Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporterscollectief: fans thuislaten is geen oplossing

Supporterscollectief: fans thuislaten is geen oplossing

UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is niet blij met het besluit van de gemeente Nijmegen om fans van AZ bij de wedstrijd zondag tegen NEC Nijmegen te weren. Volgens het collectief is dit niet de juiste oplossing.

"Je straft op deze manier de verkeerde mensen en je lost er niks mee op. De wedstrijd tussen NEC en AZ is een heel ander soort wedstrijd dan het duel van donderdag. Een hele grote groep heeft niks te maken met wat er daar is gebeurd. Deze fans willen AZ gewoon steunen tijdens een competitiewedstrijd en dat kan nu niet", aldus Matthijs Keuning, voorzitter van de verenigde supportersclubs.

Bij de wedstrijd van AZ donderdag in de halve finales van de Conference League tegen West Ham United bestormden na afloop aanhangers van de thuisclub de hoofdtribune waar de Engelse supporters zaten. "We hebben al eerder gezegd dat we niets zien in collectief straffen. Een dadergerichte aanpak is de enige oplossing. Er zijn door de camera's in het stadion ook middelen om mensen snel aan te kunnen houden."

De supportersvereniging van NEC noemt het ook een verkeerde beslissing. "Deze maatregel heeft een sneeuwbaleffect op het vrij bezoeken van wedstrijden en creëert een situatie waarbij ook goedwillende fans zich zullen gaan afkeren tegen hun eigen club en autoriteiten", aldus de vereniging in de verklaring.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

8 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

8 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

8 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

9 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

11 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

12 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

12 uur geleden