Surinaamse ministers naar Nederland om zaken te doen
PARAMARIBO (ANP) - Om vaart te maken met het gezond maken van de financieel-economische situatie in Suriname, zijn minister Armand Achaibersing van Financiën en Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking zaterdag naar Nederland vertrokken. Zij zullen de komende week gesprekken voeren in Nederland en Frankrijk, zo meldt het voorlichtingsinstituut van de regering zondagavond.
Achaibersing en Ramdin zullen in Nederland praten met minister Sigrid Kaag van Internationale Samenwerking en met Wopke Hoekstra van Financiën. President Chan Santokhi gelooft er in dat persoonlijke ontmoetingen met belangrijke spelers sneller resultaat opleveren dan wanneer de gesprekken per telefoon of schriftelijk plaatsvinden. De ministers zullen in Nederland ook gesprekken hebben met verschillende diaspora-organisaties en investeerders.
Doel van de gesprekken is onder meer om partijen te vinden die willen helpen bij de sanering van de vele buitenlandse schulden waar Suriname mee zit opgescheept. Hoe sneller er hulp komt voor de herschikking van deze schuld, hoe minder noodzakelijk het voor Santokhi wordt om maatregelen te treffen die de Surinaamse burgers direct in hun portemonnee voelen. Het aantrekken van investeerders die infrastructurele projecten willen opzetten is een ander doel van de missie van de ministers.
In Frankrijk zullen zij gesprekken voeren met medewerkers van het financiële adviesbureau Lazard dat door de regering Santokhi-Brunswijk is ingehuurd. De bedoeling is dat ze samen een actieprogramma voor de komende drie maanden in elkaar zetten. De Surinaamse ministers zullen ook spreken met de Franse ministeries van Buitenlandse Zaken en Financiën en ontmoetingen hebben met vertegenwoordigers van het Franse agentschap voor ontwikkelingssamenwerking, de Club van Parijs en de OECD, aldus het Surinaamse voorlichtingsinstituut.
Meer uit Buitenland
ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
4 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
31 minuten geledenVARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van vooral Noord-Europese landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Van een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, is voorlopig geen sprake.
36 minuten geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.
1 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.
4 uur geleden