Supporters Vitesse blijven ook na hoogste puntenstraf strijdbaar
ARNHEM (ANP) - De hoogste puntenaftrek ooit in het betaald voetbal is hard aangekomen bij de aanhang van Vitesse, maar ook na dit "gekmakende" nieuws blijven de supporters de geplaagde club steunen. "Ik merk gewoon strijdbaarheid. Wij gaan de club niet in de steek laten", zegt voorzitter Susanne Wichhart van de supportersvereniging.
"We wisten dat er een nieuwe straf zou komen, want de club heeft deadlines gemist voor het aanbrengen van financiƫle gegevens. Maar 21 punten aftrek is wel schrikken", zegt Wichhart.
Een groot deel van de nieuwe straf is veroorzaakt door verboden afspraken die de beoogde en inmiddels afgehaakte eigenaar Guus Franke en grootste schuldeiser Coley Parry hadden gemaakt. "Ik heb de brief daarover niet gelezen, dus moet dat voor nu maar even aannemen. Het lullige voor Vitesse is dat de club hier ook niets van wist, maar er wel op wordt afgerekend en dat is frustrerend. Het gaat om grote belangen en het zijn zakenmannen, maar het gevoel is wel dat er een spel wordt gespeeld achter de rug van de club om."
Door de puntenaftrek komt de club, die eerder dit seizoen al 6 punten in mindering kreeg, nog vaster op de laatste plaats van de Keuken Kampioen Divisie te staan. Vitesse degradeerde afgelopen seizoen naar de KKD. De ploeg staat nu op -15 punten. "Voor de superjonge spelersgroep is dit natuurlijk een keiharde tik. Die jongens kunnen er ook niets aan doen", zegt Wichhart, die zegt dat de supportersvereniging ondanks alles achter de club blijft staan. "De club leeft en dat bewijzen de fans iedere keer weer. Alle thuiswedstrijden zijn uitverkocht en ook voor de uitwedstrijden is elke keer weer volop animo. Het is belangrijk dat we laten zien dat de club leeft, Niet alleen naar de spelers toe, maar ook naar een eventuele kandidaat die de club wil overnemen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
4 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in Belgiƫ voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
4 uur geleden