de Surinaamse gezondheidszorg. Daartoe zijn al contacten gelegd met Nederland en de Verenigde Staten, aldus de president.

Meer uit Buitenland

Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

38 minuten geleden
Syrië meldt nieuwe drone-aanval vanuit Irak

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.

1 uur geleden
Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

6 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

11 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

11 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

12 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

12 uur geleden