Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaams hof beslist 20 maart of vonnis Bouterse blijft staan

Surinaams hof beslist 20 maart of vonnis Bouterse blijft staan

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse Hof van Justitie besluit op 20 maart of de veroordeling van twintig jaar tegen oud-president Desi Bouterse wordt gehandhaafd nu de rechtsgang wordt betwist. Dat is besloten tijdens een besloten zitting op dinsdagmiddag, zei het advocatenteam van de oud-president en vier medeveroordeelden tegen de pers.

De vijf advocaten hebben bezwaar aangetekend tegen de rechtsgang in het 8-decemberstrafproces dat langer dan zestien jaar heeft geduurd. Zij willen dat de straffen van ex-president Desi Bouterse en vier andere veroordeelden worden opgeschort tot de procedure bij de krijgsraad grondig is onderzocht.

Bouterse is op 20 december veroordeeld voor zijn leidende rol bij de Decembermoorden van 8 december 1982 waarbij vijftien tegenstanders van zijn bewind omkwamen. Vier andere ex-militairen kregen vijftien jaar. Bouterse en zijn voormalig lijfwacht Iwan Dijksteel zijn voortvluchtig.

Eerlijk proces

De drie andere veroordeelden zijn sinds 12 januari ondergebracht in de ziekenboeg van gevangenis Santo Boma. Zij waren dinsdag bij de zitting in Paramaribo, maar hebben het woord niet gevoerd. Een van hen werd in een rolstoel naar en van de arrestantenbus gereden.

De advocaten waren dinsdag bijna twee uur aan het woord. De aanklager was in een kwartier klaar. "Het hof gaat zich nu beraden over de stukken alsook over de toelichtingen die gegeven zijn vandaag", zei advocaat Murwin Dubois. "We zijn hoopvol gestemd." De raadsman vindt dat de verdediging sterke, goed onderbouwde argumenten naar voren heeft gebracht.

Het gaat de advocaten niet om wat zich op 8 december 1982 heeft afgespeeld, verduidelijkte advocaat Milton Castelen. "Wij hebben het alleen maar over het recht op een eerlijk proces. Daar kijken wij naar."

Meer uit Buitenland

Trump zegt ziekenhuisschip naar Groenland te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.

20 minuten geleden
Dode en meerdere gewonden na explosies in Oekraïense stad Lviv

LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.

1 uur geleden
Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

10 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

15 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

15 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

17 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

21 uur geleden