Supporters PSV: ontslag Van Bommel pijnlijk, maar onvermijdelijk
VLIJMEN (ANP) - Pijnlijk, maar onvermijdelijk. Zo omschrijft voorzitter Harrie Timmermans van de Supportersvereniging PSV het ontslag van trainer Mark van Bommel. "Mark is een held van de club. Als er iemand is die de supporters succes gunnen, dan is hij het wel", zegt Timmermans. "Maar vanwege de resultaten was dit ontslag misschien wel onvermijdelijk."
Timmermans zag zondag samen met zo'n 1200 andere PSV-fans z'n favoriete club in De Kuip met 3-1 verliezen van Feyenoord. De ochtend erna volgde het bericht dat de clubleiding heeft ingegrepen. "Ik hield m'n telefoon vandaag toch wat extra in de gaten", zegt Timmermans, secretaris bij de gemeente Heusden, tussen wat vergaderingen door. "De voetbalwereld heeft een paar voorspelbare patronen. Na een paar nederlagen komt er altijd discussie over de trainer. Dat zie je ook bij PSV, al duurt het bij ons vaak wat langer dan bij andere clubs. Maar het is gewoon de keiharde realiteit als de resultaten uitblijven."
PSV begon goed aan het seizoen, maar boekte in de afgelopen twaalf wedstrijden slechts twee overwinningen. Een week voor het ingaan van de winterstop is de clubleiding het vertrouwen in Van Bommel definitief kwijt. "Het geeft een heel dubbel gevoel", aldus Timmermans. "Mark is een ras-PSV'er. Heel pijnlijk dat het zo moet eindigen."
Uit respect voor Van Bommel wil de voorzitter van de Supportersvereniging niet speculeren over wie de nieuwe trainer moet worden in Eindhoven. "Ik kan het nu niet opbrengen daarover te praten. Dit is een heel slecht jaar, een horrorseizoen eigenlijk. Maar een crisis verenigt ook. Als supporters moeten we juist nu nóg meer achter de club gaan staan."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
14 minuten geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
15 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
3 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
5 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
13 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
13 uur geleden