Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse ministers naar Nederland om zaken te doen

Surinaamse ministers naar Nederland om zaken te doen

PARAMARIBO (ANP) - Om vaart te maken met het gezond maken van de financieel-economische situatie in Suriname, zijn minister Armand Achaibersing van Financiën en Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking zaterdag naar Nederland vertrokken. Zij zullen de komende week gesprekken voeren in Nederland en Frankrijk, zo meldt het voorlichtingsinstituut van de regering zondagavond.

Achaibersing en Ramdin zullen in Nederland praten met minister Sigrid Kaag van Internationale Samenwerking en met Wopke Hoekstra van Financiën. President Chan Santokhi gelooft er in dat persoonlijke ontmoetingen met belangrijke spelers sneller resultaat opleveren dan wanneer de gesprekken per telefoon of schriftelijk plaatsvinden. De ministers zullen in Nederland ook gesprekken hebben met verschillende diaspora-organisaties en investeerders.

Doel van de gesprekken is onder meer om partijen te vinden die willen helpen bij de sanering van de vele buitenlandse schulden waar Suriname mee zit opgescheept. Hoe sneller er hulp komt voor de herschikking van deze schuld, hoe minder noodzakelijk het voor Santokhi wordt om maatregelen te treffen die de Surinaamse burgers direct in hun portemonnee voelen. Het aantrekken van investeerders die infrastructurele projecten willen opzetten is een ander doel van de missie van de ministers.

In Frankrijk zullen zij gesprekken voeren met medewerkers van het financiële adviesbureau Lazard dat door de regering Santokhi-Brunswijk is ingehuurd. De bedoeling is dat ze samen een actieprogramma voor de komende drie maanden in elkaar zetten. De Surinaamse ministers zullen ook spreken met de Franse ministeries van Buitenlandse Zaken en Financiën en ontmoetingen hebben met vertegenwoordigers van het Franse agentschap voor ontwikkelingssamenwerking, de Club van Parijs en de OECD, aldus het Surinaamse voorlichtingsinstituut.

Meer uit Buitenland

Iraanse veiligheidsraad bevestigt dood chef Ali Larijani

TEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.

1 uur geleden
Revolutionaire Garde bevestigt dood Basij-leider Soleimani

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.

1 uur geleden
VS dragen ambassades wereldwijd op veiligheid te herzien

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.

1 uur geleden
Zelensky: meer dan 200 Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.

4 uur geleden
VS doodden 157 mensen bij aanvallen op vermeende drugsboten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.

4 uur geleden
Sheinbaum blij met erkenning Spaanse koning voor misstanden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".

5 uur geleden
Starmer verzekert Zelensky van Britse steun

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.

5 uur geleden