Supporterscollectief stelt vragen bij voetbalbeleid
UTRECHT (ANP) - Het incident in De Kuip waarbij Ajacied Davy Klaassen woensdag werd geveld door een projectiel dat werd gegooid door een Feyenoord-fan, is voor Supporterscollectief Nederland opnieuw een teken dat het Nederlandse voetbalbeleid tegen het licht moet worden gehouden. "We werken met verboden op uitsupporters en netten voor de tribune, maar toch gaat het mis. We moeten ons afvragen of dit geen doodlopende weg is", stelt Matthijs Keuning, voorzitter van de verenigde supportersclubs. "We moeten de verhoudingen normaliseren, supporters gastvrij ontvangen en wangedrag consequent bestraffen."
Supporterscollectief Nederland ziet dan ook niets in de verboden door burgemeesters, die steeds vaker uitfans weren. "Dit is symptoombestrijding en draagt niet bij aan een oplossing. Dit incident heeft daar verder ook niets mee te maken, want er waren geen Ajax-fans aanwezig in De Kuip. Maar voor de beeldvorming over het voetbal helpt dit natuurlijk niet mee. Elk incident is er een te veel, maar we zien ook dat de dader meteen is opgepakt. Dat laat maar weer zien dat de pakkans in het stadion heel hoog is en je daders individueel kunt bestraffen."
Keuning komt regelmatig bij wedstrijden in Engeland en Duitsland waar over het algemeen supporters van beide teams de wedstrijden bezoeken zonder zware maatregelen als verplichte buscombi's, hekken en netten. "We moeten eraan werken om de aanwezigheid van beide supportersgroepen te normaliseren in plaats van het te verbieden. Verboden zorgen voor polarisatie en meer verwijdering, terwijl de verhoudingen juist normaler moeten worden. Maar dat vraagt wel een andere normstelling. Mensen moeten corrigerend zijn naar elkaar en clubs en supporters moeten zich uitspreken hoe ze willen dat mensen zich gedragen. Dit gebeurt ook al, maar kennelijk moeten we het vaker en duidelijker zeggen."
"Het overgrote deel van het publiek is weldenkend", weerlegt Keuning een beeld dat al snel opdoemt voor wie alleen de ophef rond het incident in De Kuip ziet. "Al zien we ook wel dat sinds corona de maatschappij en dus ook de sfeer op de voetbaltribunes verhard is. Clubs en overheid moeten daarop inspelen. En stadionverboden moeten ook echt gehandhaafd worden, al is ons beeld dat dat over het algemeen ook goed gebeurt. Ik geloof niet dat de situatie erger is dan pakweg tien jaar geleden. Het is nu ook door de media veel zichtbaarder, waardoor er al snel over een trend wordt gesproken."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
21 uur geleden