
Supporters Vitesse waarschuwen voor gevolgen als club verdwijnt
ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse legt zich niet neer bij het verdwijnen van de club en waarschuwt voor de maatschappelijke gevolgen als de licentie niet wordt teruggegeven. "Vitesse is meer dan een registratie van de KNVB. Het is een gevoel, een cultuur, een geschiedenis. En een toekomst waar we samen voor blijven vechten", schrijft de supportersvereniging in een verklaring.
De supporters stellen dat Vitesse meer is dan een voetbalclub. Ze verwijzen naar maatschappelijke projecten, de jeugdopleiding, het netwerk van de businessclub en de toekomst van personeelsleden en vrijwilligers. "Als supporters krijgen wij de grootst mogelijke straf voor onze kiezen. De doodsteek van onze club. Dat is onverteerbaar", schrijven de supporters.
De supportersvereniging blijft ondanks het verlies van de proflicentie strijdbaar. De voetbalclub maakt donderdag een gang naar de rechter. "De licentie is weg, maar Vitesse bestaat nog zolang wij dat laten zien", aldus de supportersvereniging.
Het bestuur van de supportersvereniging roept de fans van Vitesse op over de club te blijven praten, de vlag uit te hangen en het shirt te dragen. "Het ziet er donker uit. Maar onze taak als supporters stopt niet. Die begint juist nu. Met geelzwarte strijdlust. Vitesse moet blijven bestaan. Niet alleen als naam. Maar als een club met een eigen identiteit."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Ricky van Wolfswinkel heeft te doen met zijn oude club Vitesse. De aanvaller van FC Twente noemt de huidige situatie van de Arnhemse voetbalclub "pijnlijk". "Het is pijnlijk om te zien dat het niet goed gaat. Het is heel erg zonde. Arnhem heeft gewoon een club nodig", aldus Van Wolfswinkel tegen ESPN na afloop van het door FC Twente verloren oefenduel met Udinese (0-1) in Enschede.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een oefenwedstrijd tegen VfL Wolfsburg met 4-0 gewonnen. In De Kuip stond de ploeg van coach Robin van Persie met 1-0 voor bij rust. Het oefenduel werd zo'n tien minuten voor tijd gestaakt vanwege een medisch ongeval op de tribune en werd vervolgens niet uitgespeeld.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Jasper Schendelaar kan voorlopig niet het doel van PEC Zwolle verdedigen. De keeper heeft volgens zijn club een knieblessure opgelopen. PEC Zwolle meldt niet hoe lang hij is uitgeschakeld.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - David Møller Wolfe verlaat AZ voor Wolverhampton Wanderers. De 23-jarige linksback en zijn club uit Alkmaar hebben een akkoord bereikt met de nummer 16 van afgelopen seizoen in de Premier League. Volgens verschillende media ontvangt AZ 12 miljoen euro voor de Noor.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Trainer Javier Mascherano hoopt dat Lionel Messi zijn contract bij Inter Miami gaat verlengen. "Ik ken de geruchten, maar het is aan hem en onze club", zei hij op een persconferentie. "Natuurlijk hopen we dat hij blijft."
12 uur geledenSEOUL (ANP) - Son Heung-min wil na tien jaar vertrekken bij Tottenham Hotspur. "Ik heb besloten dat ik deze club ga verlaten", zei de aanvaller op een persconferentie in Seoul, waar de club uit Londen op trainingskamp is.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen stadion een oefenduel met Bayer Leverkusen verloren. De ploeg van trainer Erik ten Hag zegevierde met 2-1.
1 dag geleden