Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporters Vitesse blijven ook na hoogste puntenstraf strijdbaar

Supporters Vitesse blijven ook na hoogste puntenstraf strijdbaar

ARNHEM (ANP) - De hoogste puntenaftrek ooit in het betaald voetbal is hard aangekomen bij de aanhang van Vitesse, maar ook na dit "gekmakende" nieuws blijven de supporters de geplaagde club steunen. "Ik merk gewoon strijdbaarheid. Wij gaan de club niet in de steek laten", zegt voorzitter Susanne Wichhart van de supportersvereniging.

"We wisten dat er een nieuwe straf zou komen, want de club heeft deadlines gemist voor het aanbrengen van financiële gegevens. Maar 21 punten aftrek is wel schrikken", zegt Wichhart.

Een groot deel van de nieuwe straf is veroorzaakt door verboden afspraken die de beoogde en inmiddels afgehaakte eigenaar Guus Franke en grootste schuldeiser Coley Parry hadden gemaakt. "Ik heb de brief daarover niet gelezen, dus moet dat voor nu maar even aannemen. Het lullige voor Vitesse is dat de club hier ook niets van wist, maar er wel op wordt afgerekend en dat is frustrerend. Het gaat om grote belangen en het zijn zakenmannen, maar het gevoel is wel dat er een spel wordt gespeeld achter de rug van de club om."

Door de puntenaftrek komt de club, die eerder dit seizoen al 6 punten in mindering kreeg, nog vaster op de laatste plaats van de Keuken Kampioen Divisie te staan. Vitesse degradeerde afgelopen seizoen naar de KKD. De ploeg staat nu op -15 punten. "Voor de superjonge spelersgroep is dit natuurlijk een keiharde tik. Die jongens kunnen er ook niets aan doen", zegt Wichhart, die zegt dat de supportersvereniging ondanks alles achter de club blijft staan. "De club leeft en dat bewijzen de fans iedere keer weer. Alle thuiswedstrijden zijn uitverkocht en ook voor de uitwedstrijden is elke keer weer volop animo. Het is belangrijk dat we laten zien dat de club leeft, Niet alleen naar de spelers toe, maar ook naar een eventuele kandidaat die de club wil overnemen."

Meer uit Voetbal

Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

31 minuten geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

2 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

3 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

5 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

5 uur geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

6 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

6 uur geleden