Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporterscollectief teleurgesteld over brief korpschef politie

Supporterscollectief teleurgesteld over brief korpschef politie

AMSTERDAM (ANP) - Supporterscollectief Nederland heeft met verbazing en teleurstelling gereageerd op de brief die korpschef Frank Paauw van de nationale politie naar alle politiekorpsen in Nederland heeft gestuurd. In de brief wordt het advies uitgebracht supporters van FC Groningen en SC Cambuur tot nader order bij alle uitwedstrijden te weren.

"Hiermee stelt de politie zich lijnrecht op tegenover alle supporters van deze clubs, in plaats van een aanpak te hanteren waarbij overtreders worden gestraft. Extra schrijnend is dat ieder woord over een eventuele oplossing ontbreekt", schrijft het samenwerkingsverband van supportersverenigingen. "Juist een landelijke partij zou zich kunnen opwerpen als bemiddelaar, in plaats van een lokaal conflict landelijk te maken en de verhoudingen verder op scherp te zetten."

Woensdag maakte burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven het besluit bekend dat fans van Cambuur zondag niet welkom zijn bij PSV. Volgens de politie, die de burgemeester adviseerde, bedreigen en intimideren fans van de club agenten uit hun regio en dat al sinds enige tijd. Zelfs in hun vrije tijd moeten agenten het nog ontgelden. Supporters van FC Groningen zouden hetzelfde doen.

"Laat duidelijk zijn dat geweld of bedreiging onaanvaardbaar is en dat daders hiervoor gestraft dienen te worden. Dit is echter geen reden om grote groepen mensen te straffen die toevallig supporter zijn van dezelfde club", aldus Supporterscollectief Nederland. "Wij hebben de politie opgeroepen om in gesprek te gaan met betrokken partijen om zo snel mogelijk tot een oplossing te komen. Hierbij hebben we ook onze hulp en die van lokale supportersverenigingen aangeboden."

Meer uit Voetbal

Liverpool lijdt weer nederlaag: uitgeschakeld in League Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De ploeg van trainer Arne Slot verloor in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace. Het was de vierde nederlaag op rij op Anfield.

2 uur geleden
Messi veruit bestbetaalde voetballer in Amerika

NEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi is veruit de bestbetaalde voetballer van de Major League Soccer. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal, die onlangs bijtekende bij Inter Miami, voert de salarislijst aan met 20,4 miljoen dollar (17,5 miljoen euro) per jaar. De Zuid-Koreaan Son Heung-min, onlangs aangetrokken door Los Angeles FC, staat op gepaste afstand tweede met 11,1 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) per jaar. De Spanjaard Sergio Busquets, die aan het einde van het seizoen stopt bij Inter Miami, is de nummer drie op de lijst met 7,8 miljoen dollar.

2 uur geleden
Interim-trainer Krüzen leidt Heracles naar ruime bekerzege op NAC

BREDA (ANP) - Heracles Almelo heeft zich drie dagen na het ontslag van coach Bas Sibum en het vertrek van technisch directeur Nico-Jan Hoogma voor de tweede ronde van de KNVB-beker geplaatst. Met interim-trainer Hendrie Krüzen op de bank won de hekkensluiter van de Eredivisie het uitduel bij NAC Breda (1-4).

3 uur geleden
AS Roma staat na zege in punten gelijk met koploper Napoli

ROME (ANP) - AS Roma heeft de thuiswedstrijd tegen Parma met 2-1 gewonnen. Mario Hermoso en Artem Dovbyk maakten in het laatste halfuur de doelpunten voor de thuisploeg. Alessandro Circati bepaalde in de slotfase de eindstand namens de bezoekers.

4 uur geleden
Trainer Slot gooit Liverpool volledig om tegen Crystal Palace

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool treedt woensdagavond met een compleet gewijzigde ploeg aan tegen Crystal Palace in de League Cup. Trainer Arne Slot heeft de ploeg op tien posities veranderd in vergelijking met de met 3-2 verloren wedstrijd tegen Brentford van afgelopen weekend. Zo'n beetje alle basisspelers krijgen rust, onder wie Virgil van Dijk en Cody Gakpo. Zij zitten ook niet op de bank.

4 uur geleden
Cillessen in bekerduel terug onder de lat bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Jasper Cillessen keert donderdag bij NEC terug onder de lat voor het bekerduel met Rijnsburgse Boys. Dat is bijna zeven maanden nadat hij, nog als doelman van het Spaanse Las Palmas, bij een botsing met een tegenstander een geperforeerde long had opgelopen. Tijdens de herstelperiode keerde hij transfervrij terug bij de club uit Nijmegen, waar hij een contract voor een jaar ondertekende.

7 uur geleden
Vitesse 'onaangenaam verrast' door stap naar Hoge Raad van KNVB

ARNHEM (ANP) - Vitesse is "teleurgesteld en onaangenaam verrast" door het besluit van de KNVB om in cassatie te gaan tegen de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat de club uit Arnhem de proflicentie moest terugkrijgen. Dat meldt de club in een korte reactie op de website. Ook de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch reageert teleurgesteld.

7 uur geleden