Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse ministers naar Nederland om zaken te doen

Surinaamse ministers naar Nederland om zaken te doen

PARAMARIBO (ANP) - Om vaart te maken met het gezond maken van de financieel-economische situatie in Suriname, zijn minister Armand Achaibersing van Financiën en Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking zaterdag naar Nederland vertrokken. Zij zullen de komende week gesprekken voeren in Nederland en Frankrijk, zo meldt het voorlichtingsinstituut van de regering zondagavond.

Achaibersing en Ramdin zullen in Nederland praten met minister Sigrid Kaag van Internationale Samenwerking en met Wopke Hoekstra van Financiën. President Chan Santokhi gelooft er in dat persoonlijke ontmoetingen met belangrijke spelers sneller resultaat opleveren dan wanneer de gesprekken per telefoon of schriftelijk plaatsvinden. De ministers zullen in Nederland ook gesprekken hebben met verschillende diaspora-organisaties en investeerders.

Doel van de gesprekken is onder meer om partijen te vinden die willen helpen bij de sanering van de vele buitenlandse schulden waar Suriname mee zit opgescheept. Hoe sneller er hulp komt voor de herschikking van deze schuld, hoe minder noodzakelijk het voor Santokhi wordt om maatregelen te treffen die de Surinaamse burgers direct in hun portemonnee voelen. Het aantrekken van investeerders die infrastructurele projecten willen opzetten is een ander doel van de missie van de ministers.

In Frankrijk zullen zij gesprekken voeren met medewerkers van het financiële adviesbureau Lazard dat door de regering Santokhi-Brunswijk is ingehuurd. De bedoeling is dat ze samen een actieprogramma voor de komende drie maanden in elkaar zetten. De Surinaamse ministers zullen ook spreken met de Franse ministeries van Buitenlandse Zaken en Financiën en ontmoetingen hebben met vertegenwoordigers van het Franse agentschap voor ontwikkelingssamenwerking, de Club van Parijs en de OECD, aldus het Surinaamse voorlichtingsinstituut.

Meer uit Buitenland

Nieuwe aanvallen op Israël, schade en slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.

1 uur geleden
Savannah Guthrie kan niet rouwen tot vermiste moeder gevonden is

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie en haar familie lijken er steeds meer rekening mee te houden dat de verdwenen moeder van Guthrie niet meer in leven is. In een nieuwe verklaring zeggen ze dat ze geen rust zullen vinden tot ze gevonden is en dat "rouwen" tot die tijd moeilijk is.

1 uur geleden
Al meer dan 500 uur vrijwel totale internetblokkade in Iran

TEHERAN (ANP) - In Iran is al meer dan 500 uur sprake van een vrijwel totale internetblokkade. Volgens internetwaakhond Netblocks is de connectie met het buitenland volledig afgesneden en wordt de binnenlandse dienstverlening ernstig beperkt. De overheid treedt hard op tegen satellietverbindingen en VPN's.

1 uur geleden
VAE en Saudi-Arabië melden Iraanse raket- en droneaanvallen

DUBAI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben zondag gezegd dat hun luchtafweersystemen reageren op inkomende luchtaanvallen vanuit Iran. Eerder meldde ook het ministerie van Defensie van Saudi-Arabië al aanvallen van Iran met drie raketten. "Eén raket is onderschept, de andere twee zijn in een onbewoond gebied neergekomen," schreef een woordvoerder van het ministerie op sociale media.

1 uur geleden
Cuba getroffen door tweede landelijke stroomstoring in één week

HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.

8 uur geleden
Trump dreigt Iran met aanval op energiecentrales

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.

8 uur geleden
Tientallen gewonden bij aanval op zuiden Israël

ARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.

10 uur geleden