Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supportersvereniging Vitesse 'heeft hoop werk aan de winkel'

Supportersvereniging Vitesse 'heeft hoop werk aan de winkel'

ARNHEM (ANP) - De Supportersvereniging Vitesse baalt er flink van dat supporters de Arnhemse club "in een slecht daglicht" hebben gezet. Voorzitter Roderik van Veelen gaat dinsdag met diverse partijen in gesprek om taferelen zoals vrijdag in de toekomst te kunnen voorkomen.

Afgelopen vrijdag draaide het thuisduel met Sparta, dat in het teken had moeten staan van vrede, uit op ongeregeldheden. Het duel werd zelfs gestaakt, waardoor de nummer 6 van de Eredivisie opnieuw slecht in het nieuws kwam. Tot ongenoegen van de supportersvereniging, die in een verklaring - 'De V van onVrede' - afstand nam van de gebeurtenissen.

"Statements zijn leuk en die worden ook min of meer verwacht. Maar ze zijn vaak ook een beetje voor de bühne", aldus Van Veelen. "We willen niet alleen afstand nemen, maar ook actie ondernemen. Oftewel: niet alleen roepen, maar ook doen. Er is een hoop werk aan de winkel." De afgelopen weken misdroegen fans van Vitesse zich vaker. In de uitwedstrijd tegen FC Utrecht verstoorden ze de wedstrijd ook door vuurwerk op het veld te gooien.

Sociale controle

Dinsdag volgt overleg met onder meer afgevaardigden van de club en fans. "We willen weten wat er leeft, in gesprek blijven en de fans begrijpen", aldus de voorzitter. "Ik heb het idee dat de sociale controle een beetje weg is sinds de uitbraak van het coronavirus. Er zijn nieuwe generaties, jonge groepen met een bepaalde bewijsdrang. Er moet meer bewustwording ontstaan dat op deze manier het imago van Vitesse schade oploopt. En dat gedrag moeten we de kop indrukken."

Ondanks dat Van Veelen het probleem onderkent, betreurt hij dat Vitesse momenteel "onder een vergrootglas ligt". "Maar de focus ligt momenteel heel erg op Vitesse en we worden heel goed in de gaten gehouden", aldus Van Veelen, die erop wijst dat het een "voetbalbreed probleem is".

Thuisduel

Donderdag wacht Vitesse het thuisduel met AS Roma in de Conference League. Van Veelen heeft vertrouwen in een goede afloop. "Misschien moeten we niet te veel doen, want met spandoeken wrijf je misschien juist in een vlek. We moeten gewoon als één man achter de ploeg gaan staan en alleen met bier gooien als er gescoord wordt."

Meer uit Sport

Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

5 uur geleden
Polman en Abbingh stoppen na WK handbal als internationals

DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.

10 uur geleden
Honkballer Ohtani van Los Angeles Dodgers voor de vierde keer MVP

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.

13 uur geleden
Spaanse tennisser Alcaraz eindigt jaar als nummer 1 van de wereld

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.

1 dag geleden
Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

1 dag geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

1 dag geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

1 dag geleden