Supportersclubs uit heel Europa tegen Super League
DEN HAAG (ANP) - Tientallen supportersverenigingen uit heel Europa hebben zich in een gezamenlijke verklaring fel uitgesproken tegen de vorming van een Super League. Een aantal Europese topclubs zou werken aan zo'n exclusieve competitie.
"We zijn allemaal verenigd in ons verzet tegen de oprichting van een Europese Super League, een impopulair, onwettig en gevaarlijk plan in de ogen van de overgrote meerderheid van de fans", luidt het statement dat is ondertekend door nationale overkoepelende supportersclubs en een groot aantal supportersverenigingen van voetbalclubs uit tal van Europese landen.
Ook het Supporterscollectief Nederland en supportersclubs van Ajax, AZ, Feyenoord, PSV, Vitesse, Heracles Almelo, FC Utrecht en Willem II verzetten zich tegen de Super League, alsmede ook fangroepen van Europese topclubs die zich met de oprichting van de 'supercompetitie' zouden bezighouden.
Verklaring
Volgens de verenigde fans ondermijnt een Super League het Europese sportmodel, dat is gebaseerd op gemeenschappelijke principes als sportiviteit, promotie, degradatie, kwalificatie voor Europese bekertoernooien en financiële solidariteit. "Het vernietigt tegelijkertijd de economische grondslagen van het Europese voetbal, waardoor nog meer rijkdom en macht in de handen van een tiental eliteclubs zou komen te liggen. Het rekent af met de magie van de beker, grijpt de droom weg om je club in Europa te zien spelen en druist in tegen de geest van het spel."
Supportersclubs van grote clubs uit de Engelse, Franse, Spaanse en Duitse competities hebben de verklaring tegen de Super League ondertekend. Zoals die van Liverpool, Manchester City, Manchester United, Paris Saint-Germain, Bayern München, Borussia Dortmund, Real Madrid en FC Barcelona. Opvallend is de afwezigheid van Italiaanse clubs. Naar verluidt is Juventus een van de initiatiefnemers van de Super League.
De wereldvoetbalbond FIFA en de zes continentale federaties hebben al gedreigd met sancties tegen clubs en spelers die mogelijk gaan meedoen aan die Super League. Zij mogen dan niet meer uitkomen in competities die worden georganiseerd door de FIFA en de continentale bonden, waaronder de UEFA.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
7 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
9 uur geleden