Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporterscollectief stelt vragen bij voetbalbeleid

Supporterscollectief stelt vragen bij voetbalbeleid

UTRECHT (ANP) - Het incident in De Kuip waarbij Ajacied Davy Klaassen woensdag werd geveld door een projectiel dat werd gegooid door een Feyenoord-fan, is voor Supporterscollectief Nederland opnieuw een teken dat het Nederlandse voetbalbeleid tegen het licht moet worden gehouden. "We werken met verboden op uitsupporters en netten voor de tribune, maar toch gaat het mis. We moeten ons afvragen of dit geen doodlopende weg is", stelt Matthijs Keuning, voorzitter van de verenigde supportersclubs. "We moeten de verhoudingen normaliseren, supporters gastvrij ontvangen en wangedrag consequent bestraffen."

Supporterscollectief Nederland ziet dan ook niets in de verboden door burgemeesters, die steeds vaker uitfans weren. "Dit is symptoombestrijding en draagt niet bij aan een oplossing. Dit incident heeft daar verder ook niets mee te maken, want er waren geen Ajax-fans aanwezig in De Kuip. Maar voor de beeldvorming over het voetbal helpt dit natuurlijk niet mee. Elk incident is er een te veel, maar we zien ook dat de dader meteen is opgepakt. Dat laat maar weer zien dat de pakkans in het stadion heel hoog is en je daders individueel kunt bestraffen."

Keuning komt regelmatig bij wedstrijden in Engeland en Duitsland waar over het algemeen supporters van beide teams de wedstrijden bezoeken zonder zware maatregelen als verplichte buscombi's, hekken en netten. "We moeten eraan werken om de aanwezigheid van beide supportersgroepen te normaliseren in plaats van het te verbieden. Verboden zorgen voor polarisatie en meer verwijdering, terwijl de verhoudingen juist normaler moeten worden. Maar dat vraagt wel een andere normstelling. Mensen moeten corrigerend zijn naar elkaar en clubs en supporters moeten zich uitspreken hoe ze willen dat mensen zich gedragen. Dit gebeurt ook al, maar kennelijk moeten we het vaker en duidelijker zeggen."

"Het overgrote deel van het publiek is weldenkend", weerlegt Keuning een beeld dat al snel opdoemt voor wie alleen de ophef rond het incident in De Kuip ziet. "Al zien we ook wel dat sinds corona de maatschappij en dus ook de sfeer op de voetbaltribunes verhard is. Clubs en overheid moeten daarop inspelen. En stadionverboden moeten ook echt gehandhaafd worden, al is ons beeld dat dat over het algemeen ook goed gebeurt. Ik geloof niet dat de situatie erger is dan pakweg tien jaar geleden. Het is nu ook door de media veel zichtbaarder, waardoor er al snel over een trend wordt gesproken."

Meer uit Voetbal

Vrouwen-Bundesliga vanaf 2027 onafhankelijk van mannencompetitie

FRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.

3 uur geleden
AS Monaco na late zege op Lens bovenaan in Frankrijk

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.

15 uur geleden
Bayern München haalt uit tegen Union Berlin, Saibari scoort

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.

15 uur geleden
Koploper Heracles Almelo lijdt bij Almere City eerste nederlaag

ALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.

16 uur geleden
FC Groningen boekt tegen PEC Zwolle eerste zege na een maand

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.

16 uur geleden
Weghorst zag al aankomen dat Xavi hem buiten selectie zou laten

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.

18 uur geleden
Nieuwe Franse bondscoach Zidane selecteert vijf debutanten

PARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.

19 uur geleden