Supporters van Vitesse willen feestvieren op Korenmarkt
ARNHEM (ANP) - Supportersgroepen van Vitesse roepen elkaar op zaterdagmiddag naar het uitgaansplein de Korenmarkt in Arnhem te komen om te vieren dat hun club ook een proflicentie voor komend seizoen krijgt. Volgens de leiding van de naar de eerste divisie gedegradeerde vereniging is voldaan aan alle voorwaarden om in bezit te komen van de vereiste vergunning. Het wachten is echter nog op een definitieve bevestiging van de onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB.
Een ANP-fotograaf zag rond 13.45 uur dat het op de Korenmarkt nog relatief rustig is en dat daar zo'n honderd Vitesse-supporters zijn.
De licentiecommissie had Vitesse eerder deze zomer medegedeeld dat ze geen proflicentie voor het komende seizoen zou krijgen. De Arnhemmers, die afgelopen seizoen uit de Eredivisie degradeerden, gingen tegen die beslissing in beroep en kregen vervolgens twee keer uitstel van de KNVB om een sluitende begroting te kunnen indienen.
Wachten op beroepscommissie
De beroepscommissie wilde afgelopen donderdag duidelijkheid geven, maar dat lukte niet omdat er nog steeds vragen waren over de door Vitesse ingediende nieuwe documenten. De club uit Arnhem maakte vrijdagavond bekend dat ze na een akkoord met de Common Group van de voornaamste schuldeiser Coley Parry zo goed als zeker van de ondergang gered is.
Als de beroepscommissie licentiezaken dat zaterdag bevestigt, dan opent Vitesse het nieuwe seizoen in de eerste divisie komende vrijdag met een thuiswedstrijd tegen Telstar. Vitesse, opgericht in 1892, is de op een na oudste profclub van Nederland. Alleen Sparta (1888) bestaat langer. De club won in 2017 de KNVB-beker en degradeerde afgelopen seizoen na 35 jaar uit de Eredivisie, na 18 punten aftrek van de KNVB. De club kwalificeerde zich vanaf 1990 herhaaldelijk voor Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
26 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
27 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.
1 uur geleden