Supporterscollectief stelt vragen bij voetbalbeleid
UTRECHT (ANP) - Het incident in De Kuip waarbij Ajacied Davy Klaassen woensdag werd geveld door een projectiel dat werd gegooid door een Feyenoord-fan, is voor Supporterscollectief Nederland opnieuw een teken dat het Nederlandse voetbalbeleid tegen het licht moet worden gehouden. "We werken met verboden op uitsupporters en netten voor de tribune, maar toch gaat het mis. We moeten ons afvragen of dit geen doodlopende weg is", stelt Matthijs Keuning, voorzitter van de verenigde supportersclubs. "We moeten de verhoudingen normaliseren, supporters gastvrij ontvangen en wangedrag consequent bestraffen."
Supporterscollectief Nederland ziet dan ook niets in de verboden door burgemeesters, die steeds vaker uitfans weren. "Dit is symptoombestrijding en draagt niet bij aan een oplossing. Dit incident heeft daar verder ook niets mee te maken, want er waren geen Ajax-fans aanwezig in De Kuip. Maar voor de beeldvorming over het voetbal helpt dit natuurlijk niet mee. Elk incident is er een te veel, maar we zien ook dat de dader meteen is opgepakt. Dat laat maar weer zien dat de pakkans in het stadion heel hoog is en je daders individueel kunt bestraffen."
Keuning komt regelmatig bij wedstrijden in Engeland en Duitsland waar over het algemeen supporters van beide teams de wedstrijden bezoeken zonder zware maatregelen als verplichte buscombi's, hekken en netten. "We moeten eraan werken om de aanwezigheid van beide supportersgroepen te normaliseren in plaats van het te verbieden. Verboden zorgen voor polarisatie en meer verwijdering, terwijl de verhoudingen juist normaler moeten worden. Maar dat vraagt wel een andere normstelling. Mensen moeten corrigerend zijn naar elkaar en clubs en supporters moeten zich uitspreken hoe ze willen dat mensen zich gedragen. Dit gebeurt ook al, maar kennelijk moeten we het vaker en duidelijker zeggen."
"Het overgrote deel van het publiek is weldenkend", weerlegt Keuning een beeld dat al snel opdoemt voor wie alleen de ophef rond het incident in De Kuip ziet. "Al zien we ook wel dat sinds corona de maatschappij en dus ook de sfeer op de voetbaltribunes verhard is. Clubs en overheid moeten daarop inspelen. En stadionverboden moeten ook echt gehandhaafd worden, al is ons beeld dat dat over het algemeen ook goed gebeurt. Ik geloof niet dat de situatie erger is dan pakweg tien jaar geleden. Het is nu ook door de media veel zichtbaarder, waardoor er al snel over een trend wordt gesproken."
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.
15 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV heeft met een 2-1-nederlaag bij ADO Den Haag punten verspeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz speelde ruim een helft met een man minder. Sven Mijnans, maker van de openingstreffer, werd bij een Eindhovense voorsprong met twee keer geel weggestuurd. Juho Kilo zorgde voor de gelijkmaker. Matěj Šín maakte vlak voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer voor ADO.
18 uur geleden