Supportersclubs uit heel Europa tegen Super League
DEN HAAG (ANP) - Tientallen supportersverenigingen uit heel Europa hebben zich in een gezamenlijke verklaring fel uitgesproken tegen de vorming van een Super League. Een aantal Europese topclubs zou werken aan zo'n exclusieve competitie.
"We zijn allemaal verenigd in ons verzet tegen de oprichting van een Europese Super League, een impopulair, onwettig en gevaarlijk plan in de ogen van de overgrote meerderheid van de fans", luidt het statement dat is ondertekend door nationale overkoepelende supportersclubs en een groot aantal supportersverenigingen van voetbalclubs uit tal van Europese landen.
Ook het Supporterscollectief Nederland en supportersclubs van Ajax, AZ, Feyenoord, PSV, Vitesse, Heracles Almelo, FC Utrecht en Willem II verzetten zich tegen de Super League, alsmede ook fangroepen van Europese topclubs die zich met de oprichting van de 'supercompetitie' zouden bezighouden.
Verklaring
Volgens de verenigde fans ondermijnt een Super League het Europese sportmodel, dat is gebaseerd op gemeenschappelijke principes als sportiviteit, promotie, degradatie, kwalificatie voor Europese bekertoernooien en financiële solidariteit. "Het vernietigt tegelijkertijd de economische grondslagen van het Europese voetbal, waardoor nog meer rijkdom en macht in de handen van een tiental eliteclubs zou komen te liggen. Het rekent af met de magie van de beker, grijpt de droom weg om je club in Europa te zien spelen en druist in tegen de geest van het spel."
Supportersclubs van grote clubs uit de Engelse, Franse, Spaanse en Duitse competities hebben de verklaring tegen de Super League ondertekend. Zoals die van Liverpool, Manchester City, Manchester United, Paris Saint-Germain, Bayern München, Borussia Dortmund, Real Madrid en FC Barcelona. Opvallend is de afwezigheid van Italiaanse clubs. Naar verluidt is Juventus een van de initiatiefnemers van de Super League.
De wereldvoetbalbond FIFA en de zes continentale federaties hebben al gedreigd met sancties tegen clubs en spelers die mogelijk gaan meedoen aan die Super League. Zij mogen dan niet meer uitkomen in competities die worden georganiseerd door de FIFA en de continentale bonden, waaronder de UEFA.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
11 uur geleden