Surinaamse minister besmet, zeven collega’s in quarantaine
PARAMARIBO (ANP) - Zeven ministers van de regering Santokhi-Brunswijk zijn in thuisquarantaine gegaan. Ze doen dat nadat minister Diana Pokie van Grondbeleid en Bosbeheer dit weekend positief was getest op Covid-19. President Chan Santokhi is negatief getest, zo werd maandagavond bekendgemaakt.
Vicepresident Ronnie Brunswijk is ook in nauw contact geweest met de besmette minister, maar hij heeft zich niet laten testen. Hij vertoont geen Covid-19-verschijnselen, aldus de voorlichtingsdienst. Brunswijk heeft al ervaring met het virus, begin juli raakte hij besmet en lag hij enkele dagen in het ziekenhuis.
De komende dagen worden nog meer mensen getest die in contact zijn geweest met de minister, die in het ziekenhuis ligt. De besmetting vond waarschijnlijk plaats in het dorp Pusugrunu in het midden van het land. De delegatie was daar op bezoek in het kader van de kennismakingstoer van de regering met de verschillende districten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
3 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
4 uur geleden