Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supportersvereniging PSV wil snel uitleg van Van Nistelrooij

Supportersvereniging PSV wil snel uitleg van Van Nistelrooij

EINDHOVEN (ANP) - De supportersvereniging van PSV wil dat Ruud van Nistelrooij snel duidelijkheid geeft over zijn vertrek bij de club. "Het kwam ook voor ons als een verrassing en het voelt als een grote teleurstelling. Ruud is een PSV'er van de bovenste plank en hij heeft van alles meegemaakt in de voetbalwereld. Toch is er iets gebeurd waardoor hij enorm is geraakt. Het zou voor de rust rond de club goed zijn als hij daarmee naar buiten treedt", zegt voorzitter Rob Bogaarts.

Van Nistelrooij had dinsdag een gesprek met de directie van de club naar aanleiding van berichtgeving over een verstoorde werkverhouding tussen hem en stafleden en enkele spelers. Daarin werd afgesproken na de laatste competitiewedstrijd van zondag tegen AZ verder te praten. Van Nistelrooij besloot een dag later echter op te stappen. "Het moment heeft ons wel verbaasd", zegt Bogaarts. "Het is een megaslechte timing. Er hangt veel af van de wedstrijd tegen AZ, ook vanwege de financiële mogelijkheden van de club."

De supportersvereniging van PSV roept het bestuur op om de rust binnen de club snel te laten terugkeren. "Dat was juist altijd een belangrijke kracht van PSV. Dat bij ons veel minder naar buiten kwam dan bij Ajax of Feyenoord. PSV was altijd 'steady'. De laatste jaren hebben we dat niet meer gezien, kijk maar naar het vertrek van Mark van Bommel en John de Jong bijvoorbeeld."

Voor Bogaarts is het ook gissen wat er precies is gebeurd. "Ruud is gepokt en gemazeld. Hij weet dat er in de voetbalwereld af en toe dingen gelekt worden, dat hoort erbij. Ruud gaat niet over één nacht ijs en toch neemt hij deze beslissing."

Van Nistelrooij krijgt op sociale media veel steun van PSV-supporters, al zijn er ook mensen bij die het niet erg vinden dat hij vertrekt. "Zij vinden dat hij niet het onderste uit de kan heeft gehaald en kampioen had moeten worden. Dat vind ik zelf eigenlijk ook. We hebben het tegen de kleinere clubs laten liggen", zegt Bogaarts, die veel reacties krijgt van fans. "Er heerst verdriet en boosheid. Ruud is een PSV-coryfee, een held. Hij heeft zoveel betekend voor de club. Het is verdrietig dat hij de club nu op deze manier verlaat."

Meer uit Voetbal

AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

12 minuten geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

13 minuten geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

15 minuten geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

1 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

2 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

2 uur geleden
NEC-coach Schreuder: onzeker of Chery speelt na paspoortkwestie

NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.

2 uur geleden