Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse president blij met herstelde relatie met Nederland

Surinaamse president blij met herstelde relatie met Nederland

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi is blij dat het zijn regering het afgelopen jaar is gelukt bekoelde relaties met verschillende landen te herstellen. Dat zei hij vrijdag tijdens zijn jaarrede die hij uitsprak in het Surinaamse parlement. Het gaat daarbij onder andere om de relatie met Nederland.

Santokhi noemde het een "succesvolle inhaalslag’" waarmee zijn regering de aangetaste reputatie van Suriname heeft hersteld en verbeterd. De president heeft zich voorgenomen volgend jaar door te gaan op dit pad. "2022 zal een bijzonder jaar worden in onze buitenlandse politiek, waarbij niet alleen het imago zal zijn verbeterd, maar waar wij als land en als Surinamers de vruchten kunnen plukken van de verbeterde internationale betrekkingen", aldus Santokhi.

Dat die slechte reputatie veroorzaakt is door het beleid van zijn voorganger Desi Bouterse benoemde hij deze keer niet. In andere toespraken in het afgelopen jaar deed hij dat veelvuldig.

Santokhi kondigde verder aan dat hij internationale hulp wil inroepen voor de verbetering van de Surinaamse gezondheidszorg. Daartoe zijn al contacten gelegd met Nederland en de Verenigde Staten, aldus de president.

Meer uit Buitenland

VS vallen weer vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.

1 uur geleden
Fossielen van mastodont en reuzenluiaard gevonden in Costa Rica

SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.

2 uur geleden
VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

2 uur geleden
Starmer: Europa moet onafhankelijker van Verenigde Staten worden

MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.

3 uur geleden
Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

5 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

6 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

6 uur geleden