Supportersclubs uit heel Europa tegen Super League
DEN HAAG (ANP) - Tientallen supportersverenigingen uit heel Europa hebben zich in een gezamenlijke verklaring fel uitgesproken tegen de vorming van een Super League. Een aantal Europese topclubs zou werken aan zo'n exclusieve competitie.
"We zijn allemaal verenigd in ons verzet tegen de oprichting van een Europese Super League, een impopulair, onwettig en gevaarlijk plan in de ogen van de overgrote meerderheid van de fans", luidt het statement dat is ondertekend door nationale overkoepelende supportersclubs en een groot aantal supportersverenigingen van voetbalclubs uit tal van Europese landen.
Ook het Supporterscollectief Nederland en supportersclubs van Ajax, AZ, Feyenoord, PSV, Vitesse, Heracles Almelo, FC Utrecht en Willem II verzetten zich tegen de Super League, alsmede ook fangroepen van Europese topclubs die zich met de oprichting van de 'supercompetitie' zouden bezighouden.
Verklaring
Volgens de verenigde fans ondermijnt een Super League het Europese sportmodel, dat is gebaseerd op gemeenschappelijke principes als sportiviteit, promotie, degradatie, kwalificatie voor Europese bekertoernooien en financiële solidariteit. "Het vernietigt tegelijkertijd de economische grondslagen van het Europese voetbal, waardoor nog meer rijkdom en macht in de handen van een tiental eliteclubs zou komen te liggen. Het rekent af met de magie van de beker, grijpt de droom weg om je club in Europa te zien spelen en druist in tegen de geest van het spel."
Supportersclubs van grote clubs uit de Engelse, Franse, Spaanse en Duitse competities hebben de verklaring tegen de Super League ondertekend. Zoals die van Liverpool, Manchester City, Manchester United, Paris Saint-Germain, Bayern München, Borussia Dortmund, Real Madrid en FC Barcelona. Opvallend is de afwezigheid van Italiaanse clubs. Naar verluidt is Juventus een van de initiatiefnemers van de Super League.
De wereldvoetbalbond FIFA en de zes continentale federaties hebben al gedreigd met sancties tegen clubs en spelers die mogelijk gaan meedoen aan die Super League. Zij mogen dan niet meer uitkomen in competities die worden georganiseerd door de FIFA en de continentale bonden, waaronder de UEFA.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink is over het algemeen tevreden met het spel van zijn sterk gewijzigde formatie in het gewonnen oefenduel met Portugal (1-2). Onder anderen Romée Leuchter en Ella Peddemors, die voor het eerst in de basis stond bij de voetbalsters van Oranje, maakten een goede indruk op hem.
1 uur geledenKAISERSLAUTERN (ANP) - Het eerste finaleduel van de Nations League tussen de voetbalsters van Duitsland en Spanje is in 0-0 geëindigd. Voor zo'n 40.000 fans in Kaiserslautern was de thuisploeg gevaarlijker, maar hield de titelverdediger en wereldkampioen stand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie van de Keuken Kampioen Divisie verstevigd. De club won de uitwedstrijd tegen VVV-Venlo (0-3) en zag het als tweede geklasseerde SC Cambuur punten verspelen tegen Helmond Sport (0-0).
2 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
8 uur geleden