Surinaamse politie zegt klaar te zijn voor nieuwe protesten
PARAMARIBO (ANP) - Vijf weken na de uit de hand gelopen protesten in Suriname, zegt de politie nu wel klaar te zijn voor een nieuwe actiedag. Volgens de veiligheidsadviseur van de president zijn er nog niet eerder zoveel agenten en militairen op straat geweest als vrijdag. Actievoerders protesteren de hele dag onder de naam "Alles Plat" tegen het economische beleid van president Chan Santokhi.
Op 17 februari escaleerden de protesten volledig en werd zelfs het parlementsgebouw bestormd. De politie kreeg veel kritiek omdat het slecht voorbereid was geweest op aangekondigde grimmigheid. Surinaamse media schreven dat de veiligheidsdiensten hadden gefaald, omdat al lang bekend was geweest dat "herrieschoppers" zich zouden mengen tussen de demonstranten.
De autoriteiten zijn nu zeker voorbereid op mensen die "misbruik" willen maken van de protesten, zegt de veiligheidsadviseur tegen de krant Waterkant. "De strategie is nu heel anders. Er zal gefocust en gericht opgetreden worden. De eerste persoon die denkt te gooien met stenen of brand te stichten, gaat het merken."
De demonstranten hebben geen vergunning voor hun protesten van vrijdag. Om de situatie onder controle te houden is er in Paramaribo een veiligheidszone ingesteld rond het Onafhankelijkheidsplein, waar ook het parlementsgebouw ligt. De minister van Justitie zegt tegen Surinaamse media dat hij informatie heeft dat criminelen zich willen vermengen met de actievoerders en dat er mensen zijn die een opstand willen laten uitbreken in gevangenissen.
Meer uit Buitenland
SINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbots geven gebruikers in ongeveer de helft van de gevallen problematisch medisch advies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de gezondheidsrisico's van door AI gegenereerde adviezen, waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het medische tijdschrift BMJ Open.
1 uur geledenLIMA (ANP) - De Peruaanse rechtse presidentskandidaat Rafael López Aliaga heeft dinsdag opgeroepen de eerste ronde van de verkiezingen in het land nietig te verklaren. Hij beweerde dat er sprake was van fraude, al leverde hij daarvoor geen bewijs.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zei dinsdag dat er veel wantrouwen bestaat tussen Washington en Teheran en dat dit "niet van de ene op de andere dag kan worden weggenomen". Vance deed zijn uitspraak tijdens het evenement Turning Point USA.
1 uur geledenTSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In verschillende delen van Gaza zijn dinsdag doden gevallen door Israëlische aanvallen, melden lokale autoriteiten. Onder de doden zou ook een 3-jarig kind zijn.
4 uur geleden