Supportersvereniging Feyenoord: vertrek Koevermans is triest
ROTTERDAM (ANP) - De grootste supportersvereniging van Feyenoord vindt het "triest en verwerpelijk" dat algemeen directeur Mark Koevermans vertrekt als gevolg van bedreigingen. "Hij moet op inhoud worden beoordeeld door de raad van commissarissen, niet door ons", zegt bestuurslid Eduard Cachet van FSV De Feijenoorder. "Het is bizar dat iemand op basis van bedreigingen ervoor kiest om weg te gaan. We moeten het politieonderzoek afwachten tot we duidelijk weten uit welke hoek de bedreigingen komen."
De officiële supportersvereniging deelde woensdagavond via de sociale media een open brief van bijna twintig losse fangroeperingen aan de raad van commissarissen. Daarin vragen zij om een dialoog tussen de clubleiding en de achterban. "Elke Feyenoorder weet dat de oplossing even eenvoudig als doortastend is: bestuurders en supporters moeten met elkaar dezelfde kant op gaan bewegen", staat in de brief. "Want kansen op successen worden vergroot als supporters vanaf het begin transparant betrokken worden. Het grote onderliggende probleem van deze oneliner is dat supporters en club al tientallen jaren uit elkaar aan het groeien zijn."
FSV De Feijenoorder heeft de open brief online gedeeld, maar behoort niet tot de afzenders. "We vinden het wel belangrijk dat de dialoog wordt gezocht, in de hoop zo meer excessen te voorkomen", zegt Cachet. "Als je niet met dit soort groepen in gesprek gaat, groei je alleen maar verder uit elkaar. Ik zeg niet dat de gasten die deze brief hebben opgesteld de problemen veroorzaken, dat is in dit geval ook niet relevant. Maar wat betreft het aangaan van de dialoog is hierin voor iedereen winst te behalen. In welke vorm en frequentie, dat is de volgende vraag."
Als officiële supportersvereniging heeft FSV De Feijenoorder regelmatig overleg met de clubleiding. "Daarin wordt alles besproken, ook wat we kunnen doen om de excessen tegen te gaan. Dat is niet makkelijk."
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
20 uur geleden