Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaams hof beslist 20 maart of vonnis Bouterse blijft staan

Surinaams hof beslist 20 maart of vonnis Bouterse blijft staan

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse Hof van Justitie besluit op 20 maart of de veroordeling van twintig jaar tegen oud-president Desi Bouterse wordt gehandhaafd nu de rechtsgang wordt betwist. Dat is besloten tijdens een besloten zitting op dinsdagmiddag, zei het advocatenteam van de oud-president en vier medeveroordeelden tegen de pers.

De vijf advocaten hebben bezwaar aangetekend tegen de rechtsgang in het 8-decemberstrafproces dat langer dan zestien jaar heeft geduurd. Zij willen dat de straffen van ex-president Desi Bouterse en vier andere veroordeelden worden opgeschort tot de procedure bij de krijgsraad grondig is onderzocht.

Bouterse is op 20 december veroordeeld voor zijn leidende rol bij de Decembermoorden van 8 december 1982 waarbij vijftien tegenstanders van zijn bewind omkwamen. Vier andere ex-militairen kregen vijftien jaar. Bouterse en zijn voormalig lijfwacht Iwan Dijksteel zijn voortvluchtig.

Eerlijk proces

De drie andere veroordeelden zijn sinds 12 januari ondergebracht in de ziekenboeg van gevangenis Santo Boma. Zij waren dinsdag bij de zitting in Paramaribo, maar hebben het woord niet gevoerd. Een van hen werd in een rolstoel naar en van de arrestantenbus gereden.

De advocaten waren dinsdag bijna twee uur aan het woord. De aanklager was in een kwartier klaar. "Het hof gaat zich nu beraden over de stukken alsook over de toelichtingen die gegeven zijn vandaag", zei advocaat Murwin Dubois. "We zijn hoopvol gestemd." De raadsman vindt dat de verdediging sterke, goed onderbouwde argumenten naar voren heeft gebracht.

Het gaat de advocaten niet om wat zich op 8 december 1982 heeft afgespeeld, verduidelijkte advocaat Milton Castelen. "Wij hebben het alleen maar over het recht op een eerlijk proces. Daar kijken wij naar."

Meer uit Buitenland

China hekelt uitspraken Trump over vrachtschip

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.

1 uur geleden
BBC: Jeffrey Epstein bracht misbruikslachtoffers onder in Londen

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.

1 uur geleden
Bron: Pentagon bekijkt opties voor straffen NAVO-bondgenoten

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

5 uur geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

7 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

9 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

16 uur geleden