Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaams hof beslist 20 maart of vonnis Bouterse blijft staan

Surinaams hof beslist 20 maart of vonnis Bouterse blijft staan

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse Hof van Justitie besluit op 20 maart of de veroordeling van twintig jaar tegen oud-president Desi Bouterse wordt gehandhaafd nu de rechtsgang wordt betwist. Dat is besloten tijdens een besloten zitting op dinsdagmiddag, zei het advocatenteam van de oud-president en vier medeveroordeelden tegen de pers.

De vijf advocaten hebben bezwaar aangetekend tegen de rechtsgang in het 8-decemberstrafproces dat langer dan zestien jaar heeft geduurd. Zij willen dat de straffen van ex-president Desi Bouterse en vier andere veroordeelden worden opgeschort tot de procedure bij de krijgsraad grondig is onderzocht.

Bouterse is op 20 december veroordeeld voor zijn leidende rol bij de Decembermoorden van 8 december 1982 waarbij vijftien tegenstanders van zijn bewind omkwamen. Vier andere ex-militairen kregen vijftien jaar. Bouterse en zijn voormalig lijfwacht Iwan Dijksteel zijn voortvluchtig.

Eerlijk proces

De drie andere veroordeelden zijn sinds 12 januari ondergebracht in de ziekenboeg van gevangenis Santo Boma. Zij waren dinsdag bij de zitting in Paramaribo, maar hebben het woord niet gevoerd. Een van hen werd in een rolstoel naar en van de arrestantenbus gereden.

De advocaten waren dinsdag bijna twee uur aan het woord. De aanklager was in een kwartier klaar. "Het hof gaat zich nu beraden over de stukken alsook over de toelichtingen die gegeven zijn vandaag", zei advocaat Murwin Dubois. "We zijn hoopvol gestemd." De raadsman vindt dat de verdediging sterke, goed onderbouwde argumenten naar voren heeft gebracht.

Het gaat de advocaten niet om wat zich op 8 december 1982 heeft afgespeeld, verduidelijkte advocaat Milton Castelen. "Wij hebben het alleen maar over het recht op een eerlijk proces. Daar kijken wij naar."

Meer uit Buitenland

Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

44 minuten geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

2 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

2 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

4 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

5 uur geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

5 uur geleden