Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supportersclubs komen in opstand tegen Spaans verbod op Ajax-fans

Supportersclubs komen in opstand tegen Spaans verbod op Ajax-fans

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse, Europese en Spaanse supportersclubs komen samen in opstand tegen het besluit van Real Sociedad om later deze maand supporters van Ajax te weren voor het onderlinge duel uit de Europa League. Twee supportersverenigingen van Ajax zelf, Supporterscollectief Nederland, het Spaanse FASFE en Football Supporters Europe eisen dat "Real Sociedad de kaarten voor het uitvak zonder verder uitstel aan Ajax verstrekt".

"Als de club dat niet doet, verwachten we dat de UEFA optreedt en ervoor zorgt dat Real Sociedad de UEFA-regels naleeft en de aanwezigheid van uitsupporters respecteert. Als een club die weigert kaarten aan uitsupporters te geven niet adequaat wordt bestraft, dan geeft dit een verkeerd voorbeeld met grote gevolgen voor de toekomst van uitsupporters", schrijven de verenigingen in een gezamenlijk statement.

Volgens de supportersclubs moet een thuisclub bij een Europees duel volgens de regels van de UEFA 5 procent van de kaarten aan uitfans beschikbaar stellen. "Als Ajax geen kaarten krijgt, heeft dit grote gevolgen voor duizenden Ajax-supporters. Zij hebben al vrij genomen van hun werk, vluchten geboekt en betaald voor hun verblijf voor de wedstrijd op 28 november." Eerder stapte Ajax zelf al naar de UEFA.

Sociedad kwam eind vorige maand met het verbod op uitfans voor het duel op 28 november. Aanleiding waren volgens de Spaanse club eerdere ongeregeldheden, die niets met fans van Ajax of uit Nederland te maken hadden.

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

5 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

7 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

7 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

9 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

11 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

12 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

12 uur geleden