Supportersvereniging Ajax hoopt op 'zwaargewicht met Ajax-DNA'
AMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax hoopt op "een zwaargewicht met Ajax-DNA" als opvolger van de vertrokken trainer Maurice Steijn. De nieuwe coach voor de lange termijn moet de in zwaar weer verkerende club uit het slop trekken. "We zitten nu op de bodem", zegt een woordvoerder van de officiële fanclub.
Ajax nam maandag afscheid van Steijn na een dramatische start van het seizoen met slechts 5 punten na zeven wedstrijden. De nummer 17 van de competitie heeft bovendien zondag de uitwedstrijd bij koploper PSV voor de boeg. Drie dagen voor het duel in Eindhoven wacht ook nog de zware uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion in de Europa League.
De supportersvereniging realiseert zich dat assistent Hedwiges Maduro, die voorlopig de taken van Steijn overneemt, een zware opgave heeft. "Het is best spannend om te zien hoe Maduro het gaat doen. Hij moet er opeens staan met twee zware wedstrijden op het programma", weet de supportersvereniging. "Hij is nog onervaren, maar wel een echte Ajacied. Hij kent de club, zeker ook na de laatste periode. Maar ik ken zijn kwaliteiten als hoofdcoach niet."
'Verdienen'
Voor de lange termijn hoopt de fanclub op een grote naam, al is dat makkelijker gezegd dan gedaan. "Velen voelen zich geroepen, maar weinig zijn geschikt", stelt de supportersvereniging. "Het moet in ieder geval iemand zijn die het vertrouwen binnen de club heeft en die spelers op de juiste manier kan raken. Want Steijn heeft zich ook in de voet geschoten door zijn uitspraken over aankopen."
"Het liefst wordt het een trainer met Ajax-DNA, maar dat hoeft niet te betekenen dat hij een Ajax-achtergrond heeft. Dat DNA kun je ook verdienen, zoals Peter Bosz en Erik ten Hag in het verleden", aldus de supportersvereniging.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
12 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
22 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
22 uur geleden