Supporters van FC Basel niet welkom in Nice bij Europese return
NICE (ANP) - Twee dagen voor de return in de Conference League tegen OGC Nice hebben de supporters van FC Basel te horen gekregen dat ze niet welkom zijn in de Franse stad. De autoriteiten vaardigden dinsdag volgens Franse media een verbod uit. Fans van de Zwitserse voetbalclub mogen zich tussen woensdagochtend 10.00 uur en vrijdagavond 20.00 uur niet in en om Nice vertonen.
Burgemeester Christian Estrosi van Nice riep de Zwitserse fans vorige week al op om thuis te blijven, met het oog op de veiligheid in zijn stad. Vorig jaar ontstonden rellen in Marseille toen FC Basel het daar tegen Olympique Marseille opnam in de Conference League.
Fans van Nice misdroegen zich eerder dit seizoen bij de thuiswedstrijd tegen 1. FC Köln. Voor de aftrap braken in en om het stadion vechtpartijen uit tussen beide supportersgroepen. Het duel begon daardoor een uur later dan gepland.
Italië
In eerste instantie hadden de autoriteiten in Nice bepaald dat de supporters van FC Basel alleen welkom waren als ze per bus zouden komen. Nu mogen ze de stad en dus ook het stadion helemaal niet in. Het eerste duel in Zwitserland eindigde vorige week in 2-2. De Nederlandse scheidsrechter Serdar Gözübüyük heeft donderdag de leiding over de return.
Eerder besloten Italiaanse autoriteiten al dat aanhangers van Feyenoord donderdag niet welkom zijn in het Stadio Olimpico voor de return tegen AS Roma in de kwartfinales van de Europa League. Feyenoord verkocht om die reden ook geen kaarten aan Italiaanse fans voor het eerste duel afgelopen week in De Kuip (1-0).
"Na de recente beslissing van Italiaanse autoriteiten om Feyenoord-fans te verbieden naar Rome te komen, hebben Franse autoriteiten zojuist supporters van FC Basel een verbod opgelegd, twee dagen voor hun wedstrijd in Nice. Dit is een verschrikkelijke week voor het recht en de vrijheid van voetbalfans om door Europa te reizen", schrijft de overkoepelende Europese supportersvereniging op Twitter.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
52 minuten geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
2 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
15 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
17 uur geleden