Supportersvereniging Ajax hoopt op 'zwaargewicht met Ajax-DNA'
AMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax hoopt op "een zwaargewicht met Ajax-DNA" als opvolger van de vertrokken trainer Maurice Steijn. De nieuwe coach voor de lange termijn moet de in zwaar weer verkerende club uit het slop trekken. "We zitten nu op de bodem", zegt een woordvoerder van de officiƫle fanclub.
Ajax nam maandag afscheid van Steijn na een dramatische start van het seizoen met slechts 5 punten na zeven wedstrijden. De nummer 17 van de competitie heeft bovendien zondag de uitwedstrijd bij koploper PSV voor de boeg. Drie dagen voor het duel in Eindhoven wacht ook nog de zware uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion in de Europa League.
De supportersvereniging realiseert zich dat assistent Hedwiges Maduro, die voorlopig de taken van Steijn overneemt, een zware opgave heeft. "Het is best spannend om te zien hoe Maduro het gaat doen. Hij moet er opeens staan met twee zware wedstrijden op het programma", weet de supportersvereniging. "Hij is nog onervaren, maar wel een echte Ajacied. Hij kent de club, zeker ook na de laatste periode. Maar ik ken zijn kwaliteiten als hoofdcoach niet."
'Verdienen'
Voor de lange termijn hoopt de fanclub op een grote naam, al is dat makkelijker gezegd dan gedaan. "Velen voelen zich geroepen, maar weinig zijn geschikt", stelt de supportersvereniging. "Het moet in ieder geval iemand zijn die het vertrouwen binnen de club heeft en die spelers op de juiste manier kan raken. Want Steijn heeft zich ook in de voet geschoten door zijn uitspraken over aankopen."
"Het liefst wordt het een trainer met Ajax-DNA, maar dat hoeft niet te betekenen dat hij een Ajax-achtergrond heeft. Dat DNA kun je ook verdienen, zoals Peter Bosz en Erik ten Hag in het verleden", aldus de supportersvereniging.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
8 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
9 uur geleden