Surinaamse ministers naar Nederland om zaken te doen
PARAMARIBO (ANP) - Om vaart te maken met het gezond maken van de financieel-economische situatie in Suriname, zijn minister Armand Achaibersing van Financiën en Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking zaterdag naar Nederland vertrokken. Zij zullen de komende week gesprekken voeren in Nederland en Frankrijk, zo meldt het voorlichtingsinstituut van de regering zondagavond.
Achaibersing en Ramdin zullen in Nederland praten met minister Sigrid Kaag van Internationale Samenwerking en met Wopke Hoekstra van Financiën. President Chan Santokhi gelooft er in dat persoonlijke ontmoetingen met belangrijke spelers sneller resultaat opleveren dan wanneer de gesprekken per telefoon of schriftelijk plaatsvinden. De ministers zullen in Nederland ook gesprekken hebben met verschillende diaspora-organisaties en investeerders.
Doel van de gesprekken is onder meer om partijen te vinden die willen helpen bij de sanering van de vele buitenlandse schulden waar Suriname mee zit opgescheept. Hoe sneller er hulp komt voor de herschikking van deze schuld, hoe minder noodzakelijk het voor Santokhi wordt om maatregelen te treffen die de Surinaamse burgers direct in hun portemonnee voelen. Het aantrekken van investeerders die infrastructurele projecten willen opzetten is een ander doel van de missie van de ministers.
In Frankrijk zullen zij gesprekken voeren met medewerkers van het financiële adviesbureau Lazard dat door de regering Santokhi-Brunswijk is ingehuurd. De bedoeling is dat ze samen een actieprogramma voor de komende drie maanden in elkaar zetten. De Surinaamse ministers zullen ook spreken met de Franse ministeries van Buitenlandse Zaken en Financiën en ontmoetingen hebben met vertegenwoordigers van het Franse agentschap voor ontwikkelingssamenwerking, de Club van Parijs en de OECD, aldus het Surinaamse voorlichtingsinstituut.
Meer uit Buitenland
CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
8 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
8 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
9 uur geleden