Supporterscollectief: fans thuislaten is geen oplossing
UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is niet blij met het besluit van de gemeente Nijmegen om fans van AZ bij de wedstrijd zondag tegen NEC Nijmegen te weren. Volgens het collectief is dit niet de juiste oplossing.
"Je straft op deze manier de verkeerde mensen en je lost er niks mee op. De wedstrijd tussen NEC en AZ is een heel ander soort wedstrijd dan het duel van donderdag. Een hele grote groep heeft niks te maken met wat er daar is gebeurd. Deze fans willen AZ gewoon steunen tijdens een competitiewedstrijd en dat kan nu niet", aldus Matthijs Keuning, voorzitter van de verenigde supportersclubs.
Bij de wedstrijd van AZ donderdag in de halve finales van de Conference League tegen West Ham United bestormden na afloop aanhangers van de thuisclub de hoofdtribune waar de Engelse supporters zaten. "We hebben al eerder gezegd dat we niets zien in collectief straffen. Een dadergerichte aanpak is de enige oplossing. Er zijn door de camera's in het stadion ook middelen om mensen snel aan te kunnen houden."
De supportersvereniging van NEC noemt het ook een verkeerde beslissing. "Deze maatregel heeft een sneeuwbaleffect op het vrij bezoeken van wedstrijden en creëert een situatie waarbij ook goedwillende fans zich zullen gaan afkeren tegen hun eigen club en autoriteiten", aldus de vereniging in de verklaring.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
18 minuten geledenVOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
23 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
1 dag geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
1 dag geleden