Supporterscollectief: meeleven met voetbalduel hoort erbij
UTRECHT (ANP) - Meeleven bij een voetbalwedstrijd hoort erbij. Dat zegt Matthijs Keuning, voorzitter van de overkoepelende organisatie van alle supportersverenigingen van de betaaldvoetbalclubs in Nederland. Hij noemt een verbod op juichen en schreeuwen onwenselijk en onhaalbaar.
Premier Mark Rutte bekeek afgelopen weekeinde vol afgrijzen de beelden van fanatiek meelevende voetbalsupporters op televisie. Hij was maandag zichtbaar geïrriteerd toen hem naar het gedrag van sommige fans werd gevraagd. "Heel dom, hiermee houden we het virus niet onder controle", mopperde hij. "Vandaag lopen de aantallen ook weer op. Je moet gewoon je bek houden als je daar zit, die wedstrijd kijken en niet schreeuwen", zei Rutte. "Ja, dat is te doen."
Keuning is blij dat supporters weer selectief welkom zijn in het profvoetbal. "Maar meeleven bij een wedstrijd hoort erbij", stelt hij. "We hebben al eerder gezegd dat een verbod op juichen en schreeuwen onhaalbaar en onwenselijk is. We zijn daar niet de enige in, ook sommige burgemeesters hebben dat gezegd."
"De regel is nu dat hard zingen of schreeuwen in groepsverband niet is toegestaan", vervolgt Keuning. "Dat ging bij tientallen wedstrijden die we hebben gehad in de eredivisie en eerste divisie heel goed. Even juichen bij een goal kan dus gewoon. Met verder veel minder bezoekers dan normaal, 1,5 meter afstand, ontsmettingsmogelijkheden en nog veel meer maatregelen die van het stadion een veilige omgeving maken. We hopen dat we snel meer kennis vergaren over het risico van verspreiding van het coronavirus in stadions en dat we vervolgens verder kunnen bouwen aan meer supporters en meer sfeer bij het voetbal."
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
11 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
13 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 dag geleden