Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supportersvereniging Ajax hoopt op 'zwaargewicht met Ajax-DNA'

Supportersvereniging Ajax hoopt op 'zwaargewicht met Ajax-DNA'

AMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax hoopt op "een zwaargewicht met Ajax-DNA" als opvolger van de vertrokken trainer Maurice Steijn. De nieuwe coach voor de lange termijn moet de in zwaar weer verkerende club uit het slop trekken. "We zitten nu op de bodem", zegt een woordvoerder van de officiƫle fanclub.

Ajax nam maandag afscheid van Steijn na een dramatische start van het seizoen met slechts 5 punten na zeven wedstrijden. De nummer 17 van de competitie heeft bovendien zondag de uitwedstrijd bij koploper PSV voor de boeg. Drie dagen voor het duel in Eindhoven wacht ook nog de zware uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion in de Europa League.

De supportersvereniging realiseert zich dat assistent Hedwiges Maduro, die voorlopig de taken van Steijn overneemt, een zware opgave heeft. "Het is best spannend om te zien hoe Maduro het gaat doen. Hij moet er opeens staan met twee zware wedstrijden op het programma", weet de supportersvereniging. "Hij is nog onervaren, maar wel een echte Ajacied. Hij kent de club, zeker ook na de laatste periode. Maar ik ken zijn kwaliteiten als hoofdcoach niet."

'Verdienen'

Voor de lange termijn hoopt de fanclub op een grote naam, al is dat makkelijker gezegd dan gedaan. "Velen voelen zich geroepen, maar weinig zijn geschikt", stelt de supportersvereniging. "Het moet in ieder geval iemand zijn die het vertrouwen binnen de club heeft en die spelers op de juiste manier kan raken. Want Steijn heeft zich ook in de voet geschoten door zijn uitspraken over aankopen."

"Het liefst wordt het een trainer met Ajax-DNA, maar dat hoeft niet te betekenen dat hij een Ajax-achtergrond heeft. Dat DNA kun je ook verdienen, zoals Peter Bosz en Erik ten Hag in het verleden", aldus de supportersvereniging.

Meer uit Voetbal

SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

2 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

2 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardiniƫ en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

2 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

6 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

9 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

9 uur geleden
NAC wil onderzoek KNVB naar niet-speelgerechtigde speler Go Ahead

BREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.

10 uur geleden