Surinaamse minister besmet, zeven collega’s in quarantaine
PARAMARIBO (ANP) - Zeven ministers van de regering Santokhi-Brunswijk zijn in thuisquarantaine gegaan. Ze doen dat nadat minister Diana Pokie van Grondbeleid en Bosbeheer dit weekend positief was getest op Covid-19. President Chan Santokhi is negatief getest, zo werd maandagavond bekendgemaakt.
Vicepresident Ronnie Brunswijk is ook in nauw contact geweest met de besmette minister, maar hij heeft zich niet laten testen. Hij vertoont geen Covid-19-verschijnselen, aldus de voorlichtingsdienst. Brunswijk heeft al ervaring met het virus, begin juli raakte hij besmet en lag hij enkele dagen in het ziekenhuis.
De komende dagen worden nog meer mensen getest die in contact zijn geweest met de minister, die in het ziekenhuis ligt. De besmetting vond waarschijnlijk plaats in het dorp Pusugrunu in het midden van het land. De delegatie was daar op bezoek in het kader van de kennismakingstoer van de regering met de verschillende districten.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - Een diplomatieke rel over uitspraken van de nieuwe Japanse premier over Taiwan escaleert steeds verder. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken eist dat regeringschef Sanae Takaichi terugkomt op de uitlatingen, anders zal Japan daar "alle consequenties" voor moeten dragen.
9 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse ministerie van Defensie heeft na de crash van een militair transportvliegtuig besloten alle geplande vluchten met hetzelfde type toestel tijdelijk stil te leggen. De C-130 Hercules-vliegtuigen zullen worden geïnspecteerd.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering wil een 'nooddienstplicht' achter de hand houden voor het geval te weinig vrijwilligers militair willen worden. Als dit aantal te laag is, kan het parlement besluiten dienstplichtigen via loting aan te wijzen. Het compromis tussen de regerende christen- en sociaaldemocraten moet de voorgenomen snelle groei van de krijgsmacht mogelijk maken.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag drie opties gepresenteerd om Oekraïne extra financieel te steunen. Een daarvan behelst het ophalen van geld uit de kapitaalmarkt door de EU via bijvoorbeeld obligaties. De tweede optie is dat lidstaten zelf het benodigde kapitaal bijeenbrengen om aan Oekraïne te lenen. De laatste optie lag al op tafel en ligt vooral bij België uiterst gevoelig: het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een renteloze lening van 141 miljard euro aan Oekraïne.
1 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky roept Europese bondgenoten op hun verdeeldheid te overwinnen over het gebruik van bevroren Russische tegoeden. Hij noemde het tegenover Bloomberg Television cruciaal voor zijn land dat er voldoende financiële steun komt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een wet ondertekend die de federale overheid tot 30 januari financiert, meldt het Witte Huis. Daarmee is officieel een einde gekomen aan een overheidssluiting van 43 dagen, de langste in de geschiedenis van de Verenigde Staten.
6 uur geledenNIAGARA-ON-THE-LAKE (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft opgeroepen tot internationale actie om wapenleveranties aan de Soedanese Rapid Support Forces (RSF) in te perken. De RSF is sinds april 2023 in oorlog met het leger. Onlangs namen de paramilitairen de belangrijke Soedanese stad el-Fasher in.
6 uur geleden