Surinaamse president blij met herstelde relatie met Nederland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi is blij dat het zijn regering het afgelopen jaar is gelukt bekoelde relaties met verschillende landen te herstellen. Dat zei hij vrijdag tijdens zijn jaarrede die hij uitsprak in het Surinaamse parlement. Het gaat daarbij onder andere om de relatie met Nederland.
Santokhi noemde het een "succesvolle inhaalslag’" waarmee zijn regering de aangetaste reputatie van Suriname heeft hersteld en verbeterd. De president heeft zich voorgenomen volgend jaar door te gaan op dit pad. "2022 zal een bijzonder jaar worden in onze buitenlandse politiek, waarbij niet alleen het imago zal zijn verbeterd, maar waar wij als land en als Surinamers de vruchten kunnen plukken van de verbeterde internationale betrekkingen", aldus Santokhi.
Dat die slechte reputatie veroorzaakt is door het beleid van zijn voorganger Desi Bouterse benoemde hij deze keer niet. In andere toespraken in het afgelopen jaar deed hij dat veelvuldig.
Santokhi kondigde verder aan dat hij internationale hulp wil inroepen voor de verbetering van de Surinaamse gezondheidszorg. Daartoe zijn al contacten gelegd met Nederland en de Verenigde Staten, aldus de president.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - In Istanbul is het proces begonnen tegen de oud-burgemeester van die stad, Ekrem İmamoğlu. Het Turkse OM heeft 142 aanklachten tegen de voornaamste rivaal van president Erdogan ingediend, onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, omkoping en witwassen. Hem hangt 2000 jaar cel boven het hoofd. Naast İmamoğlu staan meer dan vierhonderd mensen terecht, van wie er meer dan honderd net als İmamoğlu in voorarrest zitten. Onder anderen İmamoğlu's advocaat, woordvoerder en enkele journalisten staan terecht.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet kritisch kijken of haar besluitvorming over het buitenlandbeleid nog wel houdbaar is in het licht van alle geopolitieke spanningen, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
15 minuten geledenBEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
9 uur geleden