Surinaams luchtruim voorwaardelijk open voor Nederlanders
PARAMARIBO (ANP) - Voor reizigers uit Nederland is het vanaf maandag weer mogelijk naar Suriname te vliegen. Voorwaarde is wel dat ze tien dagen in quarantaine gaan in een door de Surinaamse overheid aangewezen locatie. De kosten zijn voor eigen rekening. Ook moeten de bezoekers laten zien dat ze een coronatest hebben ondergaan en niet besmet zijn verklaard. Dat heeft president Chan Santokhi in een televisietoespraak bekendgemaakt.
Het Surinaamse luchtruim is sinds 14 maart van dit jaar gesloten. Op die dag werd de eerste corona-infectie in Suriname vastgesteld. In de afgelopen maanden vond er wel beperkt vliegverkeer plaats. Zo mochten de KLM en de SLM vrachtvluchten uitvoeren. Ook vonden er repatriatievluchten plaats voor gestrande Surinamers en Nederlanders.
Ook vluchten naar de dorpen en recreatieoorden in het binnenland worden weer toegestaan, aldus Santokhi. Die zijn van groot belang in verband met de armoedebestrijding. Het uitdelen van voedselpakketten verloopt een stuk sneller dan wanneer alle vracht per boot naar afgelegen oorden moet.
Hervatting
De hervatting van het vliegverkeer vanuit Nederland is zeer welkom voor Suriname. De komst van Nederlandse toeristen en andere bezoekers kan een steentje bijdragen aan het opkrikken van de Surinaamse economie, die er beroerd voorstaat.
Volgens Santokhi gaat het de goede kant op met het aantal coronagevallen in het land. Dit is te merken aan de lagere bezettingsgraad in de ziekenhuizen en op de ic-afdelingen. Ook mogen steeds meer bedrijven en organisaties hun deuren openen mits ze zich aan de afgesproken regels houden. Ook de scholen en het openbaar vervoer gaan weer aan de slag. Toch riep de president de Surinamers op zich de komende weken aan de maatregelen te houden.
Het uitgaansverbod blijft ook van kracht, zij het dat het met een uur wordt ingekort. Voortaan zal het gelden van 21 uur tot 5 uur de volgende ochtend. Santokhi verwees ook naar de situatie in Europa en vooral Nederland. ‘’Terwijl wij hier in Suriname een stabiele situatie ervaren, maken veel landen in Europa momenteel een stijging van de infecties mee. Wij blijven de uitkomst nauwlettend volgen’’, aldus de president.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - Er ligt nog één iemand in het ziekenhuis na het ongeval in Nunspeet op 22 december, meldt een woordvoerder van de gemeente. Een 56-jarige vrouw reed in op een groep mensen die stond te wachten op een lichtjesoptocht op de Elburgerweg. Zeven slachtoffers van de aanrijding zijn weer thuis. Een van de in totaal negen slachtoffers overleed op 24 december. Eerder werd al bekendgemaakt dat opzet is uitgesloten. Ook was de bestuurster niet onder invloed van drank of drugs.
4 minuten geledenTERNEUZEN (ANP) - Door de Westerscheldetunnel is in 2025 een recordaantal van 10,1 miljoen ritten gemaakt. De exploitant registreerde 16 procent meer passages dan in het vorige recordjaar 2024. De verbinding tussen Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen is sinds eind 2024 tolvrij voor auto's en motoren.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De sneeuw en gladheid leiden tot tientallen ongevallen en pechgevallen op de weg. Een overzicht van het verkeerscentrum van Rijkswaterstaat laat zien dat veel weggebruikers in de problemen zijn gekomen. De meldingen variëren van geschaarde of van de weg gegleden vrachtwagens tot auto's die overdwars op de rijbaan belanden.
46 minuten geledenDE BILT (ANP) - In Nederland waren vorig jaar 59 aardbevingen. Dat is meer dan de 47 in 2024, meldt het KNMI. De toename komt niet door de gaswinning in en rond Groningen, maar door natuurlijke breuklijnen in Limburg.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ochtendspits van maandag staat op de derde plek van drukste ochtendspitsen sinds 2020. Dat blijkt uit data van Rijkswaterstaat (RWS).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt. De NS raadt reizigers van en naar de hoofdstad aan hun reis uit te stellen. Ook moeten zij er rekening mee houden dat treinen kort voor vertrek nog kunnen uitvallen, aldus de spoorvervoerder.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt. De NS raadt reizigers van en naar de hoofdstad aan hun reis uit te stellen. Ook moeten zij er rekening mee houden dat treinen kort voor vertrek nog kunnen uitvallen, aldus de spoorvervoerder.
2 uur geleden