Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporterscollectief stelt vragen bij voetbalbeleid

Supporterscollectief stelt vragen bij voetbalbeleid

UTRECHT (ANP) - Het incident in De Kuip waarbij Ajacied Davy Klaassen woensdag werd geveld door een projectiel dat werd gegooid door een Feyenoord-fan, is voor Supporterscollectief Nederland opnieuw een teken dat het Nederlandse voetbalbeleid tegen het licht moet worden gehouden. "We werken met verboden op uitsupporters en netten voor de tribune, maar toch gaat het mis. We moeten ons afvragen of dit geen doodlopende weg is", stelt Matthijs Keuning, voorzitter van de verenigde supportersclubs. "We moeten de verhoudingen normaliseren, supporters gastvrij ontvangen en wangedrag consequent bestraffen."

Supporterscollectief Nederland ziet dan ook niets in de verboden door burgemeesters, die steeds vaker uitfans weren. "Dit is symptoombestrijding en draagt niet bij aan een oplossing. Dit incident heeft daar verder ook niets mee te maken, want er waren geen Ajax-fans aanwezig in De Kuip. Maar voor de beeldvorming over het voetbal helpt dit natuurlijk niet mee. Elk incident is er een te veel, maar we zien ook dat de dader meteen is opgepakt. Dat laat maar weer zien dat de pakkans in het stadion heel hoog is en je daders individueel kunt bestraffen."

Keuning komt regelmatig bij wedstrijden in Engeland en Duitsland waar over het algemeen supporters van beide teams de wedstrijden bezoeken zonder zware maatregelen als verplichte buscombi's, hekken en netten. "We moeten eraan werken om de aanwezigheid van beide supportersgroepen te normaliseren in plaats van het te verbieden. Verboden zorgen voor polarisatie en meer verwijdering, terwijl de verhoudingen juist normaler moeten worden. Maar dat vraagt wel een andere normstelling. Mensen moeten corrigerend zijn naar elkaar en clubs en supporters moeten zich uitspreken hoe ze willen dat mensen zich gedragen. Dit gebeurt ook al, maar kennelijk moeten we het vaker en duidelijker zeggen."

"Het overgrote deel van het publiek is weldenkend", weerlegt Keuning een beeld dat al snel opdoemt voor wie alleen de ophef rond het incident in De Kuip ziet. "Al zien we ook wel dat sinds corona de maatschappij en dus ook de sfeer op de voetbaltribunes verhard is. Clubs en overheid moeten daarop inspelen. En stadionverboden moeten ook echt gehandhaafd worden, al is ons beeld dat dat over het algemeen ook goed gebeurt. Ik geloof niet dat de situatie erger is dan pakweg tien jaar geleden. Het is nu ook door de media veel zichtbaarder, waardoor er al snel over een trend wordt gesproken."

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

5 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

7 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

8 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

9 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

9 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

11 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

11 uur geleden