Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporterscollectief: meeleven met voetbalduel hoort erbij

Supporterscollectief: meeleven met voetbalduel hoort erbij

UTRECHT (ANP) - Meeleven bij een voetbalwedstrijd hoort erbij. Dat zegt Matthijs Keuning, voorzitter van de overkoepelende organisatie van alle supportersverenigingen van de betaaldvoetbalclubs in Nederland. Hij noemt een verbod op juichen en schreeuwen onwenselijk en onhaalbaar.

Premier Mark Rutte bekeek afgelopen weekeinde vol afgrijzen de beelden van fanatiek meelevende voetbalsupporters op televisie. Hij was maandag zichtbaar geïrriteerd toen hem naar het gedrag van sommige fans werd gevraagd. "Heel dom, hiermee houden we het virus niet onder controle", mopperde hij. "Vandaag lopen de aantallen ook weer op. Je moet gewoon je bek houden als je daar zit, die wedstrijd kijken en niet schreeuwen", zei Rutte. "Ja, dat is te doen."

Keuning is blij dat supporters weer selectief welkom zijn in het profvoetbal. "Maar meeleven bij een wedstrijd hoort erbij", stelt hij. "We hebben al eerder gezegd dat een verbod op juichen en schreeuwen onhaalbaar en onwenselijk is. We zijn daar niet de enige in, ook sommige burgemeesters hebben dat gezegd."

"De regel is nu dat hard zingen of schreeuwen in groepsverband niet is toegestaan", vervolgt Keuning. "Dat ging bij tientallen wedstrijden die we hebben gehad in de eredivisie en eerste divisie heel goed. Even juichen bij een goal kan dus gewoon. Met verder veel minder bezoekers dan normaal, 1,5 meter afstand, ontsmettingsmogelijkheden en nog veel meer maatregelen die van het stadion een veilige omgeving maken. We hopen dat we snel meer kennis vergaren over het risico van verspreiding van het coronavirus in stadions en dat we vervolgens verder kunnen bouwen aan meer supporters en meer sfeer bij het voetbal."

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

6 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

6 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

7 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

9 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

10 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

11 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

13 uur geleden