Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse banken krijgen in beslag genomen miljoenen niet terug

Surinaamse banken krijgen in beslag genomen miljoenen niet terug

DEN HAAG (ANP) - Drie Surinaamse handelsbanken en de Centrale Bank van Suriname (CBvS) krijgen de 19,5 miljoen euro waarop in april 2018 beslag is gelegd niet terug. Het gerechtshof in Den Haag oordeelde dinsdag dat het beslag niet wordt opgeheven.

Het Nederlandse Openbaar Ministerie had na het vermoeden dat de drie banken en vijf wisselkantoren zich aan witwaspraktijken schuldig zouden maken, beslag laten leggen. De FIOD nam het geld in beslag op Schiphol, onderweg van Suriname naar Hongkong.

Sindsdien woedt er een juridische strijd om de miljoenen. In 2023 wees de Hoge Raad de zaak terug naar het gerechtshof in Den Haag.

De centrale bank en de drie handelsbanken wilden dat het beslag zou worden opgeheven omdat zij niet verwachten dat de rechter die in de toekomst de witwaszaak behandelt het geld zal afnemen. Het hof wil niet vooruitlopen op een eventuele beslissing van de rechter en wees daarom de klacht van de banken af.

Meer uit Binnenland

Zondag militair vliegtuig naar Oman om mensen terug te halen

DEN HAAG (ANP) - Zondag gaat een Nederlands militair vliegtuig naar Oman om Nederlanders die in het Midden-Oosten vastzitten terug te halen. Dat vliegtuig brengt mensen naar Egypte, meldde minister Dilan Yeşilgöz van Defensie in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

33 minuten geleden
Eichelsheim vindt dat defensie te lang was ingericht voor mannen

DEN HAAG (ANP) - Nederlands hoogste militair generaal Onno Eichelsheim vindt het goed dat bij Defensie steeds meer ruimte komt voor vrouwen. Volgens de Commandant der Strijdkrachten is de krijgsmacht te lang alleen ingericht geweest voor mannen, waardoor vrouwen zich minder welkom voelden.

59 minuten geleden
Premier Jetten bij Zelensky, ruzie met Orbán hoog op agenda

KYIV (ANP) - Minister-president Rob Jetten is zondag in Oekraïne. De hoogoplopende ruzie die dat land heeft met EU-lidstaat Hongarije is een van de belangrijkste gespreksonderwerpen voor Jetten in zijn overleg met president Volodymyr Zelensky, zei de premier in de trein naar Kyiv.

1 uur geleden
Code geel om dichte mist in delen van het land

DE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.

2 uur geleden
Woningen ontruimd om grote brand in restaurant Vught

VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.

5 uur geleden
Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

13 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

18 uur geleden