Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse minister besmet, zeven collega’s in quarantaine

Surinaamse minister besmet, zeven collega’s in quarantaine

PARAMARIBO (ANP) - Zeven ministers van de regering Santokhi-Brunswijk zijn in thuisquarantaine gegaan. Ze doen dat nadat minister Diana Pokie van Grondbeleid en Bosbeheer dit weekend positief was getest op Covid-19. President Chan Santokhi is negatief getest, zo werd maandagavond bekendgemaakt.

Vicepresident Ronnie Brunswijk is ook in nauw contact geweest met de besmette minister, maar hij heeft zich niet laten testen. Hij vertoont geen Covid-19-verschijnselen, aldus de voorlichtingsdienst. Brunswijk heeft al ervaring met het virus, begin juli raakte hij besmet en lag hij enkele dagen in het ziekenhuis.

De komende dagen worden nog meer mensen getest die in contact zijn geweest met de minister, die in het ziekenhuis ligt. De besmetting vond waarschijnlijk plaats in het dorp Pusugrunu in het midden van het land. De delegatie was daar op bezoek in het kader van de kennismakingstoer van de regering met de verschillende districten.

Meer uit Buitenland

Duizenden demonstranten bij ICE-protest Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.

19 minuten geleden
Blue Origin pauzeert toeristische reizen naar de ruimte

WASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.

51 minuten geleden
Amerikaanse journalist aangeklaagd om ICE-protest Minnesota

ST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.

1 uur geleden
CNN: Elon Musk wilde Epstein-eiland bezoeken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.

1 uur geleden
Actrice Catherine O'Hara op 71-jarige leeftijd overleden

WASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.

3 uur geleden
Syrië wil kampen met IS-vluchtelingen permanent sluiten

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.

3 uur geleden
Russische onderhandelaar zaterdag naar Miami voor overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.

3 uur geleden