Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporterscollectief: meeleven met voetbalduel hoort erbij

Supporterscollectief: meeleven met voetbalduel hoort erbij

UTRECHT (ANP) - Meeleven bij een voetbalwedstrijd hoort erbij. Dat zegt Matthijs Keuning, voorzitter van de overkoepelende organisatie van alle supportersverenigingen van de betaaldvoetbalclubs in Nederland. Hij noemt een verbod op juichen en schreeuwen onwenselijk en onhaalbaar.

Premier Mark Rutte bekeek afgelopen weekeinde vol afgrijzen de beelden van fanatiek meelevende voetbalsupporters op televisie. Hij was maandag zichtbaar geïrriteerd toen hem naar het gedrag van sommige fans werd gevraagd. "Heel dom, hiermee houden we het virus niet onder controle", mopperde hij. "Vandaag lopen de aantallen ook weer op. Je moet gewoon je bek houden als je daar zit, die wedstrijd kijken en niet schreeuwen", zei Rutte. "Ja, dat is te doen."

Keuning is blij dat supporters weer selectief welkom zijn in het profvoetbal. "Maar meeleven bij een wedstrijd hoort erbij", stelt hij. "We hebben al eerder gezegd dat een verbod op juichen en schreeuwen onhaalbaar en onwenselijk is. We zijn daar niet de enige in, ook sommige burgemeesters hebben dat gezegd."

"De regel is nu dat hard zingen of schreeuwen in groepsverband niet is toegestaan", vervolgt Keuning. "Dat ging bij tientallen wedstrijden die we hebben gehad in de eredivisie en eerste divisie heel goed. Even juichen bij een goal kan dus gewoon. Met verder veel minder bezoekers dan normaal, 1,5 meter afstand, ontsmettingsmogelijkheden en nog veel meer maatregelen die van het stadion een veilige omgeving maken. We hopen dat we snel meer kennis vergaren over het risico van verspreiding van het coronavirus in stadions en dat we vervolgens verder kunnen bouwen aan meer supporters en meer sfeer bij het voetbal."

Meer uit Voetbal

Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

1 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

2 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

19 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

21 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

22 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

23 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

23 uur geleden