Supporters van Vitesse willen feestvieren op Korenmarkt
ARNHEM (ANP) - Supportersgroepen van Vitesse roepen elkaar op zaterdagmiddag naar het uitgaansplein de Korenmarkt in Arnhem te komen om te vieren dat hun club ook een proflicentie voor komend seizoen krijgt. Volgens de leiding van de naar de eerste divisie gedegradeerde vereniging is voldaan aan alle voorwaarden om in bezit te komen van de vereiste vergunning. Het wachten is echter nog op een definitieve bevestiging van de onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB.
Een ANP-fotograaf zag rond 13.45 uur dat het op de Korenmarkt nog relatief rustig is en dat daar zo'n honderd Vitesse-supporters zijn.
De licentiecommissie had Vitesse eerder deze zomer medegedeeld dat ze geen proflicentie voor het komende seizoen zou krijgen. De Arnhemmers, die afgelopen seizoen uit de Eredivisie degradeerden, gingen tegen die beslissing in beroep en kregen vervolgens twee keer uitstel van de KNVB om een sluitende begroting te kunnen indienen.
Wachten op beroepscommissie
De beroepscommissie wilde afgelopen donderdag duidelijkheid geven, maar dat lukte niet omdat er nog steeds vragen waren over de door Vitesse ingediende nieuwe documenten. De club uit Arnhem maakte vrijdagavond bekend dat ze na een akkoord met de Common Group van de voornaamste schuldeiser Coley Parry zo goed als zeker van de ondergang gered is.
Als de beroepscommissie licentiezaken dat zaterdag bevestigt, dan opent Vitesse het nieuwe seizoen in de eerste divisie komende vrijdag met een thuiswedstrijd tegen Telstar. Vitesse, opgericht in 1892, is de op een na oudste profclub van Nederland. Alleen Sparta (1888) bestaat langer. De club won in 2017 de KNVB-beker en degradeerde afgelopen seizoen na 35 jaar uit de Eredivisie, na 18 punten aftrek van de KNVB. De club kwalificeerde zich vanaf 1990 herhaaldelijk voor Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
21 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
29 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.
35 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.
36 minuten geledenBREDA (ANP) - Youri Regeer begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand opliep in een thuisduel met Sparta Rotterdam. Hij krijgt de voorkeur boven Ko Itakura.
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plek in de Eredivisie steviger in handen gekregen door in De Kuip met 3-1 van FC Groningen te winnen. De ploeg van trainer Robin van Persie heeft met nog drie speelronden te gaan 58 punten. NEC (54 punten), FC Twente (53 punten) en Ajax (51 punten) komen later op zaterdag nog in actie. Groningen blijft voorlopig negende, aan het einde van het seizoen goed voor play-offs voor Europees voetbal.
48 minuten geleden