Supporters PSV zingen om vertrek technisch manager De Jong
EINDHOVEN (ANP) - Een deel van de fanatieke aanhang van PSV heeft zich zondag gekeerd tegen technisch manager John de Jong. In de thuiswedstrijd tegen FC Twente staken supporters achter het doel halverwege de eerste helft vuurwerk af en lieten ze een spandoek zien met daarop onder meer als tekst 'John, we zijn klaar, pak je spullen maar'. Ook zongen de supporters 'Johnny, rot op'.
Volgens de supporters is De Jong er grotendeels verantwoordelijk voor dat PSV dit seizoen zo slecht presteert. De aankopen die in zomer zijn gedaan, blijken tot dusverre geen succes. De Jong en algemeen directeur Toon Gerbrands stuurden trainer Mark van Bommel halverwege december weg wegens teleurstellende resultaten. Ook Gerbrands heeft het in de ogen van de groep fans gedaan. 'Toon, toon ballen, geen boeken', stond op een spandoek. Daarmee doelden ze op het boek dat Gerbrands eind vorig jaar uitbracht.
Alleen een groep supporters achter het doel uitte hun onvrede. De fans in andere delen van het stadion zongen niet mee.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.
15 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.
21 uur geleden