Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporters Vitesse blijven ook na hoogste puntenstraf strijdbaar

Supporters Vitesse blijven ook na hoogste puntenstraf strijdbaar

ARNHEM (ANP) - De hoogste puntenaftrek ooit in het betaald voetbal is hard aangekomen bij de aanhang van Vitesse, maar ook na dit "gekmakende" nieuws blijven de supporters de geplaagde club steunen. "Ik merk gewoon strijdbaarheid. Wij gaan de club niet in de steek laten", zegt voorzitter Susanne Wichhart van de supportersvereniging.

"We wisten dat er een nieuwe straf zou komen, want de club heeft deadlines gemist voor het aanbrengen van financiële gegevens. Maar 21 punten aftrek is wel schrikken", zegt Wichhart.

Een groot deel van de nieuwe straf is veroorzaakt door verboden afspraken die de beoogde en inmiddels afgehaakte eigenaar Guus Franke en grootste schuldeiser Coley Parry hadden gemaakt. "Ik heb de brief daarover niet gelezen, dus moet dat voor nu maar even aannemen. Het lullige voor Vitesse is dat de club hier ook niets van wist, maar er wel op wordt afgerekend en dat is frustrerend. Het gaat om grote belangen en het zijn zakenmannen, maar het gevoel is wel dat er een spel wordt gespeeld achter de rug van de club om."

Door de puntenaftrek komt de club, die eerder dit seizoen al 6 punten in mindering kreeg, nog vaster op de laatste plaats van de Keuken Kampioen Divisie te staan. Vitesse degradeerde afgelopen seizoen naar de KKD. De ploeg staat nu op -15 punten. "Voor de superjonge spelersgroep is dit natuurlijk een keiharde tik. Die jongens kunnen er ook niets aan doen", zegt Wichhart, die zegt dat de supportersvereniging ondanks alles achter de club blijft staan. "De club leeft en dat bewijzen de fans iedere keer weer. Alle thuiswedstrijden zijn uitverkocht en ook voor de uitwedstrijden is elke keer weer volop animo. Het is belangrijk dat we laten zien dat de club leeft, Niet alleen naar de spelers toe, maar ook naar een eventuele kandidaat die de club wil overnemen."

Meer uit Voetbal

Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

1 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

1 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

3 uur geleden
Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

4 uur geleden
De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

5 uur geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

5 uur geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

5 uur geleden