Surinaams hof beslist 20 maart of vonnis Bouterse blijft staan
PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse Hof van Justitie besluit op 20 maart of de veroordeling van twintig jaar tegen oud-president Desi Bouterse wordt gehandhaafd nu de rechtsgang wordt betwist. Dat is besloten tijdens een besloten zitting op dinsdagmiddag, zei het advocatenteam van de oud-president en vier medeveroordeelden tegen de pers.
De vijf advocaten hebben bezwaar aangetekend tegen de rechtsgang in het 8-decemberstrafproces dat langer dan zestien jaar heeft geduurd. Zij willen dat de straffen van ex-president Desi Bouterse en vier andere veroordeelden worden opgeschort tot de procedure bij de krijgsraad grondig is onderzocht.
Bouterse is op 20 december veroordeeld voor zijn leidende rol bij de Decembermoorden van 8 december 1982 waarbij vijftien tegenstanders van zijn bewind omkwamen. Vier andere ex-militairen kregen vijftien jaar. Bouterse en zijn voormalig lijfwacht Iwan Dijksteel zijn voortvluchtig.
Eerlijk proces
De drie andere veroordeelden zijn sinds 12 januari ondergebracht in de ziekenboeg van gevangenis Santo Boma. Zij waren dinsdag bij de zitting in Paramaribo, maar hebben het woord niet gevoerd. Een van hen werd in een rolstoel naar en van de arrestantenbus gereden.
De advocaten waren dinsdag bijna twee uur aan het woord. De aanklager was in een kwartier klaar. "Het hof gaat zich nu beraden over de stukken alsook over de toelichtingen die gegeven zijn vandaag", zei advocaat Murwin Dubois. "We zijn hoopvol gestemd." De raadsman vindt dat de verdediging sterke, goed onderbouwde argumenten naar voren heeft gebracht.
Het gaat de advocaten niet om wat zich op 8 december 1982 heeft afgespeeld, verduidelijkte advocaat Milton Castelen. "Wij hebben het alleen maar over het recht op een eerlijk proces. Daar kijken wij naar."
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.
49 minuten geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
3 uur geleden