Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supportersclubs komen in opstand tegen Spaans verbod op Ajax-fans

Supportersclubs komen in opstand tegen Spaans verbod op Ajax-fans

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse, Europese en Spaanse supportersclubs komen samen in opstand tegen het besluit van Real Sociedad om later deze maand supporters van Ajax te weren voor het onderlinge duel uit de Europa League. Twee supportersverenigingen van Ajax zelf, Supporterscollectief Nederland, het Spaanse FASFE en Football Supporters Europe eisen dat "Real Sociedad de kaarten voor het uitvak zonder verder uitstel aan Ajax verstrekt".

"Als de club dat niet doet, verwachten we dat de UEFA optreedt en ervoor zorgt dat Real Sociedad de UEFA-regels naleeft en de aanwezigheid van uitsupporters respecteert. Als een club die weigert kaarten aan uitsupporters te geven niet adequaat wordt bestraft, dan geeft dit een verkeerd voorbeeld met grote gevolgen voor de toekomst van uitsupporters", schrijven de verenigingen in een gezamenlijk statement.

Volgens de supportersclubs moet een thuisclub bij een Europees duel volgens de regels van de UEFA 5 procent van de kaarten aan uitfans beschikbaar stellen. "Als Ajax geen kaarten krijgt, heeft dit grote gevolgen voor duizenden Ajax-supporters. Zij hebben al vrij genomen van hun werk, vluchten geboekt en betaald voor hun verblijf voor de wedstrijd op 28 november." Eerder stapte Ajax zelf al naar de UEFA.

Sociedad kwam eind vorige maand met het verbod op uitfans voor het duel op 28 november. Aanleiding waren volgens de Spaanse club eerdere ongeregeldheden, die niets met fans van Ajax of uit Nederland te maken hadden.

Meer uit Voetbal

Verstappen evenaart Vettel met 44 polepositions bij Red Bull

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.

34 minuten geleden
Miedema maakt op EK tegen Wales honderdste treffer voor Oranje

LUZERN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met de openingstreffer in het EK-duel met Wales in Luzern (rust: 1-0) haar honderdste interlanddoelpunt gemaakt. De 28-jarige spits is daarmee de zesde Europese voetbalster die deze grens heeft bereikt. Miedema is al sinds 2019 topscorer aller tijden van Oranje.

56 minuten geleden
Nieuweling Steijn scoort in eerste oefenduel voor Feyenoord

LEEUWARDEN (ANP) - Sem Steijn heeft in zijn eerste wedstrijd als speler van Feyenoord direct gescoord. De topscorer van de Eredivisie van vorig seizoen deed dat bij SC Cambuur, tijdens de officiële opening van het nieuwe stadion van de club uit Leeuwarden. Feyenoord won ruim: 1-4.

1 uur geleden
Voetbalsters met Miedema, Pelova en Roord voorin tegen Wales

LUZERN (ANP) - De Oranjevrouwen beginnen met Vivianne Miedema, Victoria Pelova en Jill Roord in de aanval om 18.00 uur aan de eerste EK-wedstrijd tegen Wales. Lineth Beerensteyn is zoals verwacht nog niet fit genoeg voor een basisplaats, Miedema blijkt wel in staat om te starten en is aanvoerster in het Zwitserse Luzern. De topscorer aller tijden van Oranje maakte vorige week haar rentree na een afwezigheid sinds begin april.

3 uur geleden
Enkele duizenden Oranjefans in stoet naar stadion voor EK-start

LUZERN (ANP) - Enkele duizenden Oranjefans zijn vanuit het centrum van Luzern in een mars vertrokken naar het Allmend-stadion, waar de voetbalsters om 18.00 uur beginnen aan hun eerste EK-wedstrijd. De supportersbus van Oranje reed voorop met daarachter de Nederlandse fans. De Wales-bus volgde, met een grote groep in het rood geklede fans.

3 uur geleden
Duitsland is aanvoerster Gwinn rest van het EK kwijt

ZÜRICH (ANP/DPA) - De Duitse voetbalsters kunnen bij het Europees kampioenschap in Zwitserland niet meer beschikken over Giulia Gwinn. De aanvoerster liep vrijdag in de met 2-0 gewonnen groepswedstrijd tegen Polen een knieblessure op en kan voorlopig niet voetballen, meldt de Duitse voetbalbond.

3 uur geleden
Doelman Olij bij debuut PSV snel naar de kant met blessure

EINDHOVEN (ANP) - Het officieuze debuut van Nick Olij bij PSV heeft niet lang geduurd. De doelman ging in de eerste oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen, tegen de Belgische kampioen Union St. Gillis, na een kleine tien minuten geblesseerd naar de kant. Niek Schiks verving hem.

4 uur geleden