Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporters Vitesse blijven ook na hoogste puntenstraf strijdbaar

Supporters Vitesse blijven ook na hoogste puntenstraf strijdbaar

ARNHEM (ANP) - De hoogste puntenaftrek ooit in het betaald voetbal is hard aangekomen bij de aanhang van Vitesse, maar ook na dit "gekmakende" nieuws blijven de supporters de geplaagde club steunen. "Ik merk gewoon strijdbaarheid. Wij gaan de club niet in de steek laten", zegt voorzitter Susanne Wichhart van de supportersvereniging.

"We wisten dat er een nieuwe straf zou komen, want de club heeft deadlines gemist voor het aanbrengen van financiële gegevens. Maar 21 punten aftrek is wel schrikken", zegt Wichhart.

Een groot deel van de nieuwe straf is veroorzaakt door verboden afspraken die de beoogde en inmiddels afgehaakte eigenaar Guus Franke en grootste schuldeiser Coley Parry hadden gemaakt. "Ik heb de brief daarover niet gelezen, dus moet dat voor nu maar even aannemen. Het lullige voor Vitesse is dat de club hier ook niets van wist, maar er wel op wordt afgerekend en dat is frustrerend. Het gaat om grote belangen en het zijn zakenmannen, maar het gevoel is wel dat er een spel wordt gespeeld achter de rug van de club om."

Door de puntenaftrek komt de club, die eerder dit seizoen al 6 punten in mindering kreeg, nog vaster op de laatste plaats van de Keuken Kampioen Divisie te staan. Vitesse degradeerde afgelopen seizoen naar de KKD. De ploeg staat nu op -15 punten. "Voor de superjonge spelersgroep is dit natuurlijk een keiharde tik. Die jongens kunnen er ook niets aan doen", zegt Wichhart, die zegt dat de supportersvereniging ondanks alles achter de club blijft staan. "De club leeft en dat bewijzen de fans iedere keer weer. Alle thuiswedstrijden zijn uitverkocht en ook voor de uitwedstrijden is elke keer weer volop animo. Het is belangrijk dat we laten zien dat de club leeft, Niet alleen naar de spelers toe, maar ook naar een eventuele kandidaat die de club wil overnemen."

Meer uit Voetbal

Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

9 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

10 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

11 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

12 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

12 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

12 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

13 uur geleden