Supportersclubs komen in opstand tegen Spaans verbod op Ajax-fans
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse, Europese en Spaanse supportersclubs komen samen in opstand tegen het besluit van Real Sociedad om later deze maand supporters van Ajax te weren voor het onderlinge duel uit de Europa League. Twee supportersverenigingen van Ajax zelf, Supporterscollectief Nederland, het Spaanse FASFE en Football Supporters Europe eisen dat "Real Sociedad de kaarten voor het uitvak zonder verder uitstel aan Ajax verstrekt".
"Als de club dat niet doet, verwachten we dat de UEFA optreedt en ervoor zorgt dat Real Sociedad de UEFA-regels naleeft en de aanwezigheid van uitsupporters respecteert. Als een club die weigert kaarten aan uitsupporters te geven niet adequaat wordt bestraft, dan geeft dit een verkeerd voorbeeld met grote gevolgen voor de toekomst van uitsupporters", schrijven de verenigingen in een gezamenlijk statement.
Volgens de supportersclubs moet een thuisclub bij een Europees duel volgens de regels van de UEFA 5 procent van de kaarten aan uitfans beschikbaar stellen. "Als Ajax geen kaarten krijgt, heeft dit grote gevolgen voor duizenden Ajax-supporters. Zij hebben al vrij genomen van hun werk, vluchten geboekt en betaald voor hun verblijf voor de wedstrijd op 28 november." Eerder stapte Ajax zelf al naar de UEFA.
Sociedad kwam eind vorige maand met het verbod op uitfans voor het duel op 28 november. Aanleiding waren volgens de Spaanse club eerdere ongeregeldheden, die niets met fans van Ajax of uit Nederland te maken hadden.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
13 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
22 uur geleden