Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supportersvereniging Ajax hoopt op 'zwaargewicht met Ajax-DNA'

Supportersvereniging Ajax hoopt op 'zwaargewicht met Ajax-DNA'

AMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax hoopt op "een zwaargewicht met Ajax-DNA" als opvolger van de vertrokken trainer Maurice Steijn. De nieuwe coach voor de lange termijn moet de in zwaar weer verkerende club uit het slop trekken. "We zitten nu op de bodem", zegt een woordvoerder van de officiële fanclub.

Ajax nam maandag afscheid van Steijn na een dramatische start van het seizoen met slechts 5 punten na zeven wedstrijden. De nummer 17 van de competitie heeft bovendien zondag de uitwedstrijd bij koploper PSV voor de boeg. Drie dagen voor het duel in Eindhoven wacht ook nog de zware uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion in de Europa League.

De supportersvereniging realiseert zich dat assistent Hedwiges Maduro, die voorlopig de taken van Steijn overneemt, een zware opgave heeft. "Het is best spannend om te zien hoe Maduro het gaat doen. Hij moet er opeens staan met twee zware wedstrijden op het programma", weet de supportersvereniging. "Hij is nog onervaren, maar wel een echte Ajacied. Hij kent de club, zeker ook na de laatste periode. Maar ik ken zijn kwaliteiten als hoofdcoach niet."

'Verdienen'

Voor de lange termijn hoopt de fanclub op een grote naam, al is dat makkelijker gezegd dan gedaan. "Velen voelen zich geroepen, maar weinig zijn geschikt", stelt de supportersvereniging. "Het moet in ieder geval iemand zijn die het vertrouwen binnen de club heeft en die spelers op de juiste manier kan raken. Want Steijn heeft zich ook in de voet geschoten door zijn uitspraken over aankopen."

"Het liefst wordt het een trainer met Ajax-DNA, maar dat hoeft niet te betekenen dat hij een Ajax-achtergrond heeft. Dat DNA kun je ook verdienen, zoals Peter Bosz en Erik ten Hag in het verleden", aldus de supportersvereniging.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid overklast Barcelona met vier doelpunten voor rust

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.

3 uur geleden
Nederlands elftal stuit op Duitsland in Nations League

BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.

7 uur geleden
Feyenoord verrast en versterkt zich met transfervrije Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.

8 uur geleden
UEFA voelt niets voor terugkeer Rusland op Europese toernooien

BRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.

9 uur geleden
Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

13 uur geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

13 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

15 uur geleden