Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse nieuwssite: politie faalde tijdens protesten

Surinaamse nieuwssite: politie faalde tijdens protesten

PARAMARIBO (ANP) - Dat de al ver van tevoren aangekondigde protesten in Suriname vrijdag zo konden ontsporen is volgens Starnieuws de politie aan te rekenen. De Surinaamse nieuwssite schrijft dat de veiligheidsdiensten hebben gefaald om goed in te spelen op de situatie.

Het zou al van te voren bekend zijn geweest dat "herrieschoppers" zich tussen de demonstranten zouden mengen. De protesten tegen het economische beleid van president Chan Santokhi ontaardden in een grimmige situatie, waarbij zelfs het parlement bestormd werd. De autoriteiten sloten de binnenstad van Paramaribo af en stelden een avondklok in. Starnieuws stelt dat de bestorming en de schade voorkomen had kunnen worden als het niet zo lang had geduurd voor de politie de situatie weer onder controle kreeg.

Volgens Surinaamse media hebben kwaadwillenden van de chaos gebruikgemaakt door winkels te plunderen en vernielingen te plegen. Met name veel Chinese winkeliers en ondernemers zouden zijn aangevallen en in het ziekenhuis zijn beland. De bonden van winkeliers leggen de verantwoordelijkheid voor de vernielingen in een verklaring bij de relschoppers, maar wijzen ook op de rol van de veiligheidsdiensten. Die waren "onvoldoende voorbereid" op escalatie. "Nationaal en internationaal wordt Surinames investeringsklimaat te kijk gezet."

Ook journalisten die verslag deden van de onlusten in de hoofdstad werden belaagd. Ze werden bedreigd, gehinderd in hun werk en een auto van een Starnieuws-redacteur is in brand gestoken. Zeker vijftig demonstranten zijn gearresteerd.

Meer uit Buitenland

23 gewonden geteld in Lissabon na tramongeval

LISSABON (ANP) - Bij het tramongeval in de Portugese hoofdstad zijn 23 mensen gewond geraakt, van wie vijf ernstig. Onder hen is ook een driejarig kind, melden Portugese media op gezag van de politie. Volgens de autoriteiten is dit de definitieve balans van het aantal gewonden na de ontsporing, waarbij zeker vijftien doden vielen.

1 uur geleden
Texas laat aanklagen van verstrekkers van abortuspillen toe

AUSTIN (ANP) - Het parlement van Texas heeft een wet aangenomen die burgers toestaat artsen, distributeurs en farmaceuten aan te klagen die abortuspillen voorschrijven of naar de staat sturen, melden Amerikaanse media. Succesvolle aanklagers krijgen minimaal 100.000 dollar (ruim 85.000 euro) schadevergoeding.

2 uur geleden
Dodental van ontspoorde kabeltram in Lissabon loopt op

LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de ontspoorde kabeltram in Lissabon is opgelopen tot vijftien, melden de hulpdiensten. Er zijn zo'n achttien gewonden. Volgens CNN Portugal zijn vijf van hen er ernstig aan toe. De regering heeft voor donderdag een dag van nationale rouw afgekondigd.

10 uur geleden
Doden en gewonden door ontsporen iconische kabeltram in Lissabon

LISSABON (ANP/RTR) - In de Portugese hoofdstad Lissabon is een iconische kabeltram ontspoord. Daarbij zijn volgens CNN Portugal zeker drie doden gevallen en twintig mensen gewond geraakt.

12 uur geleden
Zelensky en Europese leiders bellen Trump donderdag na meeting

PARIJS (ANP) - De Europese leiders die donderdag met elkaar gaan praten over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zullen na afloop van dat gesprek bellen met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het kantoor van de Franse president Emmanuel Macron. De leden van de zogeheten coalitie van bereidwillige landen komen in Parijs samen om onder anderen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te overleggen.

12 uur geleden
Trump verwelkomt Poolse ambtgenoot Nawrocki

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft in het Witte Huis zijn Poolse ambtgenoot Karol Nawrocki ontvangen. De conservatieve Nawrocki kon tijdens de presidentsverkiezingen van begin juni rekenen op de steun van Trump en won die met ruim de helft van de stemmen.

14 uur geleden
Klimaatchef VN maant landen op te schieten met update ambities

BONN (ANP) - Veruit de meeste landen op de wereld hebben nog altijd niet voldaan aan hun plicht om hun klimaatambities van een update te voorzien en in te leveren bij de VN. Simon Stiell, de chef van VN-klimaatorganisatie UNFCCC, heeft landen die dralen in een brief gemaand hun plannen "zo snel mogelijk" in te leveren. Hij noemt de klimaatplannen van landen "krachtige motoren voor economische groei en een betere levensstandaard en de hoeksteen van het gevecht van de mensheid tegen de wereldwijde klimaatcrisis".

18 uur geleden