Supportersvereniging Ajax hoopt op 'zwaargewicht met Ajax-DNA'
AMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax hoopt op "een zwaargewicht met Ajax-DNA" als opvolger van de vertrokken trainer Maurice Steijn. De nieuwe coach voor de lange termijn moet de in zwaar weer verkerende club uit het slop trekken. "We zitten nu op de bodem", zegt een woordvoerder van de officiële fanclub.
Ajax nam maandag afscheid van Steijn na een dramatische start van het seizoen met slechts 5 punten na zeven wedstrijden. De nummer 17 van de competitie heeft bovendien zondag de uitwedstrijd bij koploper PSV voor de boeg. Drie dagen voor het duel in Eindhoven wacht ook nog de zware uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion in de Europa League.
De supportersvereniging realiseert zich dat assistent Hedwiges Maduro, die voorlopig de taken van Steijn overneemt, een zware opgave heeft. "Het is best spannend om te zien hoe Maduro het gaat doen. Hij moet er opeens staan met twee zware wedstrijden op het programma", weet de supportersvereniging. "Hij is nog onervaren, maar wel een echte Ajacied. Hij kent de club, zeker ook na de laatste periode. Maar ik ken zijn kwaliteiten als hoofdcoach niet."
'Verdienen'
Voor de lange termijn hoopt de fanclub op een grote naam, al is dat makkelijker gezegd dan gedaan. "Velen voelen zich geroepen, maar weinig zijn geschikt", stelt de supportersvereniging. "Het moet in ieder geval iemand zijn die het vertrouwen binnen de club heeft en die spelers op de juiste manier kan raken. Want Steijn heeft zich ook in de voet geschoten door zijn uitspraken over aankopen."
"Het liefst wordt het een trainer met Ajax-DNA, maar dat hoeft niet te betekenen dat hij een Ajax-achtergrond heeft. Dat DNA kun je ook verdienen, zoals Peter Bosz en Erik ten Hag in het verleden", aldus de supportersvereniging.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
15 uur geleden