Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaams hof beslist 20 maart of vonnis Bouterse blijft staan

Surinaams hof beslist 20 maart of vonnis Bouterse blijft staan

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse Hof van Justitie besluit op 20 maart of de veroordeling van twintig jaar tegen oud-president Desi Bouterse wordt gehandhaafd nu de rechtsgang wordt betwist. Dat is besloten tijdens een besloten zitting op dinsdagmiddag, zei het advocatenteam van de oud-president en vier medeveroordeelden tegen de pers.

De vijf advocaten hebben bezwaar aangetekend tegen de rechtsgang in het 8-decemberstrafproces dat langer dan zestien jaar heeft geduurd. Zij willen dat de straffen van ex-president Desi Bouterse en vier andere veroordeelden worden opgeschort tot de procedure bij de krijgsraad grondig is onderzocht.

Bouterse is op 20 december veroordeeld voor zijn leidende rol bij de Decembermoorden van 8 december 1982 waarbij vijftien tegenstanders van zijn bewind omkwamen. Vier andere ex-militairen kregen vijftien jaar. Bouterse en zijn voormalig lijfwacht Iwan Dijksteel zijn voortvluchtig.

Eerlijk proces

De drie andere veroordeelden zijn sinds 12 januari ondergebracht in de ziekenboeg van gevangenis Santo Boma. Zij waren dinsdag bij de zitting in Paramaribo, maar hebben het woord niet gevoerd. Een van hen werd in een rolstoel naar en van de arrestantenbus gereden.

De advocaten waren dinsdag bijna twee uur aan het woord. De aanklager was in een kwartier klaar. "Het hof gaat zich nu beraden over de stukken alsook over de toelichtingen die gegeven zijn vandaag", zei advocaat Murwin Dubois. "We zijn hoopvol gestemd." De raadsman vindt dat de verdediging sterke, goed onderbouwde argumenten naar voren heeft gebracht.

Het gaat de advocaten niet om wat zich op 8 december 1982 heeft afgespeeld, verduidelijkte advocaat Milton Castelen. "Wij hebben het alleen maar over het recht op een eerlijk proces. Daar kijken wij naar."

Meer uit Buitenland

Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

4 minuten geleden
Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

17 minuten geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky zijn in Davos in gesprek gegaan over het einde van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Oekraïense presidentiële kantoor.

18 minuten geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

1 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

1 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

2 uur geleden
Poetin bereid Trumps vredesraad geld te geven met tegoeden in VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.

2 uur geleden