Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporterscollectief teleurgesteld over brief korpschef politie

Supporterscollectief teleurgesteld over brief korpschef politie

AMSTERDAM (ANP) - Supporterscollectief Nederland heeft met verbazing en teleurstelling gereageerd op de brief die korpschef Frank Paauw van de nationale politie naar alle politiekorpsen in Nederland heeft gestuurd. In de brief wordt het advies uitgebracht supporters van FC Groningen en SC Cambuur tot nader order bij alle uitwedstrijden te weren.

"Hiermee stelt de politie zich lijnrecht op tegenover alle supporters van deze clubs, in plaats van een aanpak te hanteren waarbij overtreders worden gestraft. Extra schrijnend is dat ieder woord over een eventuele oplossing ontbreekt", schrijft het samenwerkingsverband van supportersverenigingen. "Juist een landelijke partij zou zich kunnen opwerpen als bemiddelaar, in plaats van een lokaal conflict landelijk te maken en de verhoudingen verder op scherp te zetten."

Woensdag maakte burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven het besluit bekend dat fans van Cambuur zondag niet welkom zijn bij PSV. Volgens de politie, die de burgemeester adviseerde, bedreigen en intimideren fans van de club agenten uit hun regio en dat al sinds enige tijd. Zelfs in hun vrije tijd moeten agenten het nog ontgelden. Supporters van FC Groningen zouden hetzelfde doen.

"Laat duidelijk zijn dat geweld of bedreiging onaanvaardbaar is en dat daders hiervoor gestraft dienen te worden. Dit is echter geen reden om grote groepen mensen te straffen die toevallig supporter zijn van dezelfde club", aldus Supporterscollectief Nederland. "Wij hebben de politie opgeroepen om in gesprek te gaan met betrokken partijen om zo snel mogelijk tot een oplossing te komen. Hierbij hebben we ook onze hulp en die van lokale supportersverenigingen aangeboden."

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

6 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

15 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

15 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

15 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

15 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

18 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

18 uur geleden