Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporters Vitesse blijven ook na hoogste puntenstraf strijdbaar

Supporters Vitesse blijven ook na hoogste puntenstraf strijdbaar

ARNHEM (ANP) - De hoogste puntenaftrek ooit in het betaald voetbal is hard aangekomen bij de aanhang van Vitesse, maar ook na dit "gekmakende" nieuws blijven de supporters de geplaagde club steunen. "Ik merk gewoon strijdbaarheid. Wij gaan de club niet in de steek laten", zegt voorzitter Susanne Wichhart van de supportersvereniging.

"We wisten dat er een nieuwe straf zou komen, want de club heeft deadlines gemist voor het aanbrengen van financiële gegevens. Maar 21 punten aftrek is wel schrikken", zegt Wichhart.

Een groot deel van de nieuwe straf is veroorzaakt door verboden afspraken die de beoogde en inmiddels afgehaakte eigenaar Guus Franke en grootste schuldeiser Coley Parry hadden gemaakt. "Ik heb de brief daarover niet gelezen, dus moet dat voor nu maar even aannemen. Het lullige voor Vitesse is dat de club hier ook niets van wist, maar er wel op wordt afgerekend en dat is frustrerend. Het gaat om grote belangen en het zijn zakenmannen, maar het gevoel is wel dat er een spel wordt gespeeld achter de rug van de club om."

Door de puntenaftrek komt de club, die eerder dit seizoen al 6 punten in mindering kreeg, nog vaster op de laatste plaats van de Keuken Kampioen Divisie te staan. Vitesse degradeerde afgelopen seizoen naar de KKD. De ploeg staat nu op -15 punten. "Voor de superjonge spelersgroep is dit natuurlijk een keiharde tik. Die jongens kunnen er ook niets aan doen", zegt Wichhart, die zegt dat de supportersvereniging ondanks alles achter de club blijft staan. "De club leeft en dat bewijzen de fans iedere keer weer. Alle thuiswedstrijden zijn uitverkocht en ook voor de uitwedstrijden is elke keer weer volop animo. Het is belangrijk dat we laten zien dat de club leeft, Niet alleen naar de spelers toe, maar ook naar een eventuele kandidaat die de club wil overnemen."

Meer uit Voetbal

Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

5 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

7 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

10 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

13 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

15 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

16 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

17 uur geleden