Surinaamse maatschappij SLM schrapt meer vluchten naar Schiphol
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) schrapt deze en volgende week nog eens zeven vluchten tussen Schiphol en Paramaribo. Afgelopen weekend werden ook al drie vluchten tussen Amsterdam en Paramaribo geannuleerd. Ook acht vluchten tussen Paramaribo en Miami met een tussenstop in Guyana gaan tussen nu en begin augustus niet door.
SLM wijt het schrappen van de vluchten aan de nasleep van de coronapandemie. Ook heeft SLM naar eigen zeggen last van "operationele problemen" omdat de luchtvaartmaatschappij geen eigen vliegtuigen bezit. De hoge brandstofprijs zit SLM ook dwars.
SLM is zeker niet de enige maatschappij die deze maand vluchten schrapt op Schiphol. Vanwege personeelstekorten bij de bagage-afhandelaars en beveiliging voorzag de luchthaven eerder namelijk dat het heel lastig zou worden om de grote zomerdrukte het hoofd te bieden. Aan alle maatschappijen die actief zijn op Schiphol werd daarom gevraagd om het aantal reizigers deze zomer binnen de perken te houden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Tientallen beroepsgroepen krijgen de komende jaren te maken met een nog grotere krapte op de arbeidsmarkt. Uitkeringsinstantie UWV meldt na onderzoek dat de arbeidsmarkt voor 32 beroepsgroepen al krap of zeer krap is en verwacht dat dit toeneemt tot 2030. Dit geldt vooral voor technische en transportberoepen.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de deur geopend naar cryptodiensten. Een Duitse dochteronderneming heeft een Europese vergunning gekregen voor het aanbieden van diensten voor het bewaren van en betalen met cryptomunten zoals bitcoin en ethereum.
27 minuten geledenEDE (ANP) - Nederlanders hebben in het afgelopen kwartaal online iets minder geld uitgegeven dan een jaar geleden. In het derde kwartaal hebben consumenten 7,7 miljard euro aan onlineuitgaven gedaan, meldt Thuiswinkel.org na onderzoek. Dat is 2 procent minder dan in het derde kwartaal van 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in november voor de derde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september en oktober zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.
13 uur geleden