Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse president blij met herstelde relatie met Nederland

Surinaamse president blij met herstelde relatie met Nederland

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi is blij dat het zijn regering het afgelopen jaar is gelukt bekoelde relaties met verschillende landen te herstellen. Dat zei hij vrijdag tijdens zijn jaarrede die hij uitsprak in het Surinaamse parlement. Het gaat daarbij onder andere om de relatie met Nederland.

Santokhi noemde het een "succesvolle inhaalslag’" waarmee zijn regering de aangetaste reputatie van Suriname heeft hersteld en verbeterd. De president heeft zich voorgenomen volgend jaar door te gaan op dit pad. "2022 zal een bijzonder jaar worden in onze buitenlandse politiek, waarbij niet alleen het imago zal zijn verbeterd, maar waar wij als land en als Surinamers de vruchten kunnen plukken van de verbeterde internationale betrekkingen", aldus Santokhi.

Dat die slechte reputatie veroorzaakt is door het beleid van zijn voorganger Desi Bouterse benoemde hij deze keer niet. In andere toespraken in het afgelopen jaar deed hij dat veelvuldig.

Santokhi kondigde verder aan dat hij internationale hulp wil inroepen voor de verbetering van de Surinaamse gezondheidszorg. Daartoe zijn al contacten gelegd met Nederland en de Verenigde Staten, aldus de president.

Meer uit Buitenland

Medeplichtige niet uitgesloten in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.

16 minuten geleden
José María Balcázar is de nieuwe interim-president van Peru

LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.

1 uur geleden
CBS/CNN: VS kunnen dit weekend al Iran aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.

4 uur geleden
Klimaatverbond begint zaak tegen VS om intrekken milieurichtlijn

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.

8 uur geleden
Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

9 uur geleden
Meerdere dode skiërs aangetroffen na lawine in Californië

CASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.

9 uur geleden
Zelensky is niet tevreden over gesprekken met Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."

10 uur geleden